Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 15, 2017 21:05 Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Witam mam bardzo poważny problem z kotem. Starałam się szukać i dowiadywać się jak najwięcej informacji na temat wychowania kota, podchodzenia do niego, karania i wynagradzania, ale nie wiem co mogę robić źle. Kotka(rasa sfinks) była od małego uczona robienia do kuwety, dawany był do niej żwirek zwykły, piasek, granulki, gazety i inne rzeczy.Kuweta po załatwieniu jest czyszczona. Niestety nie wiem czemu kot czasami ma ochotę robi do kuwety a czasami nie(nie wiem czy ona jest tak złośliwa czy aż tak głupia). Wobec mnie na początku była dla mnie złośliwa, niszczyła mi rzeczy, sikała mi na buty, drapała mnie i wbijała mi pazury. To mam na szczęście już opanowane , bardziej jest dla mnie kłopotliwe robienie kupy i siku wszędzie oprócz kuwety. Kupowałam jedynie płyny które zabijały zapach moczu kota oraz spryskiwałam cytryną miejsca które robiła aby przestała. Niestety dla niej podłoga jest już nie wystarczająca i zaczęła robić na kanapę, koce, ubrania i buty. Już nie wiem co mam robić podchodzenie do niej spokojnie nie pomaga a dawanie klapsów ( niestety ale nerwy pękają jak cały czas się czuje kocie odchody oraz szukaniu się prezentu od kotka) tez nie skutkuje. Naprawdę lubię i kocham zwierzęta pomagam fundacjom i schroniskom ale nie wytrzymuje już z tym kotem. Proszę o pomoc i o porady naprawdę nie wiem od czego to zależy może to moja wina lub ten kot tak ma i ma taki charakter . Błagam o pomoc! :placz:

Amara

 
Posty: 3
Od: Nie sty 15, 2017 20:57

Post » Pon sty 16, 2017 7:21 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Nie jest "złośliwa i wredna", tylko najprawdopodobniej przewlekle chora i obolała.
Pierwszy krok to zawsze badanie moczu.
Koty posikują po kątach najczęściej przy zapaleniu pęcherza. Unikają kuwety, bo kojarzy im się z bólem.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23789
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon sty 16, 2017 7:59 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Trzeba iśc do veta na przegląd, zrobić badanie krwi itd. Kot jest chory. Może ma po po prostu zapalenie pęcherza, bo się przeziębił.

Kot stara ci się pokazać, że cos jest z nim nie w porządku, coś go boli i potrzebuje pomocy.
Kot najpierw robi koło kuwety/ na podłogę, żeby zasygnalizować problem, ale że ludzie nie są zbyt inteligentni i komunikatywni, no to z czasem koty starają się zrobić w takim miejscu, w którym ludzie zauważą i pojmą, że jest problem.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 16, 2017 8:05 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Po pierwsze przebadać kota !!!!
Po drugie nie bij kota - być może kot daje Ci znać, że coś jej z nim nie tak, a Ty go za to każesz biciem. Kot nie powie Ci, że coś go boli, bo nie potrafi. Więc próbuje w inny sposób zwrócić Twoją uwagę, a Ty go za to każesz :roll:
Jeśli na badaniach nic nie wyjdzie, to wtedy poszukaj dobrego behawiorystę, bo z tego co widzę, sama raczej nie masz cierpliwości i nie dasz sobie rady z kotem.

tomek_szczecin

 
Posty: 196
Od: Śro sty 20, 2016 11:18

Post » Pon sty 16, 2017 8:21 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:Witam mam bardzo poważny problem z kotem. Starałam się szukać i dowiadywać się jak najwięcej informacji na temat wychowania kota, podchodzenia do niego, karania i wynagradzania, ale nie wiem co mogę robić źle. Kotka(rasa sfinks) była od małego uczona robienia do kuwety, dawany był do niej żwirek zwykły, piasek, granulki, gazety i inne rzeczy.Kuweta po załatwieniu jest czyszczona. Niestety nie wiem czemu kot czasami ma ochotę robi do kuwety a czasami nie(nie wiem czy ona jest tak złośliwa czy aż tak głupia). Wobec mnie na początku była dla mnie złośliwa, niszczyła mi rzeczy, sikała mi na buty, drapała mnie i wbijała mi pazury. To mam na szczęście już opanowane , bardziej jest dla mnie kłopotliwe robienie kupy i siku wszędzie oprócz kuwety. Kupowałam jedynie płyny które zabijały zapach moczu kota oraz spryskiwałam cytryną miejsca które robiła aby przestała. Niestety dla niej podłoga jest już nie wystarczająca i zaczęła robić na kanapę, koce, ubrania i buty. Już nie wiem co mam robić podchodzenie do niej spokojnie nie pomaga a dawanie klapsów ( niestety ale nerwy pękają jak cały czas się czuje kocie odchody oraz szukaniu się prezentu od kotka) tez nie skutkuje. Naprawdę lubię i kocham zwierzęta pomagam fundacjom i schroniskom ale nie wytrzymuje już z tym kotem. Proszę o pomoc i o porady naprawdę nie wiem od czego to zależy może to moja wina lub ten kot tak ma i ma taki charakter . Błagam o pomoc! :placz:

8O
Żartujesz chyba? Prawda?
Skoro tyle czytasz to chyba się doczytałaś jak działa kot i co takim postępowaniem sygnalizuje.
Przypisujesz kotu najgorsze cechy ludzkie (swoje) a to tak nie działa. Koty nie są złośliwe. Twój kot jest prawdopodobnie chory i już wiele, wiele tygodni cierpi. A ty miast szukać pomocy karcisz go i koło sie nakręca. Czym gorszy stosunek "opiekuna" do kota tym bardziej kot zachowuje się nie tak. A choroba pogłębia się. A czasem zły i okrutny stosunek do kota wywołuje stres. A stres wywołuje choroby i zmiany w charakterze kota. Więc to twoje postępowanie spowodowało taki obrót sprawy. Dlatego był dla ciebie "nie miły". On wie, że go denerwujesz i nie kochasz. Chcesz go na swą modłę zmienić. Po co ci kot?Zadałaś sobie to pytanie? Piszesz, że to sfink. Czy jest z hodowli? Rasowiec? Jeśli tak dlaczego nie skontaktowałaś się z hodowcą? On by ci powiedział to co my.
Idź do weta i kompleksowo zbadaj kota. Koniecznie.
I zmień się i ty. Nie tędy droga. Kot to żywe zwierzę ,czujące , a ty jesteś dlaniego okrutna.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 16, 2017 9:38 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

ASK@ pisze:
Amara pisze:Witam mam bardzo poważny problem z kotem. Starałam się szukać i dowiadywać się jak najwięcej informacji na temat wychowania kota, podchodzenia do niego, karania i wynagradzania, ale nie wiem co mogę robić źle. Kotka(rasa sfinks) była od małego uczona robienia do kuwety, dawany był do niej żwirek zwykły, piasek, granulki, gazety i inne rzeczy.Kuweta po załatwieniu jest czyszczona. Niestety nie wiem czemu kot czasami ma ochotę robi do kuwety a czasami nie(nie wiem czy ona jest tak złośliwa czy aż tak głupia). Wobec mnie na początku była dla mnie złośliwa, niszczyła mi rzeczy, sikała mi na buty, drapała mnie i wbijała mi pazury. To mam na szczęście już opanowane , bardziej jest dla mnie kłopotliwe robienie kupy i siku wszędzie oprócz kuwety. Kupowałam jedynie płyny które zabijały zapach moczu kota oraz spryskiwałam cytryną miejsca które robiła aby przestała. Niestety dla niej podłoga jest już nie wystarczająca i zaczęła robić na kanapę, koce, ubrania i buty. Już nie wiem co mam robić podchodzenie do niej spokojnie nie pomaga a dawanie klapsów ( niestety ale nerwy pękają jak cały czas się czuje kocie odchody oraz szukaniu się prezentu od kotka) tez nie skutkuje. Naprawdę lubię i kocham zwierzęta pomagam fundacjom i schroniskom ale nie wytrzymuje już z tym kotem. Proszę o pomoc i o porady naprawdę nie wiem od czego to zależy może to moja wina lub ten kot tak ma i ma taki charakter . Błagam o pomoc! :placz:

8O
Żartujesz chyba? Prawda?
Skoro tyle czytasz to chyba się doczytałaś jak działa kot i co takim postępowaniem sygnalizuje.
Przypisujesz kotu najgorsze cechy ludzkie (swoje) a to tak nie działa. Koty nie są złośliwe. Twój kot jest prawdopodobnie chory i już wiele, wiele tygodni cierpi. A ty miast szukać pomocy karcisz go i koło sie nakręca. Czym gorszy stosunek "opiekuna" do kota tym bardziej kot zachowuje się nie tak. A choroba pogłębia się. A czasem zły i okrutny stosunek do kota wywołuje stres. A stres wywołuje choroby i zmiany w charakterze kota. Więc to twoje postępowanie spowodowało taki obrót sprawy. Dlatego był dla ciebie "nie miły". On wie, że go denerwujesz i nie kochasz. Chcesz go na swą modłę zmienić. Po co ci kot?Zadałaś sobie to pytanie? Piszesz, że to sfink. Czy jest z hodowli? Rasowiec? Jeśli tak dlaczego nie skontaktowałaś się z hodowcą? On by ci powiedział to co my.
Idź do weta i kompleksowo zbadaj kota. Koniecznie.
I zmień się i ty. Nie tędy droga. Kot to żywe zwierzę ,czujące , a ty jesteś dlaniego okrutna.

TAK!!!!!
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 9:45 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Pierwsze co powinnaś zrobić to gruntownie przebadać kota, badanie moczu - na cito.
Jeżeli kot okaże się zdrów "jak ryba" - będziesz musiała poszukać dobrego behawiorysty, bo być może coś się w domu zmieniło, np. nowy domownik, narodziny dziecka, nowe zwierzę, z którym kot musi mieszkać lecz mu się to nie podoba i protestuje. Fizyczne karcenie typu klaps, wbrew obiegowym opiniom, tylko utrwala niepożądane zachowanie. Czy koty bywają złośliwe? Kotka nie wiadomo dlaczego nie lubiła mojej koleżanki i potrafiła nasikać na jej płaszcz czy buty... i tylko ją traktowała w ten niegościnny sposób... Poza tym może zmień kuwetę, np. kot nie mógł wyjść lub boi się zamykanej kuwety, miejsce w którym stoi kuweta nie jest dla niego komfortowe, bo żwirki już różne przetestowałaś.

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Pon sty 16, 2017 10:27 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

A kotka jest wysterylizowana?
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pon sty 16, 2017 10:37 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Masakra!!!! Biedna kicia :placz: :placz: :placz:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 16, 2017 12:30 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Złośliwy kot :roll: , na pewno. To tak, jakby powiedzieć, że niemowle płacze, bo jest żłośliwe. Nie! Niemowle płącze, bo to jest jedyna forma komunikacji jaką zna. Koty również nie są złośliwe, wredne itp. Kot nie moze usiąść z tobą przy kawie i opowiedzieć o tym co go boli (fizycznie czy psychicznie), więc komunikuje problem tak jak umie. Nie, twoja kotka nie robi ci na złość, nie, twoja kotka nie jest głupia, bo stara się jak może cos ci przekazać ,a to ty jej nie rozumiesz i reagujesz agresją. Więc, tak jak wiele osób już ci tu poradziło, zbadaj kota, czy nic mu nie dolega fizycznie, jeśli tak, to wylecz to, a jeśli problem bedzie trwał nadal, to zajmij się kocią psychiką tzn. udaj się do behawiorysty. I nie bij kota! :strach: Wyobraź sobie, że ciebie coś boli, mówisz o tym najbliższej osobie, a ona zaczyna krzyczeć i cię bić!

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Pon sty 16, 2017 14:38 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

złośliwa i wredna jest tu jedna osoba. Nie jest nią kot.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon sty 16, 2017 14:50 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Dajcie spokój :?
Autorka na razie nie wiedziała, co się dzieje, nie rozumiała zachowania kota, a wiele osób powtarza bajki o ich "złośliwości". Czemu by miała im nie wierzyć, zwłaszcza jeśli to jej pierwszy kot.
Może ma nikłe wsparcie u hodowcy?

Teraz już Jej wyjaśniliśmy, więc nie nakręcajcie się, bo się będzie bała pytać dalej.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23789
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon sty 16, 2017 15:19 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Większość osób na forum ciężko znosi informacje o kocie, który prawdopodobnie cierpi bardzo, jest chory, a dostaje tylko klapsy i ma opinię złośliwego.Trudno powstrzymać emocje.Zwłaszcza, że autorka wątku pisze, że kocha zwierzęta i pomaga fundacjom...itd.Jasne, że trudno jest znosić zasikane mieszkanie, pościel, ale zawsze tutaj na forum jest rada-natychmiast do weta i koniecznie zrobić badania, aby wykluczyć problem zdrowotny.Behawioralne mogły się pojawić, bo kot był bity, odwrócenie skutków tego może być trudne.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 15:25 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

haaszek pisze:A kotka jest wysterylizowana?

Możesz odpowiedzieć Amara na to pytanie?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40250
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 16, 2017 16:04 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Anna61 pisze:
haaszek pisze:A kotka jest wysterylizowana?

Możesz odpowiedzieć Amara na to pytanie?

Amaro, jeśli kotka nie jest wykastrowana, posikiwanie, a nawet kupy (!!) poza kuwetą mogą mieć związek z dojrzewaniem i rują.
W takiej sytuacji, trzeba kastrować szybciutko! Zanim utrwalą się złe nawyki.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23789
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 238 gości