Kiedy można wziąć kota od matki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 31, 2017 22:07 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

Szalony Kot pisze:U kotów to także 12 tygodni, w końcu dlatego wskazane jest, by było do tego czasu z matką/ w hodowli.

Mówiłam o okresie intensywnej (najlepszej) socjalizacji z człowiekiem, który rozpoczyna się bardzo wcześnie nawet od 2 tygodnia życia i trwa do 7 lub 8 tygodnia. Faza socjalizacji z innymi kotami równiez przypada na ten czas, jednak trwa aż do 12 - 14 tygodnia. Dlatego zalecane jest pozostawianie kociąt w hodowli by nauczyły się samokontroli i kontaktów społecznych, nie tylko z człowiekiem.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon lip 31, 2017 22:08 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

Koniczynka47 pisze:Cóż ja wolę nabywać kocięta zsocjalizowane, niż liczyć na "szczęśliwy traf".
Dlatego nie wziełabym kociaka z tego przykładu z TOZem, który podałaś z poddasza. Wolałabym zapłacić hodowcy za pracę wlożoną w takiego kociaka:
https://www.youtube.com/watch?v=q_-6gvI6tiM


A i jeszcze jedno. Lubisz w zyciu latwizne i brac tylko oswojone koty Twoj wybor. Nikt nie ma prawa sie w to wtracac.

Ja lubie wyzwania i choc uwielbiam brytki i miałam, chec kupic takiego, wzielam kolejnego dzikiego potrzebujacego domu kota. Chorego kota. I lecze, oswajam - wyprowadzam na prosta.
Daje mi to niesamowita satysfakcje :P

I bedzie lepiej zsocjalizowany niz niejeden kot z hodowli :P Nie oszukujmy sie naprawde dobrej hodowli to w Polsce ze swieca teraz szukac.
Dobranoc.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon lip 31, 2017 22:13 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

FarciKot pisze:
A i jeszcze jedno. Lubisz w zyciu latwizne i brac tylko oswojone koty Twoj wybor. Nikt nie ma prawa sie w to wtracac.

Ja lubie wyzwania i choc uwielbiam brytki i miał chec kupic takiego wzielam kolejnego dzikiego potrzebujacego domu kota Chorego kota i lecze, oswajam - wyprowadzam na prosta.
Daje mi to niesamowita satysfakcje :D Dobranoc.


:lol:
Owszem, obca mi jest misja zbawiania świata w perspektywie 20 lat jakie może być dane spędzić ze zwierzęciem niespełniającym oczekiwań.
Decyzja o wzięciu zwierzaka powinna być starannie przemyślana, skalkulowana, bez emocji.
I przede wszystkim odpowiedzialna.

FarciKot pisze: Nie oszukujmy sie naprawde dobrej hodowli to w Polsce ze swieca teraz szukac.
Dobranoc.

Co do hodowli to masz rację, niestety. Dlatego trzeba mówić o potrzebie socjalizacji kociąt.

Ale między hodowlą a braniem kociaka z poddasza też jest wiele innych możliwości.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro sie 02, 2017 19:18 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

Dzięki za rady i odpowiadając na powtarzające się pytanie.
Te koty mają naprawdę godne życie. Mają tam swoje tereny, swoją powiedzmy "właścicielkę" która pilnuje steryzlizacji. Spotkałam ja dzisiaj i oświadczyła mi że jak podrosną to każda kotka trafi do schroniska obok na sterylizację. Poprzedzając tego typu pytania: ja rozumiem że takie koty powinny mieć dom, lub trafić do schroniska. Ale tam mogą w każdej chwili schować się w domku wcześniej wspomnianej kobiety, od czasu do czasu przychodzi je karmić, a w przerwach jej odwiedzin inni ludzie przynioszą im jedzenie. Naprawdę nie mają tam złych warunków, po prostu chciałabym przygarnąć jednego z nich do towarzystwa dla Djanga :wink:
Przepraszam że zdjęcie się nie wyświetla ale jestem tu nowa i jeszcze nie ogarniam wielu rzeczy :wink:
Bardzo mi zależy żebyście zobaczyli tego malucha i ocenili czy już nadaje się do "adopcji". Mógłby ktoś pomóc w sprawie tego zdjęcia?
Dzięki :wink:

Mary_Django

Avatar użytkownika
 
Posty: 2
Od: Pon lip 31, 2017 13:34

Post » Śro sie 02, 2017 21:45 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

A ta opiekunka nie wie kiedy sie urodziły. Widziałas jak i co jedzą?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro sie 02, 2017 22:01 Re: Kiedy można wziąć kota od matki?

Mary_Django pisze:Te koty mają naprawdę godne życie. Mają tam swoje tereny, swoją powiedzmy "właścicielkę" która pilnuje steryzlizacji.

Jakoś nie widać, by pilnowała skoro kocięta przyszły na świat.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Robertliexy i 144 gości