NIEAKTUALNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 11, 2017 11:18 NIEAKTUALNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Strasznie smutne ogłoszenie - 19 letnia kotka musi do końca maja znaleźć dom.
https://www.olx.pl/oferta/oddam-kotka-w ... m80ru.html
Dowiedziałam się, że kotka całe życie była jedynaczką. Pewnie byłoby najlepiej, by tak zostało.
Na pewno zmiana domu dla tej koteczki to będzie potworny stres. Niestety myślę, że schronisko to dla niej śmierć.
Wiem, że szansa na pomoc tutaj jest niewielka, bo wszyscy zakoceni. Ale może jakimś ogromnym cudem ktoś coś?

Proszę, nie hejtujcie, bo nic to nie da. Dla większości z nas sytuacja jest niewyobrażalna. Ale nie znamy sytuacji, nie oceniajmy. Nie ma sensu też wpisywać "wzięłabym, ale mam X kotów". Bo to nic nie zmieni.

Jeśli ktoś ma realną możliwość pomocy, to proszę by nie został obojętny na tę sprawę.
Ostatnio edytowano Wto maja 16, 2017 13:54 przez FElunia, łącznie edytowano 1 raz

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Czw maja 11, 2017 11:34 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Bardzo ważne ogłoszenie. Proszę o pomoc. Szczególnie apel do tych którzy nie mają kota albo mogą koty izolować.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw maja 11, 2017 11:55 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

FElunia,jeśli jeszcze będziesz się kontaktować z właścicielem może warto napomknąć,by zagwarantował pomoc w ewentualnym leczeniu kotki (dla mnie na pierwszy rzut oka wygląda na kota nerkowego. Jest chudziutka i jakby bez masy mięśniowej/tłuszczu. Oczywiście mogę się mylić,może to tylko złe ujęcie na zdjęciu).
Tak czy owak,jeśli nie już to za chwilę kot w tym wieku będzie wymagał pomocy weterynaryjnej. Dobrze by było,by nowy opiekun (jeśli cudem się szybko pojawi) ją uzyskał.
Rozumiem,że różne mogą być koleje losu (wyjazd),ale zapewnienie zostawianemu zwierzakowi ,z którym się tyle przeżyło, jakiegoś minimum na starość np.finansowego to absolutnie konieczne w takiej sytuacji.
Jeśli nie na weta na już,to chociaż na karmę i żwirek.

Przeogromnie żal mi kotki. Za dom,mimo wszystko :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw maja 11, 2017 11:59 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

O kurcze, moje rejony, bywam tam często. Wysłałam info do kumpeli, która mieszka w Wieliczce, ma się zastanowić. Myślę gorączkowo... rozsyłam wici... Ja niestety nie mogę izolować, mam trzy, w tym bardzo chorego kocurka, mieszkanie w rozpirzu... ale będziemy kombinować.

Jaszmija smukwijna

 
Posty: 108
Od: Wto sie 19, 2014 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 11, 2017 13:09 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Meteorolog1 pisze:Bardzo ważne ogłoszenie. Proszę o pomoc. Szczególnie apel do tych którzy nie mają kota albo mogą koty izolować.

Przede wszystkim którzy nie mają psów, bo kotka się ich boi. Z kotami może jednak ułożyłoby się jakoś...
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34299
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 11, 2017 13:10 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Może wkleję całą treść:
Cześć
Jestem Klara (ur 30 10 1998)
Na bliżej nieokreślony czas poszukuje kogoś kto mógłby się mną zaopiekować (pani wyjeżdża, a w nowej lokacji nie dali jej zezwolenia na trzymanie zwierzęcia.
Nie jestem napolnym zwierzakiem, ale lubię leżeć na balkonie albo na parapecie. Bywam wybredna w kwestii jedzenia (jem whiskasa na przemian z saszetkami felixa, sheba i winstona - coby nudno nie było) - zazwyczaj przypominam o porach karmienia. Korzystam z kuwety (lubię głównie żwirek eko drewniany). Jak to kot, jak będę chciała głaskania to sama przyjdę.
Może nie jestem jak pies i nie szaleje jak widzę człowieka, ale witam się mruczeniem jak domownik wraca po dłuższej nieobecności.
Czasami coś popyskuję, myślisz że mówiąc do mnie prowadzisz monolog, a ja cie czasem zaskakoczę zamieniając monolog w dialog.
Większość dnia przesypiam, nocą też zazwyczaj niewiele mogę słychać.
Aha Nie jestem kotem typu pers czy inny rasowiec, jestem typowym europejskim dachowcem i niestety w tym wieku już nie przepadam za noszeniem na rękach.
Ale mimo osiągniętego wieku miewam jeszcze trochę wigoru i potrafię się trochę pobawić (bieganie za czerwonym punktem, zabawka na wędce)

Zdecydowanie chciałabym trafić w ręce prywatnej osoby niż do schroniska czy tam do tozu.

PS
Boję się piesków.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34299
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 11, 2017 13:14 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

:!:
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw maja 11, 2017 15:05 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Pani napisała mi, że "O dziwo badania jej dobre wychodziły jak do tej pory no i jak na wiek. Jest zdrowa i apetyt też ma."

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Czw maja 11, 2017 16:49 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

"Jak do tej pory", nie wiadomo kiedy były ostatnie...W tym wieku morfologia sprzed tygodnia,może być już dziś nieaktualna:( Zresztą przez przeprowadzkę i stres sytuacja zdrowotna może się szybko zmienić. Trzeba liczyć się z kasą na weta.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw maja 11, 2017 18:13 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

podniosę !
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55379
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 11, 2017 20:09 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Kotka na pierwszy rzut oka wygląda na chorą/w złej kondycji.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Czw maja 11, 2017 21:15 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Podniosę.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Czw maja 11, 2017 21:55 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

ryśka pisze:Kotka na pierwszy rzut oka wygląda na chorą/w złej kondycji.

E tam, stara jest to i futro, i reszta niezbyt atrakcyjna. Moja Koki ma 18 lat, całe życie chudzielec, ale perski, więc nie było tak tej chudości widać. Jak porównujemy zdjęcia z poprzednich lat, to teraz niestety też wygląda niefajnie. Ale chce jeszcze żyć, mimo tego mizernego ciałka. Wet ostatnio stwierdził, że persy żyją ok. 12 lat, więc ona i tak ma się dobrze.
Mnie tu martwi coś innego: prawie 31 tys. wyświetleń i domku nie ma :oops:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw maja 11, 2017 22:53 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Jutro wieczorem będę rozmawiać z kumpelą, w której domu akuratnie panuje bezkocie.
Nie jestem zarejestrowana na olx, chciałabym się skontaktować z panią od ogłoszenia FElunia, czy mogę prosić Cię o kontakt do pani z ogłoszenia, czy muszę się rejestrować? Nigdy nie korzystałam z tego ustrojstwa...

Jaszmija smukwijna

 
Posty: 108
Od: Wto sie 19, 2014 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt maja 12, 2017 4:38 Re: PILNE! 19 letnia kotka szuka domu :( Wieliczka

Jaszmija smukwijna pisze:Jutro wieczorem będę rozmawiać z kumpelą, w której domu akuratnie panuje bezkocie.
Nie jestem zarejestrowana na olx, chciałabym się skontaktować z panią od ogłoszenia FElunia, czy mogę prosić Cię o kontakt do pani z ogłoszenia, czy muszę się rejestrować? Nigdy nie korzystałam z tego ustrojstwa...

Bardzo dziękuję! Napiszę do tej Pani.

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dino&felek, Google [Bot] i 114 gości