Osowiała kotka po sterylizacji..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 28, 2017 23:37 Osowiała kotka po sterylizacji..

Witajcie,
4 dni temu moja kotka została poddana zabiegowi sterylizacji. Szwy wchłanialne, nosi ubranko. Wet zapewnił, że wszystko ok. Nie brała wcześniej żadnych hormonów, został jej podany lek przeciwbólowy i antybiotyk w dniu zabiegu.
Kotka od tej pory jest kompletnie inna. Dość strachliwa, dziwnie osowiała. To bardzo energiczny, młody kot, a teraz jakby uszło z niej całe życie.
W dodatku bardzo mnie niepokoi że kotka spadła dwa razy ze stołu. Nie wiem jakim cudem mogło się to przytrafić kotu, spała na stole, po czym nagle spadła. Nigdy wcześniej nic takiego się nie zdarzyło, zupełnie jakby była teraz bezbronna, nie umiała sobie z niczym poradzić.
Prawdę mówiąc jestem bardzo wystraszona, wiem że to 4 dzień po zabiegu, ale myślałam że będzie się bardziej polepszać, zwłaszcza że czytałam że inne koty po sterylizacji często były aż zanadto energiczne.
Ona tylko śpi, chce się głaskać i w dodatku jest taka nieudolna, nie jest w stanie nigdzie wskoczyć, tak jak mówie spadła jeszcze ze stołu... U weta zostały jej obcięte po raz pierwszy pazury, więc może też stąd ten jej brak pewności, ale bez przesady..
Pomóżcie, czy mam iść do weterynarza czy jeszcze poczekać, może to jest normalne? :(

kimbi

 
Posty: 11
Od: Sob sie 13, 2016 10:08

Post » Sob sty 28, 2017 23:54 Re: Osowiała kotka po sterylizacji..

Działanie środków przeciwbólowych pewnie minęło, dlatego kotka może gorzej się czuć. W dodatku niektóre koty bardzo źle znoszą kaftaniki, nawet popadają w depresję, która mija natychmiast po zdjęciu ubranka.
Na Twoim miejscu zadzwoniłabym jednak do weta, może trzeba sprawdzić, czy nic sobie nie zrobiła spadając ze stołu

Alija

 
Posty: 2190
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 29, 2017 0:56 Re: Osowiała kotka po sterylizacji..

tak jest - trzeba sprawdzic czy z kotem wszystko ok.
a osowialosc i strachliwosc moze wynikac z bolu.
tak czy owak, lekarz wskazany.
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ashai, Pyzamruczyslawa, starabrocha i 271 gości