Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2017 11:55 Bojący kot

Witam
Mam problem z z3 Letnim kotkiem a raczej od wczoraj się zaczął
Mój kot uwielbia się bawić szeleszczacymi reklamówki workami itd wczoraj w salonie podczas zabawy wystraszył się czegoś sądziłam ze swiatelek mrygajacych na telewizorze po czym schowałak światełka i próbowałam kota namówić do wejścia do pokoju i dalej się bawić z nim ale reagował strachem panika. Skradal się przez próg i wąchał bardzo mocno z daleka to co mam w ręce po czym uciekał ;(pomyślałam że może musze go wziąść na ręce i pokazać że to nic strasznego i to był błąd ze strachu paniki podrapwł mnie mocno bo próbował biedny uciec a ja go odrazu nie puściłam i jak już uciekł i się schował to bardzo drzał i mrauczau na mnie tak jak by starał się powiedzieć ze się mnie boi i teraz nie wychodzi z kąta a jak mnie widzi to panika w oczach oraz jak poszeleszcze czymś to aż drży co mam zrobić proszę o pomoc jak go uspokoić boje się ze wpadł w obłęd. :(proszę o poradę co Robić!??

PrinzDalia

 
Posty: 4
Od: Wto sty 17, 2017 8:53

Post » Wto sty 17, 2017 16:12 Re: Bojący kot

Tak na szybko: zapewnij mu spokój, wyciszenie, jak najmniej bodźców. Wczoraj-dzisiaj jest sens zastosowania leków, które blokują pamięć krótkotrwałą. Skąd jesteś?
Trzeba znaleźć przyczyny jego ataku paniki (być może to tylko jednorazowy incydent, ale niekoniecznie), zacząć od przyczyny medycznych. Czy Twój kot zachowywał się wcześniej w jakiś nietypowy sposób lub był lękliwy?
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Wto sty 17, 2017 17:24 Re: Bojący kot

W taki sposób, że kotka zaczęła się czegoś bać (w jej przypadku to były białe skarpetki opiekuna) zaczęła się padaczka skroniowa u mojej Simby.
Gdyby więc ataki takiego panicznego lęku trwały, to skonsultuj kotkę u kociego neurologa.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto sty 17, 2017 21:55 Re: Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(

1. Zlikwiduj choinkę.
2. Zostaw kota w spokoju, bo pogarszasz jego lęk.
Kiedy wszystko wróci do dawnego porządku, kot przyjdzie do siebie. Ale nie natychmiast.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 17, 2017 22:24 Re: Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(

Czemu nagle zaczął się bać światełek przecież są tam już od kliku tygodni
Jesteś pewna ,że kota nie poraził prąd od tych lampek ? może dobierał się do nich ? czy oprócz strachu nic kotu nie dolega ?

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Śro sty 18, 2017 22:17 Re: Bojący kot

Moj kot nie zachowywał się wcześniej inaczej przychodził na kolana bawił się ciekawski i kolezenski wszedzie tam gdzie ja byl on ;)uciekał tylko jak ludzie obcy do domu przychodziły ale ma swój ciemny kąt i tam ma spokój. Teraz jestem zalamana boi się byle czego nawet niechcący kopnełam w karton i on znowu wpadł w panikę ucieka tak panicznie że nie zważając na nic po drodze :((((

PrinzDalia

 
Posty: 4
Od: Wto sty 17, 2017 8:53

Post » Śro sty 18, 2017 22:24 Re: Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(

To są takie światełka ozdobne na baterie i on nigdy się nie bał takich rzeczy teraz nawet jak szeleszczaca workiem to już ma wielkie oczy i gotwy do ucieczki 3 tyg temu byl na antybotyku bo mial wezly chlonne powiwkszone a tydzień temu miał szczepienia które ma co roku! czy coś może być przez to nie tak ?!

PrinzDalia

 
Posty: 4
Od: Wto sty 17, 2017 8:53

Post » Śro sty 18, 2017 23:40 Re: Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(

Chyba najbliżej temu wszystkiemu do padaczki, jak sugerowała mimbla64. Ale byłabym ostrożna w stawianiu takiej tezy. Wpierw warto wykluczyć inne możliwości.
Coś uspokajającego jak Feliway by się przydało i obróżka feromonowa. Może też pasta NoStress. Żeby wyciszyć tę panikę.
Ponadto badania krwi, może coś w nich wyjdzie, włącznie z jonogramem. Tyle mi przychodzi do głowy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 19, 2017 9:31 Re: Moj 3 letnie kot zaczol panic nie się bać wszystkiego :(

Myślę że światełka to był tylko rekwizyt do wybuchu lęku.
Dałabym kotu dzień spokoju, minimum bodźców (ciemny pokój, cichy, z jedzeniem, piciem, kuwetą, bez prób pocieszania skoro tak reaguje) - gdyby po tym czasie poprawy nie było lub byłaby ona niewielka - koniecznie trzeba zrobić badania - bo jak najbardziej może to być bardzo neurologiczny objaw poważnych chorób. Trzeba też wprowadzić leczenie przeciwlękowe (nawet czekając jeszcze na wyniki) - bo taki lęk gdy trwa zbyt długo, działa na koty destrukcyjnie oraz lubi się utrwalać a kot zaczyna się bać kolejnych rzeczy.

Idealnie byłoby zrobić panel diagnostyczny z krwi - sprawdzić morfologię, rozmaz manualny, enzymy wątrobowe, kreatyninę, mocznik, JONOGRAM!. Ja bym się pokusiła o test w kierunku toxoplazmozy oraz FeLV i FIV żeby już dokładnie wiedzieć.
Zupełnie idealnie byłoby kota z tymi wynikami pokazać neurologowi.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 489 gości