NAJLEPSZY odrobaczacz ??? jak rozpoznac tasiemca ??????

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 19, 2004 18:48

Ja podaję drontal-prosto do gardła.
Musi być to straszne świństwo :x .
Ale potem są przysmaki, nagrody za dzielność itp. :lol:
Proszę nie cytować moich postów.
Dziękuję.

Agni

 
Posty: 22294
Od: Wto mar 19, 2002 15:13
Lokalizacja: Kraków-Krowodrza

Post » Czw sie 19, 2004 20:50

Bylam u weta... oczywiscie jak powiedzialam jaki mam problem to wet stwierdzil, ze mam za duzo kotow....
Patrza na mnie jak na glupia :roll:
ale niewazne...

Przyszedl drugi wet i doszlismy do wniosku, ze najlepszy bedzie stronghold. Poniewaz zauwazylam u Ludwinia 2 pchelki to trzeba by bylo poza odrobaczaczem kupic tez cos na pchly.... Do tego 3 kotom za chiny nic nie da sie wlozyc do pyska.....
No wiec stronhold dla 10 kotow...................... :roll:
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw sie 19, 2004 21:05

Pratel został wycofany jeśli chodzi o używanie u kotow!!!
Zastąpił go Aniprazol właśnie.
Aniprazol jest skuteczny, tak jak i Pratel był, ale w wielu wypadkach odrobaczenie należy powtórzyć kilkukrotnie - w odstępach tygodniowych.
Drontal bywa ze wszystkich środków najskuteczniejszy (ale też trzeba odrobaczanie powtarzać!)
Stronghold - tak, ale jako środek "dodatkowy", po np. wstępnym odrobaczeniu tabletkami.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 19, 2004 21:07

Lidko, dużo(!) taniej wyjdzie Ci więc kupienie największego opakowania Strongholdu - taki dla psa o masie 60 kg, i podzielenie tego (naciągnięcie najpierw do strzykawek-insulinówek!!) na części. Trzeba tylko dokładnie obliczyćile który kot ma dostać i dokładnie bardzo dawkować.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 19, 2004 21:07

Rysiu, a co bylo nie tak z Pratelem ?

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Czw sie 19, 2004 21:10

stronghold dla psow nie tylko różni sie wielkościa opakowania ale także skład procentowy. Nie powinno sie go stosować u kotów bo ma silniesze stężenie...czy tak jakoś mi to tłumaczono.

betix

 
Posty: 2007
Od: Pon sie 11, 2003 22:37
Lokalizacja: Radzionków k.Bytomia

Post » Czw sie 19, 2004 21:17

moni_citroni pisze:Rysiu, a co bylo nie tak z Pratelem ?

Tego nie wiem. Długo go stosowano u kotów, ale widać były jakieś przyczyny jego wycofania. Informacje mam prosto od weta.
Na pewno jest środkiem mocnym na tyle, że małemu lub słabemu kociakowi może zaszkodzić.

Stronghold dla dużych psów jest po prostu dwa razy bardziej stężony (skład ma dokładnie ten sam!) i to trzeba brać po prostu pod uwagę przy dawkowaniu. Dlatego też ważne jest precyzyjne odmierzenie dawki, ciężko też było by odmierzyć dawkę dla kotka mniejszego niż 1/2 kg, bo na insulinówce zabrakłoby podziałki.
W przypadku odrobaczania małych zupełnie kotków najlepiej kupić nieco mniejsze opakowanie, dla średniej wielkości psiaka (o stężeniu dokładnie takim samym jak to w opakowaniu dla kotów).
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 19, 2004 21:19

Dzięki Rysiu za szczegółową odpowiedź, cos ci moji weci jacyś zacofani są. :roll:

betix

 
Posty: 2007
Od: Pon sie 11, 2003 22:37
Lokalizacja: Radzionków k.Bytomia

Post » Czw sie 19, 2004 21:23

Sądzę, że po prostu nie wszyscy mają potrzebę eksperymentowania, po prostu.
W schronisku nie dalibyśmy rady inaczej niż dzieląc duże opakowania Strongholdu - musielibyśmy kupowac tańsze/gorsze środki.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw sie 19, 2004 21:34

ryśka pisze:Pratel został wycofany jeśli chodzi o używanie u kotow!!!

A kiedy zostal wycofany 8O Ja pare dni temu bylam u weta i wlasnie pratel dostalam :?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Czw sie 19, 2004 21:34

To ja chciałabym zatem zapytać (jeśli ktoś wie) czy jest w takim razie coś co działa tak samo jak pratel = 1 dawka i za ok. 2 tygodnie druga dawka i żeby jednocześnie było tak samo "zabójcze" jak pratel = wybijało to samo :?:
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Czw sie 19, 2004 21:42

ja tez pratel, ale tylko dla doroslych.. ze 2 tyg temu, 1 tabletka 10 zl, po cwiartce na lebka..
a dla malych kotow jakies inne cos ale niewiemjak sie nazywa bo nazwa byla przycieta a sama tego nie kupowalam :roll:

dostaly ten pratel i nic im nie jest , kurcze a mam jeszcze druga pigule na dawke powtarzajaca.. moze to jednak nie bylo nic groznego? czasem z dziwnych przyczyn sie leki wycofuje, np. wiem ze wycofano zastrzyki przeciwalergiczne super jakies na reacje po ukaszeniach pszczol chyba albo os i bardzo ciezko dostac, a wycofano bo byly a]drogie b] maly zbyt.
wycofano w sensie w aptekach nie uswiadczysz, w hurtowniach tylko na specjalne zamowienie i ogolnie firma wycofuje to z obrotu w kraju..

loeb

 
Posty: 791
Od: Pon lip 05, 2004 17:45
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw sie 19, 2004 21:45

kiedys odrobaczalam jeszcze takim w plynie czy tez zawiesinie raczej.. generalnie bylo dla ludzi, ale liczylo sie dawke wg wagi mniej wiecej do strzykawki i do pyska, tez bylo niezle,i dosc ekonomiczne, niestety nie moge sobie nazwy przypomniec.. koty nielubily ale skuteczne.

loeb

 
Posty: 791
Od: Pon lip 05, 2004 17:45
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw sie 19, 2004 22:33

Kupilam 2 'pipetki" dla duzych psow... Zaplacilam za to prawie 90 zloty :/ Dostalam wytyczne jak podzielic to insulinowka. Wet mowil, ze nawet podwojne przedawkowanie by nie zaszkodzilo i ze nie trzeba juz nic wiecej stosowac .. i badz tu madry teraz ... :/
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob sie 21, 2004 9:51

Mam problem , nie wiem co robic....

Dzien po podaniu stronholdu w kupie pierniczka byla nieruszajaca sie glizda. Jednak dzis w nocy zwymiotowal znowu robala , ale zywego... Czy podac mu cos jeszcze bo maly mi chudnie i nie ma apetytu...
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, magnificent tree, ryniek i 539 gości