Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 17, 2017 9:57 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Martinnn pisze:mimbla64 by im dobrze głód w d... zajrzał to by nie wybrzydzały.


Nie zawsze można kota przegłodzić.
Simba jest chora.
Bierze na stałe leki.
I bardzo mało je, a u mnie miała już taki epizod, że w ogóle nie jadła.
Karmiłam ją przez kilka dni na siłę.
Więc żadne zaglądanie głodu w dupę nie wchodzi w grę. :twisted:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lut 17, 2017 10:09 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Dlaczego kota zmuszać głodem do jedzenia czegoś, co mu nie smakuje? Bo to tylko kot?
A pańcio siedzi obok i wcina dobre dania.
Jeżeli ja mam prawo do przyjemności stołu, to mój kot również :!: Bo to aż kot

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 17, 2017 10:23 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Alija pisze:Jeżeli ja mam prawo do przyjemności stołu, to mój kot również :!: Bo to aż kot


Brawo dla tej pani! :ok: :ok: :ok:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 17, 2017 10:29 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Dla mnie nie do końca chodzi o zmuszanie kota do tego, co mu nie smakuje, ale o przestawienie go na lepszą karmę niż whiskas czy felix.
Dzieciom nie pozwalamy przecież jeść tylko tego, co im smakuje, ale uczymy jeść to co zdrowe i wartościowe odżywczo.
Jak się ma kota od małego, a nawet od urodzenia to jest to może łatwiejsze.
Z dorosłymi kotami przyzwyczajonymi już do jedzenia określonych karm jest trudniej.
Ale jak się o kota dba, to trudno też pogodzić się z tym, żeby jadł tylko takie słabe karmy.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lut 17, 2017 10:38 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Każdego kota można nauczyć jedzenia lepszej karmy. Pozostaje tylko kwestia znalezienia takiej, która mu zasmakuje.
Mam kota, który bardzo długo uważał, że wszystko co nie jest chrupkami to straszna żrąca trucizna :)
Metodą prób i błędów udało się jednak znaleźć kilka puszek, które mu smakują (ile puszek po drodze oddałam różnym znajomym lub fundacjom to głowa mała :P ).
O mięsie surowym do dziś nie ma w jego przypadku mowy, ale już takie podgotowane mięsko z królika z odrobiną masełka zje ze smakiem.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 17, 2017 10:38 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Moja uwaga dotyczyła podejścia Martinnna. Nieważne, czy smaczne ale kot musi zjeść a jak nie, to niech głoduje. Oczywiście, że jedzenie ma być wartościowe ale i smaczne. Można szukać aż się znajdzie kilka smaków niezłej karmy, które kot polubi.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 17, 2017 11:50 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Całkowicie się z Tobą, Alija, zgadzam :)
Trzeba cierpliwości po prostu.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 17, 2017 12:09 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Milva b - na pewno znasz przyjemność z obserwowania kota, który delektuje się jedzeniem. :201461
Ja uwielbiam patrzeć, jak jedzą ze smakiem.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 17, 2017 14:22 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Fakt :D
Ale......
Znam też wątpliwą przyjemność patrzenia gdy koty pluje na metr puszeczką za pińćset monet, a ja gryzę się w język bo cisną się same słowa na "P", na "K", na "Ch" i na "S" :roll:
Ale co zrobić? Kot nie świnia, byle czym wielkopańskich kubeczków smakowych się nie zadowoli :D
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 17, 2017 14:29 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

jeśli chodzi o przemycanie lepszej karmy dla kota, który jadł całe życie whiskasa, to problem polega moim zdaniem głownie na konsystencji i kształcie jedzenia. 7dmio letnia kota teściów całe zycie na whiskasie o granacie nie chciała słyszeć, chyba, że kradła z miski naszego. za to miamor i bozita została zaakceptowana normalnie, bo mają kształt taki sam, jak whiskas, i łatwiej 'oszukać' kota ;) dodatkowo te karmy łatwiej pomieszać z whiskasem, w momencie, gdy kot wyczuje oszustwo. potem pozostaje juz tylko zmniejszanie proporcji whiskasa do karmy dobrej.
z tego, co mi wiadomo Bozita jest lepsza od miamor, ale obie karmy mają chyba zbyt mało tauryny, którą można uzupełniać albo dobrym suchym (purizon ma cyba h4000 mg tauryny), albo po prostu kupić proszek.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt lut 17, 2017 14:36 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Mnie nabierają w inny sposób. Kiedy odmawiają jedzenia obydwoje, to jestem spokojna, bo wiem, że jedzonko nie podeszło. Ale kiedy jedno wcina a drugie nawet nie spróbuje, to moja pierwsza myśl: kot chory :( Za chwilę okazuje się to oszustwem, kiedy podstawię michę z czymś innym. Ale zanim to nastąpi zaczynam analizować zachowanie, zawartość kuwety i lecę sprawdzać jak przyjmuje moja wetka :evil:

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 17, 2017 17:57 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Mnie nie tyle chodziło o to aby na siłę głodzić kota jak nie lubi danej karmy a wolałby inną. Ale o taki brak rozpieszczania kota, bo niektórzy jak tylko kotek za grymasi szukają czegoś nowego, kroją w odpowiednie kawałki, polewają sosikiem bo inaczej kotek nie ruszy i tak na okrągło przez co wyrabiają w kocie takie nawyki a potem są problemy bo kot niczego nie chce. Duża w tym nasza wina. Jak moje koty wolałyby coś innego to mogę im dać, ale też nie będę kupował np karmy za 20/kg tylko muszą jeść taką na jaką mnie stać. I to nie jest tak, że ja jadam frykasy a one byle co bo są kotami. Gdybym nie był stanowczy w stosunku do swojej kocicy to ona by mi takie fochy stroiła, że nigdy bym jej nie dogodził. I u mnie to jest dość częsta sytuacja, że on je a ona się głupio przygląda i odchodzi dopiero postawiona przy misce je. Ale suche kiepskie chrupeczki to by wciągnęła chętnie. On jest bardziej "żyrty" był wzięty z takich warunków gdzie nie dostawał jedzenia a jak już to trochę mleka, czasami z chlebem. Więc jadł wszystko co mu dałem i w miarę nauczył kocicę jedzenia bo przed nim było ciężko. Przynajmniej surowego nie odmówią nigdy. Widziałem też dużo wolnożyjących kotów które wcinały jak szalone to czego moje już nie chciały. Więc dlatego też mówię, że niektórym kotom się w dupach przewraca od tego dobrobytu i jakby tak na dwa tygodnie trafiły na ulicę to by się szybko przeprosiły z "niesmaczną" karmą.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pt lut 17, 2017 18:22 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Martinnn pisze: Więc dlatego też mówię, że niektórym kotom się w dupach przewraca od tego dobrobytu i jakby tak na dwa tygodnie trafiły na ulicę to by się szybko przeprosiły z "niesmaczną" karmą.

A przeszkadza Ci, że niektóre koty żyją w dobrobycie i są rozpieszczane na maksa? Ja mam rozwydrzone koty jak dziadowskie bicze pod względem jedzenia, dostępne tylko dla ludzkich niewolników, którzy dalej będą je tak rozwydrzać :) Co więcej, nie narzekam na brak chętnych.
Z tym przepraszaniem się z niesmaczną karmą muszę się nie zgodzić, znam koty całkowicie domowe, które z jakiegoś powodu przypadkiem uciekłya po powrocie/ znalezieniu ich wcale nie rzucały się na byle co, byle się najeść.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lut 17, 2017 18:40 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Nie przeszkadza "wolnoć Tomku w swoim domku" tylko niech potem takie osoby nie marudzą, że kotek nie chce zjeść czegokolwiek innego i jakieś problemy ma z karmieniem. A jeśli mówisz o swoich kotach hodowlanych to one też zarobią na na jakieś lepsze karmienie.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Pt lut 17, 2017 23:24 Re: Kotka lubi jeść mokra karme tylko niskiej jakości

Martinnn pisze:A jeśli mówisz o swoich kotach hodowlanych to one też zarobią na na jakieś lepsze karmienie.
Ciekawe jak? Chętnie poznam sposób w jaki miałyby to zrobić :D
A jeśli chodzi o koty wybredne - ja je kocham tak samo jak te wszystkożerne. Nigdy nie marudzę i nie narzekam ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 272 gości