Załatwianie się poza kuwetą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 19, 2017 19:47 Załatwianie się poza kuwetą

Witam. Proszę o pomoc, bo mi już ręcę opadają ;((
Mam 3 koty. Dwie kotki i kocurek.
Problemem jest kocur. Od jakiegoś czasu nie załatwia się do kuwety. Początkowo myślałam, że to przez żwirek który zmieniłam na silikonowy. Wróciłam więc do betonitowego. Na chwilę pomogło. Niestety znowu jest to samo... Załatwia się sa schody, w kuchni, dosłownie wszędzie.. Jest to mega problem... Przez jego siusianie na panele aż napuchły ;( nie mam już siły.. Może to przez remont który jakiś czas temu mieliśmy? Jeśli tak to co na to poradzic??
Problemem są też jego kupki. Wiecznie wodniste, nigdy zbite. Karmę podaje im taką samą, polecaną mi Brit Care Cat. Kotki wydalają zdrowe kupki więc to na pewno nie przez karmę.
Czy to przez stres? Zastoować odrobaczenie? Czy najpierw badania? Kocham łobuza bardzo, ale czasem mam ochotę go przez to udusić...
Proszę o poradę....

mikotkaa

 
Posty: 1
Od: Nie cze 26, 2016 20:47

Post » Nie lut 19, 2017 19:53 Re: Załatwianie się poza kuwetą

Wykastrowane towarzystwo?
Jeśli tak to kot winien być zbadany. Morfologia z biochemią , mocz + badanie kału w tym pierwotniaki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55373
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon mar 13, 2017 21:30 Re: Załatwianie się poza kuwetą

Zacznij od podstawowych badań, a potem skontaktuj się z dobrym kocim behawiorystą, bo z tego, co piszesz (napuchnięte panele), problem pojawił się już dłuższy czas temu i może Ci być trudno naprawić tą sytuację. Już samo rozwolnienie jest wystarczającym powodem, by szukać pomocy lekarza - trzeba znaleźć przyczynę.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon mar 13, 2017 22:54 Re: Załatwianie się poza kuwetą

witaj
zacznij od badań ,bez tego ani rusz :201461
w następnej kolejności trzeba by przeanalizować czy : koty mają wystarczająco dużo kuwet , czy kuwety są na bieżąco sprzątane (jeden kot załatwi się do ,,używanej ,, kuwety drugi nie ) czy kot nie jest terroryzowany przez którąś z kotek -wtedy może bać się chodzić do kuwety .
A jeśli nic nie będzie pomagać tak jak pisze Ryśka pomóc może behawiorysta .

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 488 gości