kotek dla rodziców -potrzebna rada!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 17, 2004 10:55 kotek dla rodziców -potrzebna rada!

Witam wszystkich.

Moi rodzice chcieliby kupić kota -problem w tym że za bardzo nie wiedzą
jakiej rasy. Ponieważ sa to starsi ludzie potrzebują kota , który będzie
miał spokojny, przyjacielski charakter oraz nie będzie wymagał męczących
zabiegów pielęgnacyjnych. Myślę że powinien być to kot z krótkimi włosami
lub co najwyżej średniej długości.
Ja mam persa, który ma wręcz idealny charakter ale niestety ze względu na
koniecznośc częstego i pracochłonnego czesania ta rasa odpada.
Dodam jeszcze że to kotek do mieszkania w bloku.
Proszę osoby które się znają na rasach o poradę - będę bardzo wdzięczny za
każdą opinię.

Pozdrawiam - Olek

barnaba

 
Posty: 2
Od: Wto sie 17, 2004 10:47

Post » Wto sie 17, 2004 11:03

A koniecznie chcą rasowego? Bo wychowany u ludzi dorosły i spokojny dachowiec byłby idelany

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 17, 2004 11:05

Jeśli rasowy, krótkowłosy i spokojny to może brytyjczyk?

Sigrid

 
Posty: 5241
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Wto sie 17, 2004 11:13

Witaj, Barnaba. Jesli nie musi koniecznie być rasowy, to polecam dorosłego ze schroniska. Ma już ustalony charakter, nie niszczy w domu tyle co małe kocie, nie lata po firankach, nie wymaga stałej, ciagłej i całodobowej uwagi.

Sporo tu na forum kocich opiekunek.

Nie tak dawno wybierałam dla starszej, samotnej Pani kotka. Pomogła Rysia, przywieźliśmy od niej Bartusia - jest wprost wymarzonym kotem dla owej Pani - spokojny, mruczliwy, pogada czasem, bawi się spokojnie bez zbytnich szaleńst, łagodny i kuwetkowy. No i był już wykastrowany - a to wielka ulga dla starszych ludzi, mniej kłopotu z operacją i zabiegami okołooperacyjnymi. Naprawde, polecam ;)

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Wto sie 17, 2004 11:54 Jeszcze raz ja

Może i macie rację ale moi rodzice mieli kiedyś małego przygarniętego kotka (nierasowego) który był strasznym rozrabiaką -przegryzał kable , kochał jeść wszystko co z wełny(wyżerał dziury w kocach) itp. Zrazili się wtedy trochę do kotów " z podwórka". Są przekonani że cechy kota nierasowego to wielka loteria a na to nie mogą sobie pozwolić.
Mineło parę lat i ja kupiłem persa - od malutkiego był taki grzeczny i układny ,że od razu go strasznie polubili i wielokrotnie sie nim opiekowali pod moją niebecność. Teraz chceliby aby ich był pod względem charakteru podobny do mojego ale miał krótsze futro- na żadnego znajdę ich raczej nie namówię.

Wiem ,że macie dobre intencje ale proszę jednak o radę ,który z rasowych miałby cechy odpowiednie dla ludzi starszych.

Olek

barnaba

 
Posty: 2
Od: Wto sie 17, 2004 10:47

Post » Wto sie 17, 2004 11:56

Bylam w sobote i widzialam
U Rysi jest kilka takich spokojnych kotow
Wszystkie op sterylizacji oprocz tego młodzika powypadkowego.
Czysciutkie, zadbane.
Część ancymonkow brykajacych i kilka statecznych kotow.

5 i pol miesieczny brytyjczyk mojej siostry jest spokojniejszy od innych kotow - ale to przeciez w dalszym ciagu kot- jak sie rozbawi to szaleje identycznie jak inne kociaki ktore poznalam
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 17, 2004 12:16

hm. mi sie wydaje ze to zalezy od kota. znajoma ma brytyjczyka, potrafi siedziec w bezruchu pare godzin, glaskac sie specjalnie nie lubi, a jak mu sie cos rzuci na lepek to potrafi urzadzac dzikie harce, zaciagac obrusy, i wyjadac rybki z akwa. :)

ja mam jednego do oddania, ktory wyazuje nadzieje na charakter jaki by twoim rodzicom pasowal, i wszystko wskazuje na to ze wlasnie bedzie taki spokojny uczuciowy kot z niego, chociaz teraz lubi sie bawic co w jego wieku naturalne ale i to widze dosc delikatnie.. mam jednego takiego dokladnie takiego samego juz takze porownanie mam.

ale to juz zalezy od twoich rodzicow, powinni wizac kota do ktorego sami beda przekonani :)

loeb

 
Posty: 791
Od: Pon lip 05, 2004 17:45
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto sie 17, 2004 12:18

Hmmm, z kotami to podobnie jak z pasmi - kundle sa najardziej kochane, wierne i oddane... Szczególnie takie ze schroniska. Ale, co zwierzak to charakter - wiec nie upieram sie przy swoim.
Jednak gdybym miala wybierac - piekny MC czy brudny, zapchlony podwórnik, to chyba nie ma wątpliwości, którego bym wzięła do domu ;)
Obrazek

gsx_katana

 
Posty: 248
Od: Pt lip 30, 2004 9:20
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Post » Wto sie 17, 2004 12:21

Ja mam do adopcji piękną kremową kotkę perską, 1-roczną.
Jest po przejściach i dlatego ma nieco wystrzyzona siersc.
Ale za to jest całkiem gratis.
Napisz skąd jestes.
www.fundacjafelis.org
na FB: Foondacja Felis
KRS 0000228933 - podaruj nam 1%

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Wto sie 17, 2004 12:23

gsx_katana pisze: Jednak gdybym miala wybierac - piekny MC czy brudny, zapchlony podwórnik, to chyba nie ma wątpliwości, którego bym wzięła do domu ;)


No nie jestem pewna jak Ty :D , ja bym nie miała.... oczywiście, ze podwórnika

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 17, 2004 12:24

eela pisze:
gsx_katana pisze: Jednak gdybym miala wybierac - piekny MC czy brudny, zapchlony podwórnik, to chyba nie ma wątpliwości, którego bym wzięła do domu ;)


No nie jestem pewna jak Ty :D , ja bym nie miała.... oczywiście, ze podwórnika


No, no... od mojego podwórnika to wara! :) :lol: Przeca się rozumie, że ja też :)
Obrazek

gsx_katana

 
Posty: 248
Od: Pt lip 30, 2004 9:20
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Post » Wto sie 17, 2004 12:26

Rozwaz propozycję KasiD. To bardzo dobra opcja: i kotusia po przejsciach znajdzie domek i rodzice dostaną spokojnego kota, o charakterze, jaki im odpowiada.
Jesli koniecznie musi byc krótkowłosy, a charakter ma miec perski- to najblizsze tym oczekiwaniom sa koty egzotyczne (krótkowłose persy- po prostu).
Ostatnio edytowano Wto sie 17, 2004 12:26 przez Olat, łącznie edytowano 1 raz

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Wto sie 17, 2004 12:26

Z rasowych kotów Twoje warunki spełnia egzotyczny - krótkowłosda wersja persa.
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Wto sie 17, 2004 12:27

magia ? :)
Obrazek

gsx_katana

 
Posty: 248
Od: Pt lip 30, 2004 9:20
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Post » Wto sie 17, 2004 12:30

Jesli rodzice nie chca rozrabiaki... To niech wezma rocznego kota. Wtedy juz wiadomo jaki kotek ma charakter - a jest mnostwo spokojnych, pieknych, kochanych dachowcow ktore nie moga znalezc domu... Wziete za darmo odwdziecza sie wielka miloscia... za darmo :)

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 493 gości