Kot a Fretka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 05, 2016 16:43 Kot a Fretka

Witam. Na kotach znam się w sumie tylko z mojego nikłego doświadczenia z moją kotką i kotem z dworu. Jakoś od roku mam w domu kotkę od tej z jednej z dworu. Wabi się Fizia. Cały miot z Fizią generalnie był dosyć dziwny i inny od wszystkich. Kotki były strasznie płochliwe, mimo tego że poświęcałem im więcej czasu, bo chciałem sobie zostawić jedną kicię do domu. Na szczęście Fizia jakoś się w domu oswoiła, ale kolanowcem to ona nie jest :/. Generalnie kot bardzo humorzasty. No ale do rzeczy. Zaraz będzie miesiąc jak do mojego domku zawitała fretka. Miałem cichą nadzieję, że zwierzaki się dogadają, no ale niestety coś średnio to idzie. Fretek jest bardzo energiczny jak to fretka a że jest jeszcze młody to tym bardziej. Jak widzi Fizię to zaraz do niej leci a ona zawsze zaczyna uciekać i ogranicza się do obserwowania go z wysokości. Jak biorę fretkę na ręcę i zbliżam do kota to czasami go lekko powącha i pacnie łapką, albo od razu przechodzi do punktu drugiego. Po dłuższym czasie w jednym pokoju z fretką Fizia robi się nerwowa i kończy się to na powarkiwaniu i agresji :/. Jakieś porady jak temu zapobiegać i tą moją kotkę przyzwyczaić do fretki? Dodam, że Fizia ma lekko ponad rok i nie jest jeszcze sterylizowana. Z góry dziękuję za odpowiedzi :).

xFLoRian

 
Posty: 2
Od: Pon gru 05, 2016 16:19

Post » Pon gru 05, 2016 17:33 Re: Kot a Fretka

Szczerze - spraw fretce fretkowego towarzysza :D

A tak na poważnie - daj kotce obserwować fretkę z wysoka , z bezpiecznej odległości , jak są razem zadbaj żeby kotka miała bezpieczne miejsce do schowania przed freciakiem. u mnie miłości kocio- freciej nie było - owszem walk tez nie było ale tez wspólnych zabaw i wspólnego spania - głównie dlatego ze fretki za cała komunikacje z kotem stosowały zębiska.

Tiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 626
Od: Pon cze 20, 2011 8:01

Post » Śro gru 07, 2016 18:59 Re: Kot a Fretka

Dzięki za odpowiedź :D

No nic, spróbuję je przyzwyczajać do siebie, żeby kotka się chociaż przyzwyczajała :/.

xFLoRian

 
Posty: 2
Od: Pon gru 05, 2016 16:19




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib i 183 gości