Ciąża czy ruja? Proszę o radę.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 30, 2017 10:15 Ciąża czy ruja? Proszę o radę.

Witam. Mam 7- miesięczną koteczkę. Jeszcze nie jest wysterylizowana, ponieważ czekałam z tym do pierwszej ruji. I stało się nieszczęście. Wczoraj kotka uciekła z domu, na szczęście dosyć szybko ją znaleźliśmy (po około godzinie) ale kotka nie chciała dać się złapać i zachowywała się baaaardzo agresywnie. W domu również nie chciała dać się dotknąć, cały czas na nas syczała, gryzła i drapała. W okolicy kręci się sporo bezpańskich kotów, więc obawiałam się, że mogła "zaprzyjaźnić się" z jakimś dachowcem. Ale wieczorem ( po ok. 4 godzinach) zaczęła się przymilać, prężyć, zadzierać ogon do góry, nadstawiać pupcię do głaskania (wiem, że to oznaki ruji). Stąd moje pytania. Po pierwsze, jeżeli teoretycznie doszło do zapłodnienia po ucieczce kotki, to czy to normalne, że później zachowuje się jak kotka w ruji? A po drugie, czy weterynarz pomógłby "rozwiązać" ewentualny problem ciąży? Zaznaczam, że do weterynarza będę mogła dotrzeć dopiero jutro, czyli prawie 48 h po zapłodnieniu( o ile w ogóle do tego doszło).
Bardzo proszę o radę i pozdawiam.
Emilia

empod

 
Posty: 1
Od: Nie lip 30, 2017 9:59

Post » Nie lip 30, 2017 12:16 Re: Ciąża czy ruja? Proszę o radę.

Wyciszyć rujkę i pilnie wysterylizować,

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie lip 30, 2017 14:22 Re: Ciąża czy ruja? Proszę o radę.

Podaj promonvet, Proverę czy co tam innego wet ma. Ok 5-7 dni po podaniu tabletki kastruj kotkę. I już po problemie.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kociswiat123, Zeeni i 183 gości