Pomóżcie i poradźcie!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 20, 2004 10:30 Pomóżcie i poradźcie!!!

Witam Wszystkich i proszę o radę! Dzisiaj trochę nietypowo bo zwracam się z prośbą... dotyczącą psa. Sprawa pilna, bo moja kochana Tora jest chora. W ciagu tygodnia, w kilku miejscach na skórze, po prostu wyłysiała do gołej skóry. Te łyse miejsca zaczynają się zaogniać i paprać. Ona to wylizuje. Kołnierz niestety nie wchodzi w grę. Robiłam jej zastrzyki z antybiotykiem i chorobowo zmienione miejsca nacieram "surolanem". Nie pomaga - wet stwierdził, że to egzema, drugi, że alergia.
Może ktoś ma podobne doświadczenie z własnym zwierzakiem: nie ma żadnego znaczenia, czy z kociambrem czy psem. Każdą radę przyjmę z wdzięcznością - wet napomknął, że Suczka może stracić całą sierść a wtedy zostaje tylko ostateczność, czyli... uśpienie.

Pozdrawiamy ciepło
Dominika, George i Zuzia... i babcia Tora

dominika

 
Posty: 56
Od: Pt kwi 26, 2002 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 20, 2004 10:36

ja bym zdecydowanie poszła do jeszcze innego weterynarza. Może na jakimś psim forum popytaj kogo polecają??
Chorób skóry jest całe mnóestwo i na pewno nie są one powodem do uśpienia zwierzaka.

I z jakiej części Warszawy jesteś?
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt sie 20, 2004 10:37

To może być odpchelne zapalenie skóry. Teraz bardzo często się zdarza, że psy mają alergię na pchle odchody - wystarczy jedna i pies nieprawdopodobnie się gryzie i robi sobie rany. W takim przypadku, o ile dobrze pamietam, oprócz antybiotyku podaje się jeszcze steryd - dla zapobiezenia świądowi. Można też stosować kąpiele - są specjalne szampony np. dla bardzo suchej skóry, które wspomagają leczenie.
Przydałoby sie też sprawdzić, czy pies nie ma nużycy lub świeżbowca. W przypadku nużycy widziałam psy bardzo łyse i z okropnymi ranami... Najlepiej znajdź dobrego weta dermatologa. Najprawdopodobniej będą potrzebne zeskrobiny skórne, żeby stwierdzić, czy to nie pasożyty.

mONA

 
Posty: 197
Od: Pon wrz 29, 2003 11:40
Lokalizacja: Bielawa

Post » Pt sie 20, 2004 10:45

moj pies tezma podobnie tylko on albo na karme tak reaguje albo na srodek przeciwpchelny ostatnie, taki do zakrapiania. przechodzi mu juz, po miesiacu, a tyle wlasnie ma dzialac to ustrojstwo.. ale faktycznie do weta byloby niezle, moze jakies leki odczulajace by dostal jesli to alergia?

loeb

 
Posty: 791
Od: Pon lip 05, 2004 17:45
Lokalizacja: wrocław

Post » Pt sie 20, 2004 10:49

Dziękuję za rady - przynajmniej zaczynam się już na czymś opierać bo przez ostatni tydzień było ciężko. Jestem z Łodzi - może ktoś orientuje się gdzie tu przyjmuje jakiś dobry wet - dermatolog?

Dominika, George i Zuzia, i ... babcia Tora

dominika

 
Posty: 56
Od: Pt kwi 26, 2002 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 20, 2004 10:59

W Warszawie najlepszy dermatolog dr Dembele. Przyjmuje na pewno na SGGW i jeszcze gdzieś - ale nie pamiętam gdzie.

Może zadzwoń i zapytaj doktora czy kogoś w Łodzi poleca.

tel. (22) 843 90 41/61/81
wew. 119 88

Nauczyciele akademiccy:

dr wet. Kourou Dembele tel. wew. 119 10
pokój 155

To w sumie nie miejsce na psie pogawędki - ale moze moderator przeniesie.
Jakby co odbierz priv.

ewa.pik

 
Posty: 442
Od: Wto maja 18, 2004 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 20, 2004 12:18

mój psiorek tez ma takie rany na skórze. Dokładnie takie same jak opisujesz i diagnoza mojego weta była następujaca: Ropne zapalenie skóry. Po pierwsze kazał zajodynować żeby wysuczyc ranki, po drugir antuybityki cała seria zastrzyków. Niestety po ich odstawiniu ranki wróciły. Wet powiedział ze jeżeli choroba wlezie w środek organizmu to juz nie wiele da sie zrobic. Będzie to tylko ciągłe zaleczanie a i tak po krótkim czasie nawrót choroby. my jeszcze walczymy ale nie wiem jak długo dam radę. I finansowo i ogólnie. po za tym jak długo moge faszerowac psa lekami?
Dlaczego czasem zmuszani jestesmy do robienia rzeczy których nie chcemy robić. :(

Siebaska

 
Posty: 310
Od: Pt lip 09, 2004 23:45
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt sie 20, 2004 13:42

Bardzo podobne objawy daje gronkowiec. Czy ktorykolwiek wet zrobil badanie zeskrobin? czy lecza "na oko"? Bo takie leczenie bez badan niewiele daje. Taka rosyjska ruletka - trafi? Nie trafi?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 560 gości