Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 30, 2017 9:45 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Wspominałam o szczepieniu, nie wykluczył tego ale stwierdził, że to mało prawdopodobne. Jestem na badaniach serca i mięśni. Odyn musial byc zaszczepiony p/w wsciekliznie poniewaz takie wymagania sa przy przekraczaniu granicy :/

Raven_M

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Nie maja 28, 2017 20:25

Post » Wto maja 30, 2017 18:10 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Otrzymałam diagnozę - Odyn cierpi na Polyneuropatię, dzisiaj jest trochę silniejszy, probuje siadac. Dostał Prednizolon 5mg. Raz dziennie. Mam ogromną nadzieję, że z tego wyjdzie :(.

Raven_M

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Nie maja 28, 2017 20:25

Post » Wto maja 30, 2017 18:31 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Ale przyczynę znaleziono?
Polineuropatia to uszkodzenie nerwów obwodowych oraz splotów i korzeni nerwowych.
Coś uderzyło w obwodowy układ nerwowy. Ale co? Lekarze mają jakiś pomysł?

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto maja 30, 2017 18:40 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Raven_M pisze:Otrzymałam diagnozę - Odyn cierpi na Polyneuropatię, dzisiaj jest trochę silniejszy, probuje siadac. Dostał Prednizolon 5mg. Raz dziennie. Mam ogromną nadzieję, że z tego wyjdzie :(.


Ja sie nie znam, dopiero teraz zaczełam czytac na temat tego paskudztwa. https://www.magwet.pl/mw/18158,polineur ... -przypadku
Ale powiedział Ci ten wet od czego kicius to ma?
Bo to nie tylko to paskudzwo ale i jego przyczyne powinno sie chyba leczyc. Tak na ludzki rozum. Skoro cos powoduje te Polineuropatie to tego trzeba sie pozbyc.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Wto maja 30, 2017 19:13 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Lekarz nie wie co jest przyczyną, bo Polyneuropatia jest niezwykle rzadkim przypadkiem u kotów. W czwartek otrzymam jeszcze wyniki testów na Toksoplazmozę oraz Mystenię (myasthenia gravis), lekarz jest przekonany, że będą negatywne. W tej chwili mam podawac tabletki i konsultować się czy stan się poprawia. Dzisiaj Odyn jest jakby trochę silniejszy, próbuje siadać ale tylko na chwilę. Widać, że chce być aktywny a nie może :/

Raven_M

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Nie maja 28, 2017 20:25

Post » Śro maja 31, 2017 6:24 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

A są już wyniki krwi?
Mogłabym je zobaczyć? Co powychodziło i co było zbadane?
Biorąc pod uwagę szczepienie i to przeciwko wściekliźnie (jak nazywała się szczepionka?) brałabym pod uwagę przede wszystkim reakcje autoimmunologiczne (tu steryd jest jak najbardziej wskazany - polineruropatie są jak najbardziej brane pod uwagę jako powikłania poszczepienne) oraz zakaźne (uaktywnienie się czegoś - super że robicie test na toxo, kot ma wykluczone FeLV i FIV?). Oraz nasilenie czegoś co było już wcześniej ale jeszcze bezobjawowe.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie cze 04, 2017 12:23 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Blue, testy na tokxoplazmoze ujemne, na mystenie tez, FeLV i FIV tez. Jak tylko dostanę je mailem (przeprowadziłam się), pokażę je. Szczepionka na wściekliznę to Canigen. Leki, które bierze to Prednicare. Po dwóch dniach brania leków WSTAŁ na nogi i przywitał mnie z ogonem uniesionym wysoko do góry :D. Jestem taka szczęśliwa. Jest jeszcze słaby, dużo odpoczywa, ale już chodzi i załatwia się bez problemów :).

Raven_M

Avatar użytkownika
 
Posty: 10
Od: Nie maja 28, 2017 20:25

Post » Nie cze 04, 2017 13:09 Re: Kot nagle przestał chodzić, problemy z mięśniami.

Ojej, niech już będzie z górki :ok: Dobra diagnoza to podstawa, najwyraźniej wet niezły.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55019
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, starabrocha, Zeeni i 512 gości