Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 14, 2017 16:54 Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Moi rodzice poszukują bardzo towarzyskiego, odważnego kotka/kotki dla swojego rocznego Miałkuna. Najchętniej kotek w typie rasy z uwagi na duże rozmiary ich synsia, ale może być każdy kotek , którego nie będą przerażały rozmiary rezydenta.Okna osiatkowane, rodzice odpowiedzialni, kochający i rozpieszczający koty. Oczywiście kot nie będzie wychodzący. Jak ktoś coś by wiedział proszė dać znać.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Pt kwi 14, 2017 17:24 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Sprawa dość pilna, rodzice chcą jak najszybciej przygarnąć kota bo ich bardzo cierpi po śmierci towarzysza. To bardzo dobry dom i chciałabym, żeby szczęście uśmiechneło się do jakiegoś cudnego potrzebującego domu kotka zanim poprostu kupią kota od hodowcy.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Pt kwi 14, 2017 17:28 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

w łódzkim schronisku jest ładny rudy kot w typie rasy
ser_Kociątko
 

Post » Pt kwi 14, 2017 17:38 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Nie są w typie rasy, ale bardzo prokocie i sympatyczne kotulce, które są w domu tymczasowym w Otwocku. Lubią koty i nie sądzę, żeby się większego towarzysza bały.

Wulkanek:
https://goo.gl/photos/NqgEcYfrPfooTJ3N7

A tu na wątku: viewtopic.php?f=13&t=177590&start=1020#p11742595

Gawronek:
https://goo.gl/photos/woomn9PkmHeTmXL36

I na wątku:
viewtopic.php?f=13&t=177590&start=1035#p11744044
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14241
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt kwi 14, 2017 17:43 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

viewtopic.php?f=13&t=179744

Rudasek jest młody, ogarnięty przez wet od stóp do głów. Kocha inne koty, psy też. Jest w okolicach Wawy.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15101
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 14, 2017 17:51 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Oba piękne pokażę mamie. Dziś rodzice mieli wizytę przedadopcyjną, ale to nie był ten kotek :( Oni szukają kotka który od pierwszych chwil będzie zachowywał się jakby mieszkał u nich od zawsze, który będzie odważny, towarzyski, dogada się z rezydentem. Wiem że bardzo trudno znaleźć takiego kotka na już :( Ich poprzedni kotek taki był, już pierwszej nocy spał z nimi w łóżku, zawsze ciekawski, asystował mamie w kuchni, tacie przy goleniu, wszystko go ciekawiło i zawsze jak się coś działo to on tam był.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Pt kwi 14, 2017 18:20 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Z telefonu niestety nie mogę nic podlinkowac, ale gdybyś zechciała zajrzeć na mój watek (z forumowej wyszukiwarki "Śródborów" zadziała), to proszę spójrz na kocura Krowki i koteczkę Aurelia. Obydwoje milusińscy, dla ludzi i kotow, szybko będą spać na poduszce. :)
Więcej zdjęć przesle z komputera. Wszelkie info na życzenie. :)
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Pt kwi 14, 2017 18:50 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Seramarias - ale nikt nie zagwarantuje, że super otwarty kot, który w DT zawojował wszystko i wszystkich od pierwszego momentu - będzie tak zachowywał się w kolejnym domu. Nawet najlepszym.
Poza tym rezydent....to, że kochał poprzedniego kota, nie gwarantuje, że nowego powita z entuzjazmem. Rodzice muszą się z tym liczyć, muszą być przygotowani na trudne dokocenie. Bo to właśnie rezydent może bardziej ucierpieć w zetknięciu z otwartym na ludzi kotem.
Co zrobią, jeśli nowy kot pierwszej nocy wpakuje się do łóżka, a rezydent tego nie zaakceptuje, bo to nie jest tamten kot ?
Kot z hodowli, nawet najlepszej, też nie zagwarantuje idealnego dokocenia, bo takie rzadko się zdarzają.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15101
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 14, 2017 19:29 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Ja to wszystko wiem, poprzednie dokonanie rodziców pomimo trudnego początku kiedy rezydent napadł na nowego kota przebiegło szybko, Maniuś zadekował się w łóżeczku i szybko dotarł z rezydentem. Niestety Maniuś umarł :( a rodzice bardzo by chcieli drugiego Maniusia. Kotka którą dziś poznali okazała się zbyt strachliwa, weszła za lodówkę i bardzo płakała, podobno była już raz zwracana z adopcji ze względu na strachliwość i to że nie mogła odnaleźć się w nowym domu. Rodzice się wystraszyli i zrezygnowali z jej adopcji. Ja staram się im wytłumaczyć, że to jest normalne, że jak my adoptowaliśmy Marcelinkę to też się chowała kilka dni za łóżkiem córki, że płakała, a teraz jest cudowną wręcz namolną kotką. Niby rodzice rozumieją że potrzeba czasu, ale może za względu na żałobę po poprzednim kocie , może dlatego że poprzednie koty nie chowały się i nie były strachliwe nie byli w stanie zaakceptować takiego stanu rzeczy. Obawiam się że kupią kolejnego Miałkuna, bo bardzo odpowiada im charakter i otwartość tych kotów, a szkoda bo taka mała bieda miałaby tam jak w raju.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob kwi 15, 2017 11:31 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Kotek już wybrany, temat nieaktualny.

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob kwi 15, 2017 14:09 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

A tak z ciekawości to Miaukun jak podejrzewałaś, czy jakiś inny?

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 15, 2017 15:18 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Zaskoczyło mnie bo zdecydowali się na Brytyjczyka podobno kotek świetny, dziś hodowca ma go przywieźć. Smutno mi bo liczyłam że znajdę im fajnego dachowca . Oni jakoś boją się adopcji kotka nierasowego, tego że nie będzie z nimi zżyty i będzie dziczył. Ja wiem, że moje kotki nie są tak otwarte jak ich Miałkuny, że nie łaszą się do obcych, nie zawsze mają chęć na pieszczoty i mają swoje humory, ale dla mnie są najukochańsze. No szkoda bo gdyby trafili na odpowiedniego kotka nierasowego daliby mu naprawdę dobry dom, gdzie rozpieszczany byłby do końca kocich dni. Tyle kotów szuka domów, tyle charakterów napewno znaleźli by kotka dla siebie. Oni się wystraszyli wczoraj jak kobitka przyjechała z tą kotką, a ona przerażona darła się i uciekła za lodówkę. Rodzice byli w szoku bo jak adoptowali Miałkuny to one wychodziły z transportera na spokojnie, ogon w górę i zwiedzanie mieszkania. No ale nie każdy kot to Miałkun, a Maniuś to wogóle był ten najulubieńszy :(

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob kwi 15, 2017 15:27 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Dachowce też są odważne, ja mam już drugiego takiego o psychice worka cementu (nic go nie rusza).
Ale fakt trzeba trochę się naszukać takiego, za mało czasu rodzice na to przeznaczyli.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Sob kwi 15, 2017 15:42 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Taka jest prawda, że za szybko chcieli tego drugiego kotka adoptować. Oni po śmierci Maniusia początkowo wogóle nie planowali kotka, za dużo jego śmierć ich kosztowała, za dużo bólu. Niestety rezydent bardzo rozpaczał nie było końca żałoby i ten drugi kotek to ze względu na rezydenta wzięty. A że z rezydentem coraz gorzej to i adopcja szybka. Teraz najważniejsze żeby się chłopaki polubiły i żeby rodzice nie panikowali :roll:

Seramarias

 
Posty: 337
Od: Śro lip 15, 2015 11:38

Post » Sob kwi 15, 2017 15:47 Re: Poszukiwany odważny towarzyski kot.

Mój pierwszy kot, który był absolutnie nierasowy, też na zupełnym luziku zwiedził mieszkanie, wyżarł wszystko z miseczki i natychmiast się zadomowił. Moja obecna kotka zaczęła zwiedzanie od schowania się za pralkę, a później pod szafę, ale szybko dała się spod niej wywabić wędką, a w nocy już spała ze mną w łóżku. Też rasowa nie jest. Ale fakt, do obcych podchodzi z rezerwą, a i pieszczoszka z niej średnia, lubi się miziać, ale na własnych zasadach. Teraz najważniejsze, żeby się koty dogadały i żeby rodzice mieli świadomość, że nie musi to być od razu miłość od pierwszego wejrzenia, więc trochę futra polecieć może :twisted:

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], Kinga CN i 227 gości