Czy moja kotka jest w ciąży?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2017 15:48 Czy moja kotka jest w ciąży?

Witajcie Drodzy Kociarze!
W tamtym roku przygarnęłam bezdomną kotkę (dachowca). Kotka teraz ma prawie 10 miesięcy. Chciałam wykastrować ją po pierwszej rujce. Mam też 4 letniego kocura. Niestety tydzień temu pojawiła się u niej pierwsza ruja. Kotka tarzała się po podłodze i wywijała ogon w bok. Od razu pojechałam do weterynarza, ale kazał mi czekać ponieważ nie było miejsca dla mojej koteczki (kazał mi się stawić za dwa dni). No i przez te nieszczęsne 2 dni coś się stało :(. Pomimo odizolowywania kotki od kocura w osobnych pokojach nie udało mi się zapobiec ich kontaktu. Mój partner nie domknął drzwi od pokoju, w którym była kotka i kocur to wykorzystał. Usłyszałam przeraźliwie miauczenie. Serce zaczęło mi szybko bić. Gdy wbiegłam do pomieszczenia kocur siedzieć na kotce. No i stało się. Nigdy wcześniej nie miałam kotki i myślałam, że po 1 stosunku kotka może zajść w ciążę. Następnego dnia była powtórka z ,, rozrywki,,. Kocur kilkakrotnie kopulował z kotką. Kotka nie była temu przeciwna i sama kładła mu się pod nosem. Ale w środę (kotka dostała rujki w poniedziałek) oznaki ruji ustały. Nawet ucieszyłam się, że moja kicia zostanie mamą. Raz się żyje, ale następnym razem (jak urodzi) zamierzam ją wykastrować. Tydzień kotka zachowywała się normalnie, kocur nie interesował się ją. Natomiast dzisiaj kotka zachowywała się normalnie. Nie widziałam u niej oznak ruji, a kocur ciągle za nią chodził, obwąchiwał jej pupę, kopulował z nią mimo jej niechęci (uciekała od niego, rzucała się z pazurami). Mam do Was pytanie. Czy moja koteczka nie zaszła w ciążę tydzień temu mimo 2 dni ruji (kocur kopulował z nią kilka razy) ? Czy kotka mogła zajść w urojoną ciążę? Czy kocur kopulował z nią pomimo jej ciąży bo ,, miał ochotę,,? Proszę odpowiedzcie mi to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam!

Roka555

 
Posty: 1
Od: Sob lut 25, 2017 15:16

Post » Sob lut 25, 2017 18:15 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

A jakie to ma znaczenie, zaszła w ciążę czy nie?
Jeżeli nawet, to kwestia zaledwie kilku dni.
Skoro rujka minęła, to kotkę do weta na zabieg.
I kocura również, już dawno powinien być wykastrowany.
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Sob lut 25, 2017 18:20 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Przeczytaj motto forum pkt 4 Kocie ABC :!:

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 25, 2017 18:34 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Roka555 pisze:Raz się żyje, ale następnym razem (jak urodzi) zamierzam ją wykastrować


jak słusznie zauważyłaś, to forum dla KOCIARZY a nie dla bezmyślnych rozmnażaczy ! chyba bardziej powinny cię zainteresować konsekwencje twojej lekkomyślności a nie to czy "kot miał ochotę" :evil:
nie pozdrawiam...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Sob lut 25, 2017 19:55 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Słuchaj wróżbitą to nikt tu nie jest, to czy jest w ciąży to za jakiś czas może Ci powiedzieć weterynarz po badaniu. Jednak jest wysokie prawdopodobieństwo, że zaszła.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Sob lut 25, 2017 20:05 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Bardzo dziwi mnie Twoja lekkomyślność. Czyżbyś nie znała losu niechcianych kotków. Nie dość, że dopuściłaś do pierwszego kontaktu kotków, to jeszcze spokojnie patrzymałaś na następne. Przez takie myślenie i postępowanie całe stada tych biedaków przeżywają choroby, głód i cierpienie. Myślisz, że znajdziesz dobre domy dla maluszków. Och Ludzie, Ludzie.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Sob lut 25, 2017 20:24 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Niezależnie od tego, czy kotka jest w ciąży, czy nie, należy ją natychmiast wysterylizować. Kocura wykastrować. Też na wczoraj.

MaryLux

 
Posty: 159765
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 25, 2017 20:34 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Jeżeli mylę się osądzając Cię jako lekkomyślną, to biegusiem popędzisz do weta na sterylkę.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Sob lut 25, 2017 20:51 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Boszka pisze:Jeżeli mylę się osądzając Cię jako lekkomyślną, to biegusiem popędzisz do weta na sterylkę.

Obyśmy się myliły. Dla dobra kotów

MaryLux

 
Posty: 159765
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lut 25, 2017 23:09 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

A jakie to ma znaczenie, czy zaszła czy nie zaszła?
Ciąża u kotów trwa około 65 dni, z palcem w uchu zdążysz ją wyciąć. :roll:

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Nie lut 26, 2017 11:16 Re: Czy moja kotka jest w ciąży?

Roka555,
Jeżeli kotka ma 10 miesięcy dopiero, to może mieć problemy z ciążą i porodem, ponieważ dojrzała płciowo ale nie "hodowlanie" (dla zrozumienia o czym mówię, możesz to odnieść do fizjologii człowieka - ciało 13latki też nie jest gotowe na ciążę). Zwłaszcza jeżeli jest różnica gabarytowa między kotką i dorosłym już kocurem - kociaki mogą być na tyle duże, że kotka będzie mieć problem z ich urodzeniem, a to może skończyć się fatalnie. Kotki można sterylizować w ciąży, zwłaszcza takiej kilkudniowej - nie stanowi to żadnego problemu. Dla dobra swojej kotki powinnaś podjąć taką decyzję, to jeszcze kociak.
Druga sprawa to popatrz na tym forum choćby, ile jest niechcianych, bezdomnych kotów. Ludzie, którzy adoptowaliby 'twoje' kociaki mogą zaopiekować się tymi już istniejącymi, a więc zmniejszasz innym kotom szanse na dom.
Kocura umów na kastrację także. Sama widzisz, że teraz chodzi pobudzony i nie rozumie czemu kotka nie chce/nie może kopulować. To może się odbić na ich relacjach,a kocur może zacząć znaczyć w mieszkaniu.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jowitha i 623 gości