kto sam zakładał siatkę?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 20, 2017 10:45 kto sam zakładał siatkę?

Cześć wszystkim Kociarzom :D
jestem tu nowa ale mam nadzieje że ktoś mi podpowie w moim problemie. Przperowadziliśmy się z mezem do nowego mieszkanie i jako młode małżeństwo zdecydowalismy sie tez na kociego malucha żeby było w domu weselej :D ale że mieszkamy na 7pietrze to chcemy założyć sobie siatkę. Mąż jest złotą rączką i ma wszystko czego potrzebuje (tzn wierterkę , młotek i milion innych bzdur w pudle) ale ja jakoś nie jestem pewna czy samamu można przyczepić siatkę tak żeby nie na pewno nie spadła?
czy ktoś z Was sam zakładał? jeszcze nie kupiliśmy co prawda alr juz się rozglądałam cos i jak, chodzi tylko czy ktos moze mi udzielić rad bo chcę nadzorowac prace a nie za bardzo się na tym znam :D
będę wdzięczna za pomoc! :201461

Gosia2342

 
Posty: 18
Od: Pon lut 20, 2017 10:22

Post » Pon lut 20, 2017 11:07 kto sam zakładał siatkę?

Cześć wszystkim Kociarzom :D
jestem tu nowa ale mam nadzieje że ktoś mi podpowie w moim problemie. Przperowadziliśmy się z mezem do nowego mieszkanie i jako młode małżeństwo zdecydowalismy sie tez na kociego malucha żeby było w domu weselej :D ale że mieszkamy na 7pietrze to chcemy założyć sobie siatkę. Mąż jest złotą rączką i ma wszystko czego potrzebuje (tzn wierterkę , młotek i milion innych bzdur w pudle) ale ja jakoś nie jestem pewna czy samamu można przyczepić siatkę tak żeby nie na pewno nie spadła?
czy ktoś z Was sam zakładał? jeszcze nie kupiliśmy co prawda alr juz się rozglądałam cos i jak, chodzi tylko czy ktos moze mi udzielić rad bo chcę nadzorowac prace a nie za bardzo się na tym znam :D
będę wdzięczna za pomoc! :201461

Gosia2342

 
Posty: 18
Od: Pon lut 20, 2017 10:22

Post » Pon lut 20, 2017 13:02 Re: kto sam zakładał siatkę?

cześć Gosia2342 :) chyba Ci się post zdublował :) zobacz sobie http://bezpiecznekoty.pl/wiosna-balkonowy-czas/ tutaj masz wszystko czego Twój Mąż potrzebuje, a na samym dole jest instrukcja jak założyć siatkę. Choć powiem Ci szczerze że to dość wysoko, może lepiej zlecić montaż?
bo BEZPIECZNE KOTY to szczęśliwe koty http://www.bezpiecznekoty.pl

Marta BK

 
Posty: 42
Od: Śro mar 04, 2015 12:16

Post » Pon lut 20, 2017 13:13 Re: kto sam zakładał siatkę?

Nie mąż absolutnie nie powinien tego robić trzeba zatrudnić specjalistyczną firmę z uprawnieniami alipinistycznymi i certyfikatem stowarzyszenia kota domowego.
A tak na poważnie to jak mąż chce sam założyć to niech zakłada dla mnie taka czynność wydaje się równie banalna jak zawiązanie butów. Po prostu musi sobie wziąć kolegę który będzie go asekurował, kiedy ten będzie wiercił dziury na kołki w suficie. Swoją drogą masz męża z tych normalnych a mu skrzydła podcinasz no wiesz co jak możesz ;)
Firmy montujące siatki, oferują też czasami sprzedaż jakichś akcesoriów do montażu choć większość da się kupić w sklepach metalowych, marketach budowlanych. Na ich stronach można podpatrzeć niekiedy ciekawe rozwiązania.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pon lut 20, 2017 18:06 Re: kto sam zakładał siatkę?

Można samemu. Jeżeli może wiercić i nie jest antytalentem, to kołki rozporowe, kotwy (tego typu, chociaż ja bym dał dłuższe: http://sklep.linarem.pl/galerie/k/kotwa ... n_3205.jpg) zamocowane dość gęsto, no i sama siatka porządna, żeby kot nie przegryzł/nie rozdrapał jak się jego i okno na chwilę spuści z oka, bo to się mija z celem. Zwłaszcza przy tak wysokim piętrze.

Teraz będę na dniach montował siatkę, ale do ramy okna, na takich plastykowych zaczepach. Ma to u mnie sens o tyle, że to mieszkanie jest na maks pół roku, w elewacji wiercić nie mogę, a kotów przy otwartym oknie bez opieki nie zostawiam wcale. Z przyzwyczajenia już zamykam nawet jak idę tylko do wc. Jako rozwiązanie na stałe nie polecam, ale przy wynajmowanych mieszkaniach niezła rzecz, bo wyjść z domu i zostawić okna otwartego co prawda nie mogę, ale już na chwilę do pokoju obok owszem. I mogę otworzyć okno na szerokość i porządnie wywietrzyć, a nie tylko uchylnie.

Edit: W pierwszym przypadku, kiedy montowałem siatkę stalową na kotwach, to siatkę podczepiałem bezpośrednio do nich, bez użycia linki stalowej jak w podanym przez Marta BK linku. Kupiłem kotwy z otworem od dołu, takie jak na zdjęciu, które masz w linku z pierwszego akapitu. W przypadku okna się sprawdziło, siatkę dodatkowo wykończyłem na brzegach, żeby nic się nie rozleciało (owinąłem końce drucikiem i zlutowałem). Zabezpieczenie robiłem dobrych kilka lat temu u koleżanki, kiedy o kotach nie miałem większego pojęcia i własnych futer nie posiadałem. Trzyma się do tej pory bardzo ładnie, ale przy balkonie chyba zamówiłbym po prostu siatkę z obramowaniem, bo z wykańczaniem brzegów trochę zabawy było...

Powodzenia :-)
Ksz.

sqbi90

Avatar użytkownika
 
Posty: 1188
Od: Śro sie 31, 2016 2:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa/Świat

Post » Pon lut 20, 2017 18:21 Re: kto sam zakładał siatkę?

zajrzyj tu https://siatkinaptaki.wordpress.com/dla-kota-od-230/

facet z Łodzi - rozpina te siatki na linkach mocowanych kołkami rozporowymi do ścian, sufitu i posadzki balkonu, proste i skuteczne.
Ja mam na alimuniowych rurkach, ale jego rozwiązania są lepsze.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 21, 2017 8:26 Re: kto sam zakładał siatkę?

My zakładaliśmy sami siatkę na balkon, ma już dwa lata i nic się z nią nie dzieje.
Siatkę kupiliśmy w zooplusie taką zieloną wzmacnianą drutem http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... kot/343060
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 21, 2017 10:57 Re: kto sam zakładał siatkę?

Martinnn pisze:Nie mąż absolutnie nie powinien tego robić trzeba zatrudnić specjalistyczną firmę z uprawnieniami alipinistycznymi i certyfikatem stowarzyszenia kota domowego.
A tak na poważnie to jak mąż chce sam założyć to niech zakłada dla mnie taka czynność wydaje się równie banalna jak zawiązanie butów. Po prostu musi sobie wziąć kolegę który będzie go asekurował, kiedy ten będzie wiercił dziury na kołki w suficie. Swoją drogą masz męża z tych normalnych a mu skrzydła podcinasz no wiesz co jak możesz ;)
Firmy montujące siatki, oferują też czasami sprzedaż jakichś akcesoriów do montażu choć większość da się kupić w sklepach metalowych, marketach budowlanych. Na ich stronach można podpatrzeć niekiedy ciekawe rozwiązania.


hehe masz rację, absolutnie nie chcę podcinać mężowi skrzydeł, ale chyba jak każda żona jestem przewrażliwiona jeśli chodzi o bezpieczeństwo męża :D ale fakt jestem z niego dumna że chce sie sam podjąć! :)

kalewala przeprowadziliśmy się teraz z Wrocławia do Krakowa, więc Łódź kompletnie nie po drodze ale dzieki! faktycznie siatki fajnie założone patrząc po zdjęciach.

Marta BK dzięki za schemat, zrobiłam już spis tego co musimy kupić. wstępnie też się zdecydowaliśmy na http://sklep.bezpiecznekoty.pl/p812,sia ... x10mb.html ale mąż musi dokładnie zmierzyć balkon bo to co wysłałam to jest cała bela

ser_Kociątko patrzyłam bardzo fajna, ale nie znalazłam takiej żółtej, chyba nie mają w ofercie? w tym mieszkaniu już będziemy na stałe i nie chciabym żeby całkiem widok byl przysłonięty i już wybrałam taką beżową. Co prawda za balkonem nie ma nic nadzwyczaj pięknego ale wiesz jakoś tak wydaje mi się, że ta oliwkowa jest bardzo widoczna? możesz podesłać zdjęcie jak to u Ciebie wygląda tak "z naprzeciwka"?

sqbi90 właśnie nie jest antytalentem i lubi o tym przypominać :) dzięki za rady! :) ja się już śmieję że tak studiuję temat zakładanie tej siatki że niedługo sama będę mogła ją założyć :ryk: a tak serio to jeszcze mój brat przyjedzie do pomocy więc myślę że dadzą radę :)

Dzięki Wam za pomoc! :) już nie mogę się doczekać aż będzie bo kot jest biedny teraz :( siedzi w domu i spogląda przez zamknięte okno :(

Gosia2342

 
Posty: 18
Od: Pon lut 20, 2017 10:22

Post » Wto lut 21, 2017 13:58 Re: kto sam zakładał siatkę?

Jasne, że mogę, dzisiaj naprawili nam net to wieczorkiem wstawię fotki z widokiem z balkonu na działkę jak i z działki na balkon

Ta siatka prawie w ogóle nie jest widoczna :)
ser_Kociątko
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 473 gości