Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 04, 2017 10:48 Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Witam, jestem tutaj nowy na forum, jak i jestem pierwszy raz w życiu posiadaczem kota (mam 21 lat, mieszkam z rodzicami). Kotka przygarnąłem (tzn. poszedł za mną a mi się to oczywiście bardzo spodobało, bałem się reakcji rodziców, bo zawsze byli przeciwnikami posiadania kota, a tu proszę! przygarnęli go :) i teraz każdy rodzice są bardzo zadowoleni z kota, który mówiąc nieskromnie jest prześliczny :). Piszę do Was, jako kompletny laik o wiedzy z zakresu kotów (coś tam czytałem, ale chciałbym poznać podstawowe zasady dotyczące mieszkania z kotem). Kota tego znalazłem jakoś tak koło września? I od tamtego czasu podrósł. Kot śpi (z tego się najbardziej cieszę, w kotłowni - także jak mam ochotę wieczorem, gdy już damy go do spania - np. załóżmy o 22 to się nim bawię). Chciałbym się dowiedzieć paru wskazówek, jakbyście mogli to napiszcie mi. Kot żywi się mlekiem i karmą (activ pet z Biedronki). Karmią go właściwie rodzice, ostatnio dostał kawałek parówki. Kot wychodzi na pole (mieszkam na Podkarpaciu, tak się u nas mówi gwoli ścisłości :P) w ciągu dnia, ale to tak - chwilę polata i potem albo się go nawołuje, albo sam miauczy i chce do domku. Jak jest w domu to jeśli jestem w domu to jest u mnie w pokoju. Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią odpowiem, bo chciałbym się Was poradzić. No i druga sprawa : niestety ja jestem taki, niezbyt chyba higieniczny do kotka :( Jest takim słodziakiem, że ja go przytulam, leżę czasem pod kołdrą z nim, i uwaga : wiem, że to strasznie krępujące i głupie, ale twarzą przytulam się do jego twarzy, a zdarzyło się że mnie polizał, a może nawet w usta :oops: Było tak jeszcze przed szczepieniem na wściekliznę, no i jakoś miesiąc, 1,5 miesiąca zaszczepiłem go na wściekliznę i się teraz nie boję (chwilę wkręcało mi się, że mogłem dostać wścieklizny). Czy skoro kot jest zaszczepiony, a miał kontakt z jakimś zwierzęciem chorym na wścieklizne (możliwe to?) i został śluź na jego ciele, sierści to mogło mi się coś stać :(? Czy w ogóle za takie ,,obchodzenie się z kotem" grożą mi jakieś inne wirusy, choroby :(? I trzecia sprawa, kot kiedyś nosił zabitego szczura (wątpie że to on zrobił, ale co ja tam wiem nie znam się za bardzo), on był bardzo duży i boję się ze ja go t ak przytulam, w ogole głaskam i że skoro miał go w ustach to mogłem się zarazić. Ręcę raczej myje, ale zdarzyło mi sie nie, a poza tym często mam w palca w buzi jak zasypiam w dzien czy w nocy( taki wstydliwy nawyk z dziecinstwa :oops: ) Będę bardzo wdzęczny za porady, pozdrawiam. :201461

GrzesKot

 
Posty: 5
Od: Pt gru 23, 2016 10:59

Post » Śro sty 04, 2017 16:42 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Witaj na forum :D
Możesz kotka przytulać, tutaj wszyscy to robimy. Ja też nie przesadzam z higieną, całuję swoje koty i nie choruję od tego. Czy kot był szczepiony tylko na wściekliznę? Powinien być odrobaczony i zaszczepiony też na podstawowe kocie wirusowe choroby. Może weterynarz już to zrobił.?
Dobrze byloby, żeby kotek dostawał bardziej wartościową karmę niż biedronkowa. Wtedy będzie lepiej się rozwijał. Porozmawiaj o tym z rodzicami, może będą mogli kupić lepszą karmę, chyba, że Ty możesz to zrobić. Można dawać też surowe mięso, biały ser, żółtko jajka, mleko tylko jeśli nie ma po nim biegunki.
Dobrze, że kotek ma u Was swój dom, ciepło i pełną miskę.
Jeżeli kot jest dorosły, to dobrze byłoby go wykastrować.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 04, 2017 19:11 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Jak to fajnie że kociak wiedział za kim pójść ;).
Jeśli znajdziesz trochę czasu każdego dnia na lekturę (miau.pl), to dowiesz się wszystkiego co niezbędne do życia i bycia z koteczkiem.
Prześledź tytuły wątków i czytaj, czytaj...

Jakie imię ma Kotek??

osiek39

 
Posty: 558
Od: Wto lis 23, 2010 1:05

Post » Śro sty 04, 2017 19:27 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Czytaj i czytaj,kot będzie Ci wdzięczny.
Na każdy temat znajdziesz właściwy wątek i odpowiedż na każde pytanie. :201461

haw5

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Pon maja 04, 2009 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw sty 05, 2017 0:45 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

My tu wszyscy calujemy nasze koty i spimy z nimi. Dla mnie koty to najczystsze zwierzeta na swiecie. Ciagle sie myja, odkazaja sie same slina a czy znasz jakies inne zwierze, ktore by tak skrupulatnie zakopywalo swoje odchody? Niektorzy ludzie mogliby uczyc sie higieny od kotow. Fajnie, ze rodzice zgodzili sie zatrzymac kotka - musisz go koniecznie zaszczepic i wykastrowac, to bedzie trzymal sie blisko domu. Trzymam :ok: aby stal sie prawowitym czlonkiem Waszej rodziny :201461 i kochajcie sie nawzajem :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw sty 05, 2017 12:53 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Kocie ABC tu masz skarbnicę wiedzy wszelakiej :) Link poniżej. Powodzenia !

viewtopic.php?f=1&t=27018
"Człowiek jest cywilizowany na tyle, na ile potrafi zrozumieć kota" (J. Cocteau)

Bursztyn (*) Tom (*) na zawsze w moim sercu

mamago

Avatar użytkownika
 
Posty: 115
Od: Wto lip 19, 2016 6:32

Post » Czw sty 12, 2017 23:04 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;) Kotek nazywa się Malutki, Mały.

GrzesKot

 
Posty: 5
Od: Pt gru 23, 2016 10:59

Post » Śro sty 18, 2017 0:45 Re: Pierwszy raz mam kota. Jak się z nim obchodzić?

GrzesKot pisze:Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;) Kotek nazywa się Malutki, Mały.


No logicznie.....skoro nie duzy :lol: Przypomnialam sobie, ze mialam mloda sasiadke Rosjanke i wziela malego czarnego kotka, ktorego nazwala Malysz - co po rosyjsku oznacza tez maly :ryk:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], qumka, Zeeni i 528 gości