prośba o intepretację wyników krwi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 06, 2016 20:58 prośba o intepretację wyników krwi

cześć,
W zał. wyniki krwi. Kotka 4 lata. badania kontrole po odstawieniu sterydów, które dostawała w związku z problemami neurologicznymi.
W pt jedziemy do weta. Ale może ktoś coś podpowie o co chodzi z takimi wynikami :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Wto gru 06, 2016 21:44 Re: prośba o intepretację wyników krwi

Wyniki ogólnie są świetne.
Dlaczego masz taką smutną minkę? :)
Podwyższone są monocyty - ale ilościowo są już w normie (czasem maszyna coś źle pozlicza). Plus poza tym rozmaz prawidłowy, leukocyty prawidłowe, nie ma niedokrwistości, nie ma uszkodzonych, nieprawidłowych krwinek - więc to raczej błąd maszyny niż coś innego.
LDH obniżone nie ma znaczenia diagnostycznego - takowe ma podwyższone.

Nie wiem jak obecnie kotka się czuje, nie wiem jakiego tła były problemy neurologiczne, nie wiem jak długo sterydy brała - ale wyniki ma naprawdę ładne.
Nie wiem co się dzieje - ale jeśli te sterydy były brane jakiś już czas i teraz odstawione a badania krwi są zaraz po tym fakcie - należy je powtórzyć po 2 tygodniach - żeby zobaczyć jak sytuacja wygląda bez sterydów - bo ich działanie mogło zamaskować, wytłumić pewne nieprawidłowości, a po pewnym czasie od odstawienia - mogą one nawrócić.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto gru 06, 2016 22:50 Re: prośba o intepretację wyników krwi

Przeraził mnie wynik monocytow. Sterydy brała 2 lata. Skończyliśmy 4 miesiące temu.
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa

Post » Śro gru 07, 2016 7:17 Re: prośba o intepretację wyników krwi

Monocytoza może być objawem poważnych chorób (acz wcale nie musi, to rodzaj białych krwinek, aktywizują się także przy całkiem niegroźnych sytuacjach - niepokojące jest utrzymywanie sie tego stanu, inne nieprawidłowości w obrazie krwi, dodatkowe objawy), ale nie sądzę by tak było w tym wypadku, gdy cała reszta wyników, w tym i rozmaz manualny - są prawidłowe.

Oczywiście - skonsultuj ten wynik z lekarzem prowadzącym - bo to on ma fachową wiedzę - także o stanie kota, bo może wynik jest powiązany z jego chorobą. Ja piszę tylko tak ogólnie.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro gru 07, 2016 11:27 Re: prośba o intepretację wyników krwi

Tak jedziemy do weta w pt. Poprzednie wyniki:
9.08.2016 -5.65 - w sierpniu miała czyszczone zeby.
7.12.2015 - 3.05
20.05.2014 - 2.65
05.11.2013 - 3.87
coś się więc dzieje.
dziękuję bardzo.
Obrazek Obrazek

evalla

 
Posty: 3605
Od: Pon lis 05, 2007 19:46
Lokalizacja: Ostróda / Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree i 488 gości