Kot gryzie dziecko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 03, 2017 7:40 Kot gryzie dziecko

Witam.
Mam problem z kotka. Mika ma 10 miesiecy, jest z nami od 7. Wzielismy ja ze schroniska. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, zdrowa. Na poczatku byla dość dzika, raczej unikala pieszczot.od kilku kilku tygodni zrobila sie bardziej przymilna, sama domaga sie glaskania. Mam7 letniego synka. Bartek uwielbia swojego kota, jest w stosunku do niej bardzo czuly i delikatny. Kot czesto siedzi na fotelu syna, gdy ten odrabia lekcje. Jest jeden problem. Mika potrafi podbiec do dziecka i go ugryzc. Jak stoi to w noge, jak siedzi w reke. Poprzedzone jest to takim dziwnym patrzeniem na dziecko. Takie ataki wystepuja prawie codziennie, biora sie bez widocznej przyczyny. Bartek na peeno nie krzywdzi kotki, nigdy nie przebywa z nia.sam w domu. Co moze byc tego przyczyną?

Dorota1978

 
Posty: 4
Od: Pt mar 03, 2017 7:30

Post » Pt mar 03, 2017 8:19 Re: Kot gryzie dziecko

Atak wyglada tak, ze kot podbiega do dziecka i rzuca mu sie na noge, reke. I ucieka.

Dorota1978

 
Posty: 4
Od: Pt mar 03, 2017 7:30

Post » Pt mar 03, 2017 8:27 Re: Kot gryzie dziecko

Kotka traktuje Twojego syna jak kociego kolegę, zaczepia go, bo chce się bawić, a kocie zabawy często polegają na atakowaniu i podgryzaniu. Warto mieć pod ręką wędkę z jakimś dyndadłem lub piórkiem i machać jej przed nosem, kotka będzie się rzucać na zabawkę i ją podgryzać, a synowi da spokój.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 03, 2017 10:36 Re: Kot gryzie dziecko

Tylko ze to nie wyglada jak zabawa. Ma wteddy taki dziwny wzrok.jak sie bawi ma wesole oczy. A moze sie myle?

Dorota1978

 
Posty: 4
Od: Pt mar 03, 2017 7:30

Post » Pt mar 03, 2017 11:30 Re: Kot gryzie dziecko

Potrzebny jej koci przyjaciel, z którym będzie się bawić w podgryzanie i kocie zapasy.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14233
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt mar 03, 2017 13:13 Re: Kot gryzie dziecko

Dorota1978 pisze:Tylko ze to nie wyglada jak zabawa. Ma wteddy taki dziwny wzrok.jak sie bawi ma wesole oczy. A moze sie myle?


Bo czuje się wtedy jak lew, nie jak kotek :)
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt mar 03, 2017 13:24 Re: Kot gryzie dziecko

Koty w takiej ostrej zabawie wyglądają bardzo "śmiercionośnie".

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 03, 2017 13:34 Re: Kot gryzie dziecko

Wlasnie tak wyglada : )dzieki za wyjaśnienia. A dlaczego atakuje tylko dziecko?

Dorota1978

 
Posty: 4
Od: Pt mar 03, 2017 7:30

Post » Pt mar 03, 2017 15:17 Re: Kot gryzie dziecko

Myślę, że tak jak pisano wyżej kot traktuje synka jak kumpla. Może zaczepia tylko jego, bo jest dużo mniejszy od dorosłych i z punktu widzenia kota bardziej nadaje się na kolegę

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 03, 2017 23:08 Re: Kot gryzie dziecko

Kot siedzi, patrzy, patrzy ... przysypia, ale ten jego kolega, co się z nim zawsze bawił, czym innym zajęty, więc ... uszy w tył, oczy czarne ... skok, gryz i w nogi ... niech mnie goni ;) To, że kotka młodziutka podgryza Twojego synka, nie jest przejawem agresji, a już na pewno nie wynika z tego, że syn mógłby ją krzywdzić czy być nie dość delikatny, wręcz przeciwnie, to raczej zachęta do wspólnej zabawy i psoty :kotek: Nie wiem jak długo kotka miała szansę wychowywać się wspólnie z matką i rodzeństwem, które szybciutko pokazałoby małej, jak mocno gryzienie boli, nawet w zabawie :kotek: Masz bardzo dobre podejście, ale rozumiem, że takie zabawy mogą być bolesne dla dziecka, które poza fizycznym bólem, może czuć się atakowane przez swojego kochanego przyjaciela. Ważne, żeby i synkowi wytłumaczyć, że jego kochany kotek nie chce mu krzywdy zrobić, a wspólne zabawy tak zorganizować, żeby zamiast atakować nogę czy rękę, szczególnie nieodzianą w długie i grube nogawki czy rękawy, zastąpić ... wędką z piórkiem czy laserkiem, piłką, myszką rzuconą. To, że kot "atakuje" tylko syna, to tak jak piszą dziewczyny wyżej może wynikać z bardziej zbliżonych gabarytów i z tego, że to pewnie syn się najczęściej bawi z kotem, jak to kumpel ;)
No, można też zastanowić się nad kocim towarzyszem ... wtedy zabawy kocie mogą wyglądać tak :
https://www.youtube.com/watch?v=HHXTXP-OetM

inaid

Avatar użytkownika
 
Posty: 134
Od: Nie lip 12, 2015 1:58
Lokalizacja: Gdańsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, luty-1 i 486 gości