problem po zmianie karmy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 15, 2017 8:57 problem po zmianie karmy

Cześć!

Mam rocznego brytyjczyka krótkowłosego i mam z nim mały problem... Jak dostaliśmy go z hodowli przez pierwsze 4 miesiące był karmiony royalem kittem, postanowiliśmy go przestawić na coś lepszego i robiliśmy powolną zamianę karmy na Pon - przejście trwało około 2 tygodnie. Samo przejście przebiegało bezproblemowo ale po przejściu pojawiły się problemy z kupą. Za radą hodowcy odstawaliśmy Pona i włączyliśmy RC intenstinala Gastro - na nim był 2.5 miesiąca. Przez ten czas wszystko było pięknie. Po tym czasie znów próbowaliśmy zrobić przesiadkę - tym razem na Orijena. Dziś mamy koło 10 dnia (z 15) kiedy zmieniamy karmę a u kota już pokazała się nieciekawa kupa - przykleiło mu się trochę pod ogonem i zostało to rozniesione po mieszkaniu :cry: :cry:. Co teraz? Czy dalej mu podawać Orijen z myślą, że to jednorazowa akcja czy wrócić do Gastro ?: (

Dodam tylko, że to straszny niejadek - je tylko suche. Żadnego mokrego jedzenia nie je, surowego też nie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

marrconi

 
Posty: 4
Od: Śro lut 15, 2017 8:49

Post » Śro lut 15, 2017 14:25 Re: problem po zmianie karmy

hodowcy często myśląc tylko o zarobku często krzywdzą koty idąc na łatwiznę dając tylko suchą i to jeszcze rc. Musisz jakoś go powoli przestawić na normalne jedzenie i mimo wszystko wprowadzić mokre i surowe mięso. Piszesz o 10 dniu i że już pojawiła się nieciekawa qpa 10 dni to dość sporo, bo rozumiem, że mieszasz ? Bo jakby coś miało być bardzo nie tak po zmianie to zła qpa na drugi dzień. RC gastro to karma weterynaryjna więc to też nie jest to typowego karmienia na stałe. Ja bym próbował podsuwać mu mokre RC gastro i do tego drobno siekaną wołowinę. qpa powinna się unormować a potem wprowadzać jakieś w miarę mokre, a chrupki okazjonalnie, jak cię nie ma itp.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16

Post » Śro lut 15, 2017 16:12 Re: problem po zmianie karmy

Przede wszystkim zmiane karmy robimy mieszając obie karmy i powoli zmieniając proporcje, dosypując coraz więcej nowej karmy a zmniejszając ilość starej. A jak było u was?
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw lut 16, 2017 14:56 Re: problem po zmianie karmy

Może źle się wyraziłem - mówiąc o przejściu miałem na myśli podawaniu części nowej + części starej karmy. Teraz jest już to powiedzmy 9 do 1 (nowa do stara) i od ostatniego wpisu kupa jest ok.
Mam nadzieje, że jak za chwilę mu podam 100% nową to też tak będzie. Trochę się martwię, że on tylko suchą wcina, nic więcej go nie interesuje :(

marrconi

 
Posty: 4
Od: Śro lut 15, 2017 8:49

Post » Czw lut 16, 2017 17:02 Re: problem po zmianie karmy

Dobrze się wyraziłeś. To go przestaw na mokrą puki jeszcze młody, czym później to będzie ciężej. Sama sucha to nie jest dobra forma karmienia.

Martinnn

Avatar użytkownika
 
Posty: 864
Od: Czw sty 01, 2015 22:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, kicalka, Zeeni i 198 gości