Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietolerancją

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2017 12:11 Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietolerancją

Witajcie,
Mam problem z doborem karmy dla mojej kotki. Kicia ma dwa lata, ma nietolerancję pokarmową na zboża i kurczaka. Nietolerancja na kurczaka została potwierdzona po długich obserwacjach pod kierunkiem weterynarza. Sucha karma z dodatkiem kurczaka kotce nie szkodzi ale po mokrej robi rzadką kupkę. Dwa miesiące temu kotka dostała ostrej biegunki chociaż nic jej w karmie nie zmieniałam. Biegunka minęła po 8 dniach i kilku dawkach antybiotyku. Po tej biegunce kotka okropnie schudła. Waga spadła jej do 3 kg z ponad 4 kg. Karmię ją puszkami Animonda Carny z wołowiną, karmą suchą Taste of the Wild, przemrożoną lub gotowaną wołowiną. Minęły dwa miesiące a kotka praktycznie nic nie przytyła chociaż ma apetyt. Wystają jej kości miednicy, wyraźnie widać żebra, sierść zmatowiała i chodzi tak jakby szczudłowato. Nie wiem już co robić. Morfologię ma dobrą, weterynarz twierdzi że nie ma anemii. Trzy razy badałam kupkę na pasożyty i pierwotniaki ale nic nie wyszło. Dla pewności została kilka razy odrobaczona w dość krótkich odstępach czasu. Jaką karmę suchą i mokrą mogłabym podać kotce żeby pomóc jej wrócić do wcześniejszej wagi? Myślałam o karmie Orijen Regional Red ale sprzedawca w sklepie zoologicznym mi ją odradził twierdząc że ma taką zawartość białka że mało który kot ją toleruje. Moja kotka zawsze była szczupła, ale jest duża dlatego po tak dużej utracie masy ciała wygląda tragicznie. Bardzo proszę o radę. Mogę nawet kotce gotować gdyby ktoś mi podpowiedział co jej przygotować.

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Sob lut 25, 2017 12:36 Re: Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietoleran

Carnilove z reniferem? (Sucha)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lut 25, 2017 13:42 Re: Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietoleran

Moje dwa koty sa na Orijenie Red, żadnych sensacji żołądkowych nie miały.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Sob lut 25, 2017 20:08 Re: Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietoleran

piszesz, że morfologię ma dobrą - a wyniki narządowe tez ok? Wątroba, trzustka?
“Kwiecień słodki nadchodzi, niech się zacznie święto głupców!”
Jestem satyrykiem.
Obrazek

https://www.sklepjubilerski.com/porady- ... jubilerski, cytat: Joker

Liwia

Avatar użytkownika
 
Posty: 13853
Od: Pt gru 03, 2004 19:58

Post » Nie lut 26, 2017 0:16 Re: Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietoleran

Próby wątrobowe wyszły w miarę dobrze. Lekko za wysoki był ASPAT ale weterynarz powiedział, żeby na razie to tak zostawić a za miesiąc powtórzyć badanie. Żadnych badań związanych z trzustką nie miała robionych.

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Śro mar 01, 2017 18:02 Re: Proszę o pomoc przy wyborze karmy dla kotki z nietoleran

Ja bym się zastanowiła czy ta biegunka nie była przez Animonde Carny. Bardzo dużo kotów chorowało po partii karmy z końcówką 313. Ciężko chorowało. Obawiam się, że na tak podrażnione jelita odrobaczanie i to kilkukrotne też nie wpłynęło dobrze. Kotka dostaje probiotyk jakiś dobry aby uregulować florę bakteryjną? Myślę czym by ją podtuczyć...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: qumka i 116 gości