alergia-pomocy :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2017 0:27 alergia-pomocy :(

Hej,
jestem posiadaczka dwoch cudownych kotow,które sa dla nas jak członkowie rodziny.

Od dziecka miałam kota. Kiedy miałam już swój dom oczywiście pojawił się też i kot (najpierw Syberyjski Neva Masqurade,po dwóch latach dolaczyl syjamski.
Mam je 7 i 5 lat.
od 3 lat zmagam się z silna alergia-katar sienny całoroczny dzień w dzień.
Wyjątkiem był lipiec i sierpień kiedy w oknach kratka zamiast okna.
3 lata temu miałam robione testy i wyszla alergia na roztocze ,na koty bardzo mała nic nie znaczaca jak to alergolog określił.
Brałam tabletki na receptę i wszystko było ok.
W ciąży w zeszlym roku musiałam odstawic leki a alergia nasilila się do tego stopnia ze musiałam urodzic przedwczesnie (katar non stop nawet w wakacje,bezdechy,trudnosci z oddychaniem)
Niestety po ciazy nie ma poprawy mimo sprzatania non stop i brania leków.
Alergolog powtórzyla testy,zadzwonila po mnie w trybie pilnym przyjela i cios w samo serce :placz:
Alergia na kota -najwyzsza z mozliwych klas - 6 ;( na roztocze bardzo mała.
Powiedziala ze jest tak źle ze albo pozbede się kotow albo czeka mnie szpital.
Twierdzi ze odczulanie noc nie da skoro leki nie pomagają, alergia ciągle się zwieksza i teraz mam bezdechy a skonczy sie astma :(
Wcześniej byłam "leczona" na roztocze nawet nie powiazalam alergii z kotami.

Co robić? Ktoś miał taką sytuacje? Najwyższy stopień alergii i udalo się coś z tym zrobic?
Na sama mysl ze mam komuś oddac moje kotki peka mi serce.
Tak bardzo o nie dbam :(nawet łazienkę mam zaprojektowana pod koty :) jestem mega kociara ; ( najprawdopodobniej nikt z rodziny ich nie będzie chciał wziąć.

Prosze o porady czy coś jestem jeszcze w stanie zrobić :(

nnaajjaa

 
Posty: 4
Od: Nie lip 17, 2011 20:21

Post » Sob lut 25, 2017 13:12 Re: alergia-pomocy :(

To tylko półśrodki, ale

przecieraj futerka kotów wilgotną ściereczkę - ślina uczula, wytarte będę jej miały mniej
nie wpuszczaj ich do sypialni

i w sumie tyle mojej mądrości...
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 25, 2017 15:07 Re: alergia-pomocy :(

nnaajjaa pisze: /../ Co robić? Ktoś miał taką sytuacje? Najwyższy stopień alergii i udalo się coś z tym zrobic? /.../

Tak, ja miałam. Najsilniejszy odczyn (skórny) na kocie alergeny, uczulenie na inne czynniki, m.in. roztocza (w teście skórnym znacznie słabiej niż na koty, ale ja miałam koszmarnie męczące objawy), pyłki traw, drzew, niektórych chwastów, etc. Problemy cały rok. Plus polecenie pozbycia się kota (wówczas jednego).
I co?

Odczuliłam się na pyłki i roztocza ("szczepionka" odczulająca przez kilka lat, chyba ze 3-4), teraz pilnuję diety -- nie jem mięsa i unikam żywności wysoko przetworzonej. Mam kilka kotów, objawy alergii tylko czasem - zwłaszcza przy kwitnieniu pierwszych drzew (czyli za moment) i żyję sobie zupełnie bez leków przeciwalergicznych. A kiedyś zużywałam tony piguł, kropli i inhalatorów.

Poproś o odczulenie na roztocza (i w swoim czasie na inne alergeny), dbaj o siebie, tzn. nie dostarczaj organizmowi substancji intensyfikujących procesy zapalne (chłam w żywności), a jest szansa na unormowanie sytuacji.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23811
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Sob lut 25, 2017 23:46 Re: alergia-pomocy :(

Temat mnie też interesuje, bo mój wnuczek (9 miesięcy) uczulony jest na naskórek koci (objawy skórne, wykonane testy z krwi-3 stopień) a w domu ma trzy koty. Na forum znalazłam na szybko dwa krótkie wątki. http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=178398&p=11674636&hilit=alergia+na+kota#p11674636
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=178647&p=11684027&hilit=alergia+na+kota#p11684027
Mania, Lucjan(*), Patysio, Severino, Kleo, Mafia, Tola,Lissy i Missy
ścieżka do nas:http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=171943
Obrazek

ilgatto

 
Posty: 1765
Od: Czw lis 03, 2011 23:25
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 493 gości