Mam małego futrzaka i proszę o pare rad ...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 17, 2004 18:47 Mam małego futrzaka i proszę o pare rad ...

MAlutka nazywa się Marka (dlatego ja mam taki login) jest słodkim małym kotkiem, jest to mój pierwszy kotek dlatego proszę o rady. :lol: Kupiłam jej kuwetę,posłanko,miseczki i inne potrzebne rzeczy. Ale mam mały problem Marka kupki robi do kuwety, ale siu siu robi do łóżeczka :oops: (ŁÓŻECZKO JEST WIKLINOWE A W ŚRODKU MA MATERACYK)kiedy tylko włoze jej czysty materacyk ona gdy tylko wyjde z pokoju siu sia na niego a potem nie chce się do niego położyć! jeżeli jednak nie ma w posłanku materacyka (a posłanko jest czyste)wtedy sobie w nim leży a siu siu robi do kuwety.Jak ją oduczyć siusiania na materacyk? :)
I jeszcze jedno czy niektóre kotki wymiotują po szczepionkach?( Marka wymiotowała po odrobaczaniu)I czy kotki mogą czasem pić wodę a nie mleczko?Co ile dni obcina się pazurki?Czy mogę podawać Marce jedzonko wchiskas? ( jeśli jej smakuje?) Z GÓRY DZIEX i licze na szybkie odpowiedzi... :P

MArka

 
Posty: 1
Od: Wto sie 17, 2004 18:28

Post » Wto sie 17, 2004 18:51

Zlikwidować materacyk ;)
Kicia i tak, znając życie, będzie spała tam gdzie jej się akurat spodoba :D

Po szczepieniu kicia może wymiotować.
Nawet powinna pić wodę zamiast mleka, rzadko który kot toleruje mleko, a nietolerancja kończy się sajgonem w kuwecie.
Pazurki - ja obcinam dwa razy w miesiącu. Same koniuszki. Mam specjalne nożyczki dla kota, taką gilotynkę.
Ostatnio edytowano Wto sie 17, 2004 18:53 przez Sigrid, łącznie edytowano 1 raz

Sigrid

 
Posty: 5247
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Wto sie 17, 2004 18:51

Z siusiu to się muszą wypowiedzieć bardziej doświadczeni ;)

Whiskas, Kitekat, Friskies - niedobre :(
Woda - jak najbardziej wskazana ;)

więcej podpowiedzi tutaj:

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=15632
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Wto sie 17, 2004 18:54 Re: Mam małego futrzaka i proszę o pare rad ...

Po pierwsze witaj :D
Po drugie polecam Ci przeczytanie Kociego ABC na Dzikich Kotach. O tu :arrow: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=15632
Znajdziesz tam wiele ważnych informacji :D

MArka pisze:jeżeli jednak nie ma w posłanku materacyka (a posłanko jest czyste)wtedy sobie w nim leży a siu siu robi do kuwety.Jak ją oduczyć siusiania na materacyk? :)


Nie wkładaj materacyka ;)
Ewidentnie Ci pokazuje, że nie ma na niego ochoty ;)

MArka pisze:I jeszcze jedno czy niektóre kotki wymiotują po szczepionkach?( Marka wymiotowała po odrobaczaniu)


Zdaraz sie.
Po odrobaczaniu to praktycznie norma

MArka pisze:I czy kotki mogą czasem pić wodę a nie mleczko?


Koty generalnie nie powinny pić mleka lrowiego :) Przyzwyczaja ją do wody :D
Dobrze je.li byłaby przefiltrowana (chociaż nie musi)

MArka pisze:Co ile dni obcina się pazurki?


Zależy jak szybko rosną ;)
Ja obcinam Myszy co jakies 10-14 dni :D

MArka pisze:Czy mogę podawać Marce jedzonko wchiskas? ( jeśli jej smakuje?)


Absolutnie nie :!:
Whiskas to bardo zła karma i nie przyzwyczajaj do niej kota. Poza tym posiada składniku uzależniające :roll:

Poczytaj Kocie ABC :D
I miłego forumowania :)
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 17, 2004 18:59

Witaj :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84973
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto sie 17, 2004 19:29

Witam ! Witamy !
My tzn. Zuza (moja kicia, a nie Zuza z postu powyżej ;) ) i ja.
Whiskasa nie podawaj za nic na świecie !!!!! Sama mam za sobą oduczanie Zuzy od Whiskasa i wierz mi - jest to potwornie trudne i długotrwałe !!!! A co najgorsze nie zawsze się udaje ...

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Wto sie 17, 2004 19:38

Witaj :D wlasciwie wszystkie odpowiedzi na nurtujace Cie pytania dostalas :wink:

Jedno slowko jeszcze jesli chodzi o materacyk - moze byc tak, ze nasikala na niego za pierwszym razem bo np. nie zdazyla do kuwety, a pomimo prania zapach moczu zostal i uwaza materacyk za swoja osobista kuwete na sioo 8) Moze jednak byc tak, ze ma po prostu tendencje do sikania na miekkie nisko lezace rzeczy, to sie zdarza - wiec raczej nie zostawiaj na ziemi ubran i tym podobnych :lol:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ashai, Google [Bot], joanar, Vi i 194 gości