PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 13, 2017 1:14 PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Kochani, 8 letnia kotka, mieszkanka syberyjskiego z środkowo-europejskim, przygarnięta po odtrąceniu przez matkę. Kotka nie wychodzi z domu, właściwie przed moją przeprowadzką nie wychodziła nawet z 1 pokoju, podejrzenie autyzmu. Pod stałym, półrocznym nadzorem weta - cześciej nigdy nie był wymagany, zwłaszcza że wyprawa do niego to 35km. Wet przepisuje zawsze tabletki na odrobaczanie, które co 3miesące podaje w domu. I dziś był ten dzień. Kociczka dostała tabletkę i zwyczajowo poszła spać. Jest to kotka typowo kanapowa.
Po kilku godzinach zaczęła się dziwnie zachowywać. Normalnie nie jest zbyt przytulalska, a teraz aż tryska miłością. Na poczatku ucieszyło mnie to, ponieważ po przeprowadzce zaczęła się odrobinę otwierać, jednak taka nagła zmiana mnie zmartwiła i zaczęłam przyglądać się jej uważnie. Ma problemy z koordynacją, jednocześnie jest pobudzona ruchowo, ma drgawki w łapkach, główce i na karku. Próbowałam ją rozruszać, ale po dłuższej chwili zabawy zaczęła jej opadać ze zmęczenia główka. Po zabawie drga mniej, ale nadal. Teraz leży mi na brzuszku i, co dla niej nietypowe, nie może zasnąć. Nadal drży co jakiś czas. Ma duże źrenice, które reagują w bardzo niewielkim stopniu.
Nie mam jak pójść do weta, dzwoniłam do takich 24h z innych miast i nie potrafili mi powiedzieć co się dzieje.
Kot przyjmuje te same tabletki od 3,5roku, reakcja wystąpiła pierwszy raz.
Co robić? Czy mogę pozwolić jej zasnąć czy lepiej nie? Pobudzać ją i czekać na otwarcie pierwszego weta? Proszę, pomóżcie mojej kotce

Nefiszon

 
Posty: 2
Od: Pt sty 13, 2017 0:59

Post » Pt sty 13, 2017 14:58 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Może związek z tabletkami jest tylko pośredni. Bez wizyty u weta się nie obejdzie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 13, 2017 15:38 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

I co z kotką?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt sty 13, 2017 15:46 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Kotka nie wychodząca odrobaczana jest tak często? Wg moich wetów nie częściej, niż co pół roku. Odrobaczacze to trucizna, kot powinien dostawać tylko niezbędne mininum

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 13, 2017 15:54 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Tak zalecił wet. Są to niewielkie dawki. Na tak podawane przez całe życie z tym, że jak była młodsza to dostawała pastę, a teraz tabletki. Podejrzewam, że na zachowanie musiało wpłynąć coś innego.
Kotka czuje się dobrze. Po całej nocy czuwania nad nią obie jesteśmy zmęczone. Śpi wtulona we mnie, jakby przestraszona tym co się stało. Wróciła do normalnego funkcjonowania. Nie trzęsie się, źrenice reagują prawidłowo. Kiedy narzeczony wrócił z pracy ochoczo pobiegła do drzwi z uniesionym ogonem i entuzjastycznie się przywitała, czyli tak jak zawsze.
Na 17 mamy wizytę u weta. Napiszę co powiedział.

Nefiszon

 
Posty: 2
Od: Pt sty 13, 2017 0:59

Post » Pt sty 13, 2017 16:02 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

To mogła być padaczka czy padaczkobodobny atak wynikający z nierównowagi elektrolitów lub wapnia. Koniecznie pełne badanie krwi (morfologia, wątroba, nerki, jonogram, hormon tarczycy PTH).
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 13, 2017 16:05 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Popytaj innych wetów nt częstotliwości odrobaczania. Ja nie trułabym swojego kota, gdyby to nie było niezbędne. Weci są różni a lektura tego forum i nie tylko, dowodzi, że potrafią kotom zaszkodzić.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 13, 2017 20:25 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

Jakie to były tabletki?
Moja Ofelia była wiele razy odrobaczana Cestalem i wszystko było ok, dopiero za którymś razem wystąpiła podobna rekacja. Nie mam pojęcia dlaczego, weterynarz też, ale od tej pory jest odrobaczana ostrożnie i innym środkiem.
Być może zmienił się jakiś składnik tabletki albo organizm koci zaczął tak reagować.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon sty 16, 2017 10:45 Re: PILNE - dziwne zachowanie kota po odrobaczaniu

I jak po wizycie u weta?
Zrobiliście wyniki?

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, kotcsg, misiulka, Necz, Szeska, Zeeni i 262 gości