Zły stan kota po narkozie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 20, 2017 19:09 Zły stan kota po narkozie

Pomocy Problem.
Witam mam problem z 4-5 miesiecznym kociakiem. został znaleziony z dobrej kondycji lecz z dość duża ropiejąca rana na przedniej łapie, Wet oczyścił rane dał maści z antybiotykiem i po tygodniu czyli wczoraj około 19 ładnie wszystko zszył kot dostał znieczulenie. Po Powrocie do domu było powiedzmy to w miarę ok lecz wymiotował dzisiaj kot jest bez życia lecący, ciągle spi nic nie je a jak w końcu zjadł to zwymiotował bez chęci na picie. Wet co mu to robił jest od dziś do pon wieczora nie dysponowany. Kazał mu zmierzyć temp u swojego kolegi wet.wyszło 37.9. Rana w dobrym stanie wet dał mu antybiotyk w zastrzyku oraz jakieś witaminy. Powiedział że stan jest w miarę ok. Kociak troszeczkę zjadł i niewiele się napił i na szczęście nie zwymiotował tego. dostał jeszcze troszke suchej glukozy na jezyk. Lecz czy to normalne ze kociak dzisiaj jest taki słaby i nie do życia? Ciągle by spal.

fooresti

 
Posty: 4
Od: Pt sty 20, 2017 19:04

Post » Pt sty 20, 2017 19:38 Re: Zły stan kota po narkozie

Trudno ocenić na podstawie samego opisu, generalnie jednak stan kota powinien być po zabiegu z godziny na godzinę coraz lepszy (kot wybudza się stopniowo). Czy po zabiegu się wysikał? Robił kupę? Co to znaczy, że jest "lecący" (np. nie ma siły stać na łapkach?) Dobrze, że zareagowałaś i poszłaś na kontrolę. Dobrze, że zjadł. Obserwuj go i jeśli jego stan nie będzie się poprawiał, nie daj się zbyć i nie czekaj - idź na konsultację do innej lecznicy.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt sty 20, 2017 19:54 Re: Zły stan kota po narkozie

Myślę że kociak następnego dnia po narkozie powinien już śmigać, a taka temperatura u kociaka na drugi dzień, plus ospałość - sugerują że coś się dzieje :(
Gdyby do jutra było podobnie koniecznie bym poszła jeszcze raz do lekarza i poprosiła o badanie, także badanie krwi - bo kotu coś się dzieje i jest to coś bardzo niepokojącego.
Gdyby w nocy się pogorszyło w jakiś sposób - nie czekaj do rana tylko szukaj pomocy. Dogrzewaj też kociaka koniecznie - jakiś termofor albo butelka z ciepłą wodą, on okryty, uważaj by nie doszło do poparzenia.
Jeśli kot miał dużą ropiejącą ranę mogło dojść np. do zapalenia szpiku, mogło też dojść do sepsy, albo jakiś organ posypał się w wyniku narkozy.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt sty 20, 2017 22:41 Re: Zły stan kota po narkozie

37.9 z tego co mowił wet to dolna granica jak na to ze jechal autem i nie jadl to mówił ze jest ok u weta był przestraszony i bardzo ruchliwy. Lecacy mam na myśli to ze jak go się bierze na ręce to zaraz zasypia. Lub pod grzejnikiem zasypia. Ngdy nie był zbytnio ruchliwy taki bardziej pieścioch dzisiaj po prostu jest albo bardzo zmęczony albo tak źle to znosi dostał penicyline a prędzej jeszcze brał coś na koci katar lecz odkąd nie je to odstawiłem mu to. Jest lepiej ale nie to co było. Liczę że się wyliże z tego.

fooresti

 
Posty: 4
Od: Pt sty 20, 2017 19:04

Post » Sob sty 21, 2017 7:38 Re: Zły stan kota po narkozie

Taka temperatura u kociaka jest za niska, a biorąc pod uwagę że u weta był pobudzony - więc pewnie w rzeczywistości jest jeszcze niższa bo w stresie się u kotów trochę podnosi.
Kociak jest dokarmiany?
Koniecznie dzisiaj pokazałabym go lekarzowi.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob sty 21, 2017 19:04 Re: Zły stan kota po narkozie

witam Dzisiaj nie mogłem isc do weta ponieważ wypadła mi służba . o OD wczoraj stan kota z minuty na minute był lepszy a dzisiaj rano gdyby nie opatrunek na łapce to nie można by pomyśleć ze coś mu jest. Pije i je już normalnie a potrzeby też są ok. w poniedziałek kontrola

fooresti

 
Posty: 4
Od: Pt sty 20, 2017 19:04

Post » Sob sty 21, 2017 20:50 Re: Zły stan kota po narkozie

Bardzo się cieszę. Ufff.

Pochwal się nim - pokaż zdjęcia szczęściarza :)
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Post » Nie sty 22, 2017 15:59 Re: Zły stan kota po narkozie

8O
Ale cudo!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon sty 23, 2017 14:00 Re: Zły stan kota po narkozie

Piękny. Dużo zdrowia życzę.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 239 gości