Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2017 0:03 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

moja kotka zaprzestała takich akcji po sterylizacji, polecam.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto sty 17, 2017 6:37 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisze:/.../ Z rują jest ciężko bo lekarka kazała przyjść 2 tyg. po ruje. Niestety po upływie czasu dostaje ruje. To mój pierwszy kot więc jeśli robię błędy to nie świadomie i nie chce robić jej krzywdy.
Kolejnej rui można zapobiec, a nawet obecną wyciszyć, podając proverę - weterynarz powinien Ci wyjaśnić dawkowanie. Na pewno się uda. :)
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23801
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto sty 17, 2017 8:10 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

mb pisze:
myamya pisze: Edit: Po kiego grzyba myjesz kota? 8O 8O 8O

Bo to Sfinks, a Sfinksy się myje.
Też byłam zaskoczona :lol:, więc sprawdziłam.

A, faktycznie, przeoczyłam że to sfinks.
Z tego co słyszałam, sfinksy są dosyć wrażliwe i często mają tendencję do problemów jelitowych, więc niewykluczone że problem z kuwetą jest jednak pochodną problemów z bólem przy wypróżnianiu.
Poza tym niestety jeśli chodzi o łysolce to się ostatnio namnożyło od groma "legalnych" pseudo, kot z pseudo może niestety mieć problemy behawioralne. Jeśli kotka jest z porządnej hodowli, warto zapytać się hodowcy o poradę, chyba zresztą już ktoś tu ci to sugerował.

myamya

Avatar użytkownika
 
Posty: 3085
Od: Czw cze 23, 2011 12:16
Lokalizacja: Wild West

Post » Wto sty 17, 2017 8:45 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Na nieprzyjemne komentarze naraziłaś się sama, dając kotu klapsy i pisząc o tym. Sam tytuł tego wątku jest przerażający. Ale taka dyskusja też coś dała - emocjonalna reakcja wielu osób niczego nie nauczyła, sprawiła,że jeszcze bardziej okopałaś się na swoim stanowisku. tak samo z Tobą i z Twoim kotem. Agresja niczego nie uczy, nie naprawia. Przepraszam więc za to co napisałam wcześniej. To,że do tej pory dobrą opiekunką dla kota nie byłaś nie znaczy, że nie można tego zmienić. Najważniejsze są badania, idź więc do weta i razem szukajcie przyczyny.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto sty 17, 2017 10:54 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Jeśli chcesz dostać sensowną odpowiedź, to musisz więcej napisać o kocie, niż o swojej frustracji. Czyli:

1. Ile kot ma lat/miesięcy
2. Jaka jest jego historia (wspominasz, że go przygarnęłaś)
3. Z jakiej hodowli pochodzi (to, że ktoś nazywa się hodowcą, to jeszcze nie znaczy, że nim jest)
4. Co dokładnie dolega kotu

Bo na razie wiadomo z Twoich postów tyle, że kotka jest po przejściach (została z jakiegoś powodu oddana przez pierwszych właścicieli), ma jakieś problemy z układem trawiennym i nie jest wykastrowana (co jest dziwne, w przypadku kotki sprzedanej "na kolanka" przez sensowną hodowlę).

Żeby cokolwiek doradzić w zakresie "złego" zachowania kotki, trzeba mieć jakiekolwiek podstawy do domysłów w zakresie przyczyn, bo na pewno nie działa to w ten sposób, że kotka jest "złośliwa", a karceniem jej w nerwach osiągniesz skutek odwrotny od zamierzonego, co skończy się tak, że męczyć będziesz się i Ty, i kot.

Nie ma też się co obrażać o to, że parę osób Cię ofuknęło za klapsowanie kotki, bo to naprawdę nie jest dobra "metoda wychowawcza".

Valencja

Avatar użytkownika
 
Posty: 54
Od: Śro sie 10, 2016 8:41

Post » Wto sty 17, 2017 13:06 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Amara pisałaś "drapała mnie i wbijała mi pazury. To mam na szczęście już opanowane"
Przyszło mi na myśl jeszcze coś: czy kotka ma pazury? Nie wiem czy mieszkasz w Polsce, czy "gdzieś w świecie". Odchodzi się, na szczęście, od chirurgicznego pozbawiania kotów pazurów, ale takie okaleczone koty żyją. Koty to bardzo "czyste" stworzenia i większość starannie zagrzebuje wydaliny, łapki bez pazurów, okaleczone dla ludzkiego komfortu, przy kontakcie ze żwirkami, sprawiają ból. W takich przypadkach, trzeba dostosować jak najdrobniejszy piasek.

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Wto sty 17, 2017 13:42 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Zakładając, że jedynym problemem jest kupa poza kuwetą:
Jaką konsystencję ma ta kupa? Czy kot ma tendencję do zatwardzenia (miał w przeszłości)? Jeśli tak, to możliwe, że kuweta kojarzy mu się z bólem przy załatwianiu się i dlatego robi obok. Pomoże zmiana diety.

Oczywiście sterylizacja jest konieczna.

FattyRatty

 
Posty: 1
Od: Wto sty 17, 2017 13:17

Post » Wto sty 17, 2017 15:20 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Autorko wątku, zawitałaś na forum o kotach, na którym działają osoby mające nierzadko za sobą dziesiątki lat doświadczenia z tymi zwierzętami. Przyszłaś tutaj po porady, więc wysłuchaj ich i zweryfikuj swoje zachowanie, zamiast strzelać fochy. Sama napisałaś, że dajesz kotu klapsy, żeby go ukarać - dostałaś kilka odpowiedzi, że jest to niedopuszczalne, więc po prostu się do tego zastosuj, zamiast pisać, że Ty "myślisz", że to jest w porządku. To, że Ty coś "myślisz", jest mało istotne, bo nie masz ani doświadczenia w opiece nad kotami, ani elementarnej wiedzy na ich temat. W dodatku nie przyjmujesz tego do wiadomości i zamykasz się na rady doświadczonych osób. Uwierz, że nikt nie ma tutaj na celu obrażania Cię - aż tyle dla nas nie znaczysz. Chodzi tu przede wszystkim o kota, który cierpi. Więc jeśli faktycznie Ci na tej kotce zależy, tak jak piszesz, to przestań się unosić i odważ się przyjąć rady bardziej doświadczonych od Ciebie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Wto sty 17, 2017 16:04 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

A może warto kupić piasek typu benek, może kicia nie lubi robić na gazety, czy zwykły piasek. Są koty, które nie załatwią sie do pustej kuwety.

ani_

 
Posty: 547
Od: Pt sie 30, 2013 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 17, 2017 18:43 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

ASK@ pisze:Wklej wyniki badań. Wszystko co masz. I wpisz leki jakie brała, leczenie, diagnozę. Inaczej się nie da "pomóc". Może wet coś przegapił.

Ponawiam prośbę.

Co by nie powiedziano trzeba kastrować. Tylko wpierw należy badania zrobić koniecznie. By wykluczyć powikłania zdrowotne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto sty 17, 2017 20:55 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Wiele kotów niechętnie używa zwirku silikonowego.
Spróbuj ustawić jej jeszcze jedną kuwetę ze zwykłym zwirkiem bentoniowym w miejscu, gdzie najczęściej się załatwia. I koniecznie wysterylizuj. Jeśli ma akurat ruje to wycisz farmakologicznie i tnij. Bo złe zachowania mogą się utrwalić.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto sty 17, 2017 23:06 Re: Złośliwy,wredny Kot!!! Pomocy

Dokładnie. Moja kota nie lubiła silikonowego, wchodziła na niego jak na lodowisko, bojąc się każdego trzasku.
Odrębną kwestią jest bezpieczeństwo takiego żwirku. Może doprowadzić do śmiertelnego zadławienia (po wzięciu do pyszczka granulki przez moją kotę postanowiłam żwirku się pozbyć. Ta krótka lekcja mi wystarczyła. Nigdy więcej).
Co więcej, zbyt często sprzątana kuweta utwierdza kota w przekonaniu, że załatwiać się można tylko do czystej. Zatem - pomijając pierwotną przyczynę, jako zapewne są problemy zdrowotne - jeśli w kuwecie przegapi się obecność moczu, to kot już drugi raz nie będzie chciał się załatwić. Wybierze inne miejsce. Warto PO OPANOWANIU problemów zdrowotnych oraz wysterylizowaniu kotki zacząć ją uczyć, że kuweta sprzątana jest 1-2 razy dziennie, nie więcej.
Wreszcie część kotów potrzebuje mieć 2 osobne kuwety na 2 odrębne potrzeby fizjologiczne. Warto pomyśleć o zakupie drugiej kuwety.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 486 gości