Posikiwanie w wybranych miejsach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 27, 2017 8:26 Posikiwanie w wybranych miejsach

Witam, mamy od 2 tygodni kotka, ma obecnie około 10 tygodni. Załatwia się do kuwety ale wybrał sobie 3 miejsca w domu i w te miejsca sika. Sika również do kuwety ale raz dwa razy dziennie sika w te wybrane miejsca. Jak to zwalczyć?

Fredtcz

 
Posty: 1
Od: Czw lip 27, 2017 8:18

Post » Czw lip 27, 2017 13:08 Re: Posikiwanie w wybranych miejsach

Postawić w te miejsca dodatkowe kuwety. Maluszki często w trakcie zabaw i gonitw nie zdążą do kuwety na czas jeśli mają za daleko ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 27, 2017 22:04 Re: Posikiwanie w wybranych miejsach

Należy pamiętać, że jeżeli kotek raz wysika się w 1 miejsce to będzie w nie wracał. Należy skrupulatnie umyć te miejsca usuwając zapach moczu, tak by kotek nie poczuł i zadbać o bezwzględną czystość w kuwecie. Potestować że zwirkami. Na rynku jest ich wiele. Koty to czyściochy, które mają wysokie wymagania w zakresie czystości w swojej toalecie. Tak jak i ludzie, lubią mieć w niej zawsze sucho, świeżo i czysto. Jest wiele artykułów na temat tego jak obchodzić się z kuwetą, gdzie ja ustawić i jak często czyścić. Trzeba ja czyścić tak często jak to możliwe i zapewnić kotkowi by była sucha i nie cuchnęła.
Miesiąc temu przerabialam podobny problem z moim kotkiem, przeczytałam w Internecie wiele artykułów i eksperci zawsze zwracali uwagę na czystość kuwety. U mnie problem się rozwiązał gdy zmieniłam żwirek. Mój kotek nie lubił jak jest mokro a żwirek drewniany nie zapewniał mu suchości.
Proszę zacząć czyścić kuwety tak często jak to możliwe, umyć dokładnie miejsca jego toalet poza kuweta i pomyśleć o zmianie zwirku.

Wenecja34

 
Posty: 3
Od: Czw lip 27, 2017 20:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Meteorolog1 i 203 gości