Moja kotka robi dużo kup...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 10, 2017 2:24 Re: Moja kotka robi dużo kup...

Perrpetua pisze:nie ma żadnego powodu, dla którego kotka miałaby jeść suchą karmę. Każda, nawet najlepsza, jest zabójstwem dla kocich nerek, pęcherza, zębów. To najbardziej przetworzony, sztuczny i szkodliwy rodzaj pożywienia. Jeśli zapytasz weta o suche z pewnością poleci weterynaryjny rc- czyli taki sam syf jak whiskas czy purina, ale drogi i świetnie reklamowany. Nie warto.

Dużo zdrowiej i taniej wyjdzie jeśli zamówisz puszki na zooplusie, np MAC's lub nawet animondę carny. Kot nie musi i nie powinien jeść cały czas, całodobowy dostęp do pozywienia nie jest niczym dobrym.


Tu mnie zdziwiłaś, bo zawsze spotykałam się z opiniami, że na zęby sucha karma działa bardzo dobrze. Spotykałam się też z hodowlami, które karmiły swoje koty jedynie suchym. Ale w sumie nie o to mi chodzi. Chciałabym mieć możliwość zostawiania kotu suchego, przynajmniej okazyjnie. Nie ukrywam, że również z wygody - zostawisz michę-dwie suchego i możesz wyjść na 24h z domu. Teraz tego zrobić nie mogę, a jeśli dobrze patrzyłam, to nie ma podajnika na mokrą karmę :/ Ja rozumiem, że jeśli się bierze zwierzę, to trzeba być za nie odpowiedzialnym, dlatego jakoś wielce nie narzekam na ten stan rzeczy i robię, co powinnam. Od kiedy daję jej jedynie mokre kotka się stała nienażarta. Zgodnie z zaleceniami daję jej 2 puszki dziennie, co teoretycznie powinno wystarczyć, ale kotka zje, a 10 minut później woła o jeszcze. Doszło do tego, ze wywala mi kubeł na śmieci w poszukiwaniu żarcia niczym jakiś bezdomniak czy inny niedożywieniec. Gdy postanowiłam dać jej jednak więcej jedzenia, zarzygała mi cały przedpokój :roll: Uroki bycia kocią matką.

BeutifulDay

 
Posty: 14
Od: Sob lut 11, 2017 13:07

Post » Pt mar 10, 2017 7:55 Re: Moja kotka robi dużo kup...

BeutifulDay...czy karmiłabyś swoje dziecko WYŁĄCZNIE milupami i gerberkami, przez całe jego życie?
Jeśli nie, to pomyśl, dlaczego nie...przecież to "samo najlepsze jedzonko dla dziecka" jest.
A czy Ty sama chciałabyś się żywić przez całe życie wyłącznie puszkami? Nie? a dlaczego nie?

Kot ma przewód pokarmowy przystosowany do trawienia mięsa. Najlepiej surowego.Tak go natura ukształtowała.
Surowe mięso jest dla kota najlepiej strawne, wykorzystuje je prawie w całości, czyli bardzo mało wydala.
Dorosły kot powinien jeść ok 25 gram mięsa na kg wagi ciała na dobę...czyli ok 100 g mięsa na dobę.
Ile gramów puszki zjada na dobę Twój kot? i mówisz, że ciągle głodny? no nic dziwnego skoro 3/4 tego co zje zostawia niewykorzystane w kuwecie.
Moje koty jedzą mniej niż przepisowa ilość (bo tyją) i nie chodzą głodne.
A kupki robią malutkie, leciutkie, niemal bezwonne i suche, mniej więcej co drugi dzień.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 10, 2017 14:03 Re: Moja kotka robi dużo kup...

Jakie mokre kotu dajesz?
ser_Kociątko
 

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 479 gości