RC Kitten dla kociaka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 18, 2017 12:31 RC Kitten dla kociaka?

Witam serdecznie, jako że jestem tu nowa :) W przyszłym miesiącu trafi do mnie mały kot syberyjski. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskałam od hodowcy, najlepszą suchą karmą dla kociaków jest Royal Canin Kitten, a mokrą saszetki dla kociąt tej samej marki. Do tego kociak ma dostawać mięsko. Nie wiem tylko, czy akurat RC to rzeczywiście odpowiedni wybór? Wcześniej miałam kicię, którą adoptowałam w dorosłym wieku ze schroniska, głównie żywiłam ją suchą karmą RC (polecono mi ją przy adopcji kotki, wet także potwierdził, że to dobra karma), mokre dostawała różne, ale nie przepadała za nim, wolała chrupki, a mięsa nie chciała jeść wcale. Kicia niestety odeszła po chorobie wątroby, a ja w trakcie jej choroby dowiedziałam się, że to nie była wcale zdrowa karma :( Czuję się z tego powodu po części winna śmierci kici, nie chcę po raz kolejny popełnić podobnego błędu i bardzo proszę o poradę.

bibianka

 
Posty: 8
Od: Wto maja 16, 2017 11:02

Post » Czw maja 18, 2017 12:50 Re: RC Kitten dla kociaka?

Masz rację, Royal to pasza dla kur, badziewie bez grama mięsa, na spleśniałych wytłoczynach buraczanych i odpadach zbożowych.
Jednak jeśli kociak je Royala u hodowcy, to nie możesz od razu zmieniać mu karmy. Stres związany ze zmianą domu jest ogromny dla malucha, zmiana diety w tym samym momencie to proszenie się o biegunkę i wymioty. Karmę zacznij zmieniać stopniowo po kilku tygodniach. Na jaką zmienisz, to już zależy od Ciebie.
Ja polecam suchy Purizon i dużo, dużo świeżego mięska :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 18, 2017 13:44 Re: RC Kitten dla kociaka?

milva b, bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiem, że małym kotom w nowym domu nie można od razu zmieniać karmy, ale ucieszyło mnie, że po kilku tygodniach już będzie to możliwe.

bibianka

 
Posty: 8
Od: Wto maja 16, 2017 11:02

Post » Czw maja 18, 2017 14:30 Re: RC Kitten dla kociaka?

Też polecam Purizon.
Karmię nim koty od kilku lat i wszyscy jesteśmy zadowoleni.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23813
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw maja 18, 2017 16:14 Re: RC Kitten dla kociaka?

Witaj :)

Szkoda, ze zdecydowałas się na kota z takiej hodowli. Dobry - świadomy hodowca nie kazalby karmic kociaków RC. To, ze ten to robi znaczy, ze absolutnie nie zna sie na potrzebach kotow - czyli nie powinien ich hodowac.

Czy hodowca nauczył chociaz maluchy jesc mieso?
Jesli nie sama jak kotek juz sie zaaklmatyzuje zacznij wprowadzac. Im wczesniej tym lepiej. Niektore koty jak nie nauczone od małego to poznej nie chca jesc.
Moj niby miał tylko 10 tyg jak go wiziełam, ale nie nauczony od małego i nie chce. :cry: :( :(

PS. Czy to chociaz legalna hodowla? Gdzie zrzeszona?
Sprawdziłas hodowle, umowe zanim zdecydowałas sie na zakup kota? Byłas tam?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw maja 18, 2017 18:47 Re: RC Kitten dla kociaka?

FarciKot pisze:Witaj :)

Szkoda, ze zdecydowałas się na kota z takiej hodowli. Dobry - świadomy hodowca nie kazalby karmic kociaków RC. To, ze ten to robi znaczy, ze absolutnie nie zna sie na potrzebach kotow - czyli nie powinien ich hodowac.

Czy hodowca nauczył chociaz maluchy jesc mieso?
Jesli nie sama jak kotek juz sie zaaklmatyzuje zacznij wprowadzac. Im wczesniej tym lepiej. Niektore koty jak nie nauczone od małego to poznej nie chca jesc.
Moj niby miał tylko 10 tyg jak go wiziełam, ale nie nauczony od małego i nie chce. :cry: :( :(

PS. Czy to chociaz legalna hodowla? Gdzie zrzeszona?
Sprawdziłas hodowle, umowe zanim zdecydowałas sie na zakup kota? Byłas tam?

Tak, w wytycznych dostałam również informacje o karmieniu mięsem, podobno będą nauczone. Ja mojej kici nie byłam w stanie nauczyć jedzenia mięsa, ale ona miała ok. 4 lata, kiedy ją wzięłam.
Hodowla oczywiście jest legalna i sprawdzona, istnieje już ładnych kilka lat. Nie chcę podawać nazwy, ale hodowcę poznaliśmy na wystawie kotów rasowych, przed rezerwacją kota byłam w hodowli i koty żyją w dobrych warunkach, są zadbane i przyjazne. Przeszukałam też internet i nigdzie nie trafiłam na niepochlebne opinie o tej hodowli. O polecanej karmie dowiedziałam się już po rezerwacji kociaka, dostałam mailowo sporą broszurkę na temat opieki i żywienia. Ponieważ podczas choroby mojej kici zostałam uświadomiona co do RC, mocno mnie zaskoczyła polecana karma i dlatego wolałam się upewnić tu na forum.

bibianka

 
Posty: 8
Od: Wto maja 16, 2017 11:02




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jowitha i 524 gości