Pomocy! Agresywna kotka :((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 14, 2017 20:04 Re: Pomocy! Agresywna kotka :((

Przebadanie i sterylizacja to podstawa.
Córka miała bardzo agresywną kotkę, ja sama po prostu się jej bałam, bo potrafiła znienacka rzucić się z szafy na głowę. Po sterylizacji nie ten kot. Owszem, ma swój zdecydowany charakter, przywali łapą jak sie jej coś nie podoba, ale nie atakuje sama.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw lut 16, 2017 21:42 Re: Pomocy! Agresywna kotka :((

KotekPatrycji pisze: Moge ja uspokoić tylko i wyłącznie zamykając w drugim pokoju.
Do tej pory cały czas liczyłam, ze wyrośnie z tego, ze potrzebuje uwagi, ale dzisiejsze zdarzenie uświadomiło mi, ze jej zachowanie jest po prostu dla mnie niebezpieczne.


Bo jest. Kotka chce się z Tobą bawić w zapasy, a nie nauczyła się kontrolować pazurów. Wszelkie odsuwania, psikania spryskiwaczem, czy "pstrykania w nosek", kotka najprawdopodobniej interpretuje jako odpowiedź na zaczepkę i podejrzewam, że tylko ją to nakręca.

Na twoim miejscu spróbowałabym metody takiej, że kiedy kotka zaczyna przesadzać z pazurami, to mówić głośno "au", albo "boli" i zamykać kotę na 15-20 minut samą w pokoju/wystawiać za drzwi pokoju, w którym przebywasz. Po jakimś czasie, pod warunkiem żelaznej konsekwencji, powinna skojarzyć, że drapanie oznacza absolutny koniec zabawy i na sam sygnał, że "boli" zacząć chować pazury.

Z całą pewnością nie podejmowałabym prób "przekierowania uwagi", poprzez rzucenie zabawki, bo tą metodą, nauczysz kota, że drapanie skutkuje nagrodą w postaci zabawy.

No i bezwzględnie kastracja.

Valencja

Avatar użytkownika
 
Posty: 54
Od: Śro sie 10, 2016 8:41

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Google [Bot], indianeczka, magnificent tree, RichardSpoon, Zeeni i 533 gości