trzecia doba po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 08, 2017 9:46 trzecia doba po sterylizacji

Bardzo martwię sie o moją kotkę. W sobotę rano była sterylizowana. Gdy ją odebraliśmy ok 12 była już wybudzona i w tym dniu dwa razy zrobiła pod siebie. Od wczoraj zaczęła pić ale nie je i nie chodzi do kuwety. Jest bardzo osowiała, porusza się bardzo powoli i na niewielkie odległości. Kuweta jeść i pić ma koło legowiska. Nie ma kubraczka. Jestem mocno zaniepokojona jej stanem bo z tego co czytam większość kotek szybko wraca do zdrowia. Wczoraj dzwoniłam do weta i mówił że koty mogą nie jeść do 5(????) dni po sterylizacji. Nie sika bo nie ma z czego. No ale wczoraj regularnie piła niewielkie ilości więc już dziś uważam że powinna iść siku. Jak tylko zbliżam ręce w okolice rany kotka burczy na mnie i próbuje drapać. Rana raczej nie wygląda źle. Ona bardzo boi się obcych i nie chcę niepotrzebnie narażać jej na dodatkowy stres żeby brać ją do weta bo przeraża mnie myśl że zacznie się wyrywać i rozerwie ranę. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Ostatnio edytowano Pon maja 08, 2017 15:43 przez ramka88, łącznie edytowano 1 raz

ramka88

 
Posty: 1
Od: Pon maja 08, 2017 9:27

Post » Pon maja 08, 2017 15:30 Re: trzecia doba po sterylizacji kot nie je i nie sika

Kot nie może nie jeść 5 dni, bo temu zwierzęciu głodówka szkodzi.
Daj jej jakieś ulubione jedzenie, najlepiej jakieś mokre, w sosie.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon maja 08, 2017 17:26 Re: trzecia doba po sterylizacji

to co Gretta - porada weta brzmi kiepsko, nie budzi mojego zaufania. Czy mozesz zmienic weta?

a z tego opisu obstawiałabym, że kotkę boli i bardzo jej z tym źle. Poszłabym do weta na kontrolę ale też po środki p.bólowe (NIE podawaj ludzkich, skończy się to śmiercią kota!)
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Pon maja 08, 2017 17:35 Re: trzecia doba po sterylizacji

Moja kotka, jak była osowiała po kastracji i nie chciała jeść, to już w trzeciej dobie dostała kroplówkę.
Potem jeszcze przez dwa dni, a potem doszła do siebie.
To co lekarz powiedział, mojego zaufania też nie budzi.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14235
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon maja 08, 2017 20:03 Re: trzecia doba po sterylizacji

Kastrowałam w marcu kocurka. Od razu po kastracji było ok. Dostałam wybudzonego. W domu od razu wylazł z kontenera i poleciał do miskek. Dałam jesc jednak dopiero 4 godziny po tak jak wet kazał i zjadł. Pił tez normalnie, łaził. Ale na drugi dzien rano było niefajnie. Nie jadł, był jakis osowiały i z godziny na godzine coraz gorzej. Mimo ze była sobota od razu poleciałam do jedynego przyjmujacego w miescie weta. Powiedziałam wetce, ze byc moze panikuje, ale chce zeby zbadała.
Okazało sie ze kot miał niezabezpieczona rane. Był bez opatrunku w spreju, ktory chroni rane i przyspiesza gojenie. Poprzedni wet spieprzył sprawe i chyba jakies zakażenie mu sie wdało, poniewaz miał wysoka goraczke. Od razu dostał antybiotyk o przedłuzonym działaniu, lek przeciwbolowy i został nawodniony. Po kilku godz kot był jak nowy. A wetka powiedziała, ze wcale nie panikowałam, ze dobrze, ze przyjechałam, nie czekałam do poniedziałku z ta goraczką. I, ze jesli w poniedziałek gdy leki przestana dzialac sytuacja sie powtorzy to mam ponownie przyjsc. Na szczescie nie musiałam.

Ja bym natychmiast leciała do weta. I to innego. Mi ta, ktora kastrowała tez powiedziała, ze to nic takiego, normalne, ze mam czekac, bo ona w sobote o tej porze nie przyjmuje.


PS. Greta dobrze radzi daj jej jesc jesli tylko zechce. Ale nie dawaj suchego. Mokre - lekkostrawne. Moze byc gastro. Mozesz tez strzykawka miesnego gerberka dla dzieci podac jesli sama nie bedzie chciała jesc.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon maja 15, 2017 1:04 Re: trzecia doba po sterylizacji

Ramka88 jak się czuje koteczka?
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 496 gości