Kastrat nagle zaczął znaczyć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 24, 2017 18:37 Kastrat nagle zaczął znaczyć

Witam
Jak w temacie . Kastrat 2,5 roku regularnie bywający u weta nagle zaczął znaczyć . Nie jest to zwykłe sikanie tylko lanie np.na ścianę w pozycji stojącej :roll: Dziś rano najpierw zobaczyłam osiusiane drzwiczki od szafki w łazience ,a teraz jak wróciłam z pracy kot na moich oczach zadał ogon i siuuuu na ścianę 8O .
Nic się u nas ostatnio nie zmieniło -ani liczba kotów ani ludzi ,meble ,kolor ścian ...wszystko to samo .
Oczywiście po weekendzie złapie mocz do badania i pojadę z nim do weta .
Przychodzi mi jeden powód do głowy ...moje koty mają możliwość wychodzenia do małej wolierki ,a na podwórku czasem pojawiają się obce koty ..moze Zyziek czuję się zagrożony i dlatego zaczął znaczyć ...Tylko jak temu przeciwdziałać ? Przecież nie wytłumaczę obcym kotom że nie są mile widziane :?

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Pt kwi 21, 2017 19:37 Re: Kastrat nagle zaczął znaczyć

Po zbadaniu moczu będzie wiadomo, jaka przyczyna tego zachowania - czy behawioralna czy coś ma z pęcherzem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto kwi 25, 2017 11:18 Re: Kastrat nagle zaczął znaczyć

agga, masz już wyniki moczu?
jakieś wątpliwości się rozwiały?

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

Post » Czw cze 01, 2017 10:25 Re: Kastrat nagle zaczął znaczyć

Dawno tu nie zaglądam ,ale uzupełnienie temat bo może kiedyś , komuś się przyda
Poraz kolejny sprawdza się zasadą , że od badań trzeba zacząć choć często zachowanie wskazuje na problemy behawioralne .
Koty wyszły w badaniu struwity , Ph7,5
Dostaje Urinovet no i pracujemy nad tym , żeby więcej pił i powoli zmniejszam ilość karmy suchej na rzecz mokrej.

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Czw cze 01, 2017 15:33 Re: Kastrat nagle zaczął znaczyć

Też tak miałam, że przy struwitach kocurek zaczął lać na podłogę. Leczyłam go karmą weterinary diet kupioną u weta, bo po 4 innych miał alergię. Jak z tego wyszedł, wszystko wróciło do normy. Za koteńka :ok:

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 251 gości