Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 16, 2017 20:06 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Na wstępie chciałabym podziękować wszystkim którzy starali mi się pomóc. Pytając się normalnie a nie zarzucać znęcanie się nad zwierzętami. Kotka była badana i jest pod stałą obserwacją lekarza bo od małego cierpi na jelita, dostaje specjalistyczną dla niej karmę i przyjmuje leki, kotka nie posikuje, nie wiem czy jest istotne czy pochodzi z hodowli czy nie ale jeśli niektórym aż tak bardzo na tym zależy to tak. Przeprowadzaliśmy się ale niestety problem nie jest z powodu zmiany miejsc ponieważ w starym mieszkaniu tez nie robiła kupki do kuwety tylko robiła po katach. Chciałabym tez poruszyć sprawę złego czytania ze zrozumieniem ponieważ nie napisałam że kotka robi siku gdzieś indziej niż kuweta ale napisałam że kotka robi siku do kuwety ale kupy już nie. Może napisze to dużymi literami KOTKA NIE CHCE ROBIĆ KUPY DO KUWETY , SIKU ROBI DO KUWETY ALE KUPY JUŻ NIE. Tak to mój pierwszy kot i został on zostawiony przez właścicieli i staram się o nią dbać jak najlepiej. Kwesta znęcania się nad kotem fizycznie i psychicznie jest tak górnolotne z waszej strony że głowa mała. Myślę że danie bardzo lekkiego klapsa nie robi jej krzywdy tylko daje jej do zrozumienia że tak nie wolno jeśli inne metody np. nagradzania nie skutkują. Ci którzy piszą że znęcam się ,bije kota najwidoczniej muszą tak postępować ze swoimi pupilami w końcu najgorszych i podłych rzeczy bierzemy od siebie. Porównywanie kota do dziecka to są w ogóle odmienne sprawy że osoba która dała ten argument chyba nie przemyślała tego ataku na moją osobę . Pamiętajmy że nie wiem jakbyśmy kochali naszego zwierzaka i traktowali go jak członka rodziny to nadal to jest zwierze które myśli instynktownie i też ma swoje kaprysy. Zwierzęta nie są prosto linijne i mają swoje charaktery jak ludzie. Ci którzy tak bardzo rzucili się na oskarżaniu mnie i zarzucania jaka ja jestem zła a nie nad problemem który tu napisałam to widocznie są to ludzie nic ich w życiu nie interesuje tylko ich kot a jest to naprawdę smutne . Kończąc to ,to kotka jak na razie nie jest wysterilizowana. Kotka jest myta ,karmiona, bawi się pluszakami, lubi siedzieć na grzejniku i lubi go odkręcać, spać w łóżku po między nogami i jeść rosół, chodzi spokojna i się przymila i jest chętna do zabawy. Dziękuje bardzo i proszę najpierw zadać pytanie a następnie podawać okrutne wnioski. W końcu ktoś prowadzi te forum aby inne osoby mogły się pytać i radzić a nie wieszać "Koty" na kimś .Pozdrawiam.

Amara

 
Posty: 3
Od: Nie sty 15, 2017 20:57

Post » Pon sty 16, 2017 21:01 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:Chciałabym tez poruszyć sprawę złego czytania ze zrozumieniem ponieważ nie napisałam że kotka robi siku gdzieś indziej niż kuweta ale napisałam że kotka robi siku do kuwety ale kupy już nie. Może napisze to dużymi literami KOTKA NIE CHCE ROBIĆ KUPY DO KUWETY , SIKU ROBI DO KUWETY ALE KUPY JUŻ NIE.


Owszem napisałaś, że kotka robi i siku i kupę poza kuwetą.

Amara pisze:Wobec mnie na początku była dla mnie złośliwa, niszczyła mi rzeczy, sikała mi na buty, drapała mnie i wbijała mi pazury. To mam na szczęście już opanowane , bardziej jest dla mnie kłopotliwe robienie kupy i siku wszędzie oprócz kuwety. Kupowałam jedynie płyny które zabijały zapach moczu kota oraz spryskiwałam cytryną miejsca które robiła aby przestała. Niestety dla niej podłoga jest już nie wystarczająca i zaczęła robić na kanapę, koce, ubrania i buty.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 21:06 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Pierwsza rzecz - wysterylizuj kotkę. Takie wahania nastroju może powodować ruja.
Kuwete ma zwyklą czy zakrytą? Gdzie stoi?
Kiedy mój kot miał problemy z sikaniem spowodowane stresem to posypywałam nieco żwirek w kuwecie kocimiętką, żeby go zachęcić do wejścia do kuwety. Skutkowało.
Ostatnio edytowano Pon sty 16, 2017 21:10 przez haaszek, łącznie edytowano 2 razy
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pon sty 16, 2017 21:09 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Wklej wyniki badań. Wszystko co masz. I wpisz leki jakie brała, leczenie, diagnozę. Inaczej się nie da "pomóc". Może wet coś przegapił.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 16, 2017 21:15 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze: Kończąc to ,to kotka jak na razie nie jest wysterilizowana. Kotka jest myta ,karmiona, bawi się pluszakami, lubi siedzieć na grzejniku i lubi go odkręcać, spać w łóżku po między nogami i jeść rosół, chodzi spokojna i się przymila i jest chętna do zabawy. Dziękuje bardzo i proszę najpierw zadać pytanie a następnie podawać okrutne wnioski. W końcu ktoś prowadzi te forum aby inne osoby mogły się pytać i radzić a nie wieszać "Koty" na kimś .Pozdrawiam.

Nie wieszam ''kotów'' na nikim uwierz mi, miałam podobny problem u młodziutkiej kotki przed sterylizacją(i to nie jednej!) i dlatego pytałam czy kotka jest wysterylizowana.
Po wysterylizowaniu kotki wszystko minęło jak ręką odjął.
To ta koteczka http://wstaw.org/m/2016/12/16/DSCN9945.JPG
Niektóre koty mają problem z załatwianiem się gdzie już jest siku i kupkę robią obok. Nie odpowiada im też żwirek dlatego trzeba kombinować i dobrać ten odpowiedni.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 16, 2017 21:16 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Przykro mi to pisać, ale nie jesteś dobrym opiekunem kotki.Chyba jej nie lubisz i ona to czuje. Klaps, wrzask, czy psiknięcie wodą jest dręczeniem kota i możesz się obrażać, ale to publiczne forum i sama prosiłaś się o rady.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sty 16, 2017 21:30 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Jakie są te problemy z jelitami? Znajoma dziewczyna dlugo leczyla kotkę na jelita, bo weterynarzowi do głowy nie przyszło zapytać sie, czym kota karmi. A ona dawała jej mleko... Po odstawieniu choroba przeszła jak ręką odjął. A czym ty zywisz swoją kotkę?
I jeszcze o sterylizacji - sąsiadka miała kotkę, która uwielbiala załatwiać się na pościel, zwłaszcza świeżo wypraną. Wrzaski, gonienie ze scierką doprowadziły tylko do tego, że kot stał się nerwowy, nieufny, agresywny. Aż kiedyś na dwa dni uciekła. Wróciła, przestała sikać i robić na łóżko za to za jakiś czas na tym łóżku urodziła młode. Bo jej "złośliwość" była objawem rui.
I owszem - znam koty, które z upodobaniem sikaja do butów komuś, kogo nie lubią.
Piszesz, że je rosół. Rozumiem, ze gotowany dla niej, bez soli, przypraw i cebuli? Bo wiesz, że są to rzeczy, które są szkodliwe dla kota?
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Pon sty 16, 2017 21:38 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze: Myślę że danie bardzo lekkiego klapsa nie robi jej krzywdy tylko daje jej do zrozumienia że tak nie wolno jeśli inne metody np. nagradzania nie skutkują.

To źle myślisz. Kara wymierzona przez człowieka i to jeszcze po czasie niczego nie uczy poza jednym: trzeba unikać człowieka. Tyle.

I doprawdy uważam, że człowiek ma na tyle rozwinięty mózg, by ogarnąć, że zwierzę nie pojmuje i nie myśli jak on.

A tak na marginesie: idź do weterynarza behawiorysty i pracuj pod jego kierunkiem nad kotką.
Polecam dr Iracką.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sty 16, 2017 21:39 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:Kończąc to ,to kotka jak na razie nie jest wysterilizowana.

Kotkę trzeba wysterylizować, to najprostszy sposób na opanowanie takich zachowań:
Amara pisze: bardziej jest dla mnie kłopotliwe robienie kupy i siku wszędzie oprócz kuwety.

Nie trzeba będzie "wychowywać" kotki ani nagrodami, ani karami(!).
Ostatnio edytowano Pon sty 16, 2017 21:45 przez mb, łącznie edytowano 1 raz

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 16, 2017 21:44 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Dodam tylko, że ciało kota jest znacznie mocniej unerwione niż człowieka i nawet lekki klaps jest dla niego znacznie bardziej bolesny. Więc dawanie klapsów niczego nie rozwiąze i sprawi, że kotka zacznie unikać ciebie.

Ficzer

 
Posty: 15
Od: Śro lut 04, 2015 23:05

Post » Pon sty 16, 2017 22:10 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

I znowu Pan lub Pani oskarża mnie o znęcanie się nad kotem. Jeśli bym go nie lubiła czy nie chała to bym go nie przygarnęła, możliwe kot mnie nie lubi trudno ale to nie znaczy się się nad nim znęcam. Jeśli Pan lub Pani wypisuje że takie rzeczy jak "Klaps, wrzask, czy psiknięcie wodą jest dręczeniem kota" to widocznie sam Pan/ Pani to stosują i próba wciśnięcia komuś że tak samo postępuje jest naprawdę meczące. Tak prosiłam o rady a nie o oskarżania. Jeśli nie masz żadnego innego pomysłu jak można rozwiązać problem nie robienie kupy do kuwety tylko mówienie jaka ja zła to proszę lepiej już nie pisz. Wracając do tematu jedna kuweta jest otwarta, ma żwirek sylikonowy ,stoi koło drzwi do łazienki. Z rują jest ciężko bo lekarka kazała przyjść 2 tyg. po ruje. Niestety po upływie czasu dostaje ruje. To mój pierwszy kot więc jeśli robię błędy to nie świadomie i nie chce robić jej krzywdy.

Amara

 
Posty: 3
Od: Nie sty 15, 2017 20:57

Post » Pon sty 16, 2017 22:22 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:Kotka była badana i jest pod stałą obserwacją lekarza bo od małego cierpi na jelita, dostaje specjalistyczną dla niej karmę i przyjmuje leki,

Ból brzucha może powodować, że kot nie chce się załatwiać do kuwety.

Aczkolwiek w tym przypadku obstawiałabym stres i hormony.

Karceniem kota z reguły osiąga się dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego. Bo kot nie rozumie motywacji człowieka i w 99 przypadkach na 100 nie jest w stanie połączyć faktu załatwienia się poza kuwetą z agresywną reakcją człowieka. Natomiast doskonale kojarzy sobie to, że jak się załatwia, to jest atakowany, albo że jest atakowany w miejscu, w którym się załatwił. I interpretuje to jako wyjątkowo wredną agresję terytorialną. Z którą część kotów walczy w koci sposób - zostawiając kupę/siku w widocznym miejscu i oznaczając w ten sposób, że to jest jego terytorium, a nie twoje. Tym bardziej, że jest to niekastrowana kotka, a niekastrowane kotki są mocno terytorialne i waleczne jeśli chodzi o ustalanie, czyje to terytorium.

Mam nadzieję, że pisząc o rosole nie masz na myśli prawdziwego rosołu? :roll:


Edit: Po kiego grzyba myjesz kota? 8O 8O 8O

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Pon sty 16, 2017 22:23 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:Myślę że danie bardzo lekkiego klapsa nie robi jej krzywdy tylko daje jej do zrozumienia że tak nie wolno

Krzywdę kotu robi nawet podniesienie głosu!
Nie oburzaj się, Amaro, ale nie jesteś dobrą opiekunką dla swojego kota.
Naprawdę nie wiesz, że koty to BARDZO wrażliwe stworzenia? Metoda kija jest absolutnie niedopuszczalna! Nie wolno w żaden sposób karcić/straszyć kota. Nigdy!
Amara pisze:Porównywanie kota do dziecka to są w ogóle odmienne sprawy że osoba która dała ten argument chyba nie przemyślała tego ataku na moją osobę . Pamiętajmy że nie wiem jakbyśmy kochali naszego zwierzaka i traktowali go jak członka rodziny to nadal to jest zwierze które myśli instynktownie i też ma swoje kaprysy. Zwierzęta nie są prosto linijne i mają swoje charaktery jak ludzie.

Amaro, ręce mi opadły. Koty mają kaprysy i mają charaktery jak ludzie ? Czyli jednak można je porównywać do dziecka/człowieka? Tak, czy nie? Zdecyduj się!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon sty 16, 2017 23:06 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

myamya pisze: Edit: Po kiego grzyba myjesz kota? 8O 8O 8O

Bo to Sfinks, a Sfinksy się myje.
Też byłam zaskoczona :lol:, więc sprawdziłam.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 16, 2017 23:30 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

myamya pisze:
Edit: Po kiego grzyba myjesz kota? 8O 8O 8O

By zmyć sebum.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Doris2, Google [Bot], polalala, Silverblue i 234 gości