Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 07, 2016 17:52 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Zuzia96 :1luvu:
Dorciu Ciebie też :1luvu:
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Śro gru 07, 2016 22:33 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Kicia po zabiegu. Nie była w ciąży :D Jutro ją zabieram z lecznicy do... siebie na tymczas. Bo nie ma dokąd wrócić. Na ulicę nie wróci.

Dziewczyna ubłagała sąsiadkę i ta wzięła do siebie tego złapanego już, mniej dzikiego malucha. Tego drugiego mają łapać. Nie wiem gdzie go upchniemy :cry:
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pon gru 12, 2016 10:54 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Drugi maluszek złapany :201461 okazał się jedynie bardzo przestraszonym miziakiem, a nie żadnym dzikiem. Już jest w ciepełku :1luvu: tak więc cała rodzinka uratowana! :ok:

Kocia mama mnie trochę martwi, bo wciąż ma duży brzuch. Wybieramy się do weta, ale chcę jej dać jeszcze chwilkę, żeby doszła do siebie, bo jest bardzo zestresowana. Ale to jest ewidentnie domowa koteczka, znająca kuwetę i domowe kąty. Na razie jest izolowana

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pon gru 12, 2016 19:51 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Może ona taka utyta? Niektóre moje bezdomniaki są takie. A może coś jej dolega jednak. Dobrze, że wet będzie. Pewnie krew trzebs będzie utoczyć i może usg zrobić.
Mila, nasza wieczna tymczaska, miała wielki brzuch. Taki wyochany na boki. Okazało się, że ma rozwalone i przerośnięte nery, wątrobę i coś tam jeszcze. Nie może wrócić. Życie jej dokopało .
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro gru 14, 2016 7:10 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

A nie robale? Albo tak, jak pisze ASK@ - po prostu dobrze karmiona przed zimą, zachomikowała sobie takie zapasy tłuszczu. Oby to nie była jakaś poważna choroba.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt gru 16, 2016 22:45 Re: Rzeszów Pomocy ,kociaki i kotka kotna !

Byłam z kicią u weta zaraz na początku tygodnia. Zrobiliśmy badania krwi, (morfologia i biochemia dobre), testy FeLV/FIV (oba ujemne, ufff!!!) i usg brzucha. Nic niepokojącego wet nie zobaczył, płynu nie ma (bałam się tego trochę), jedynie co, to jelita były pełne treści pokarmowej. Trochę mnie to zdziwiło, bo na badaniach byłyśmy późnym wieczorem, a kicia ostatni raz jadła rano, chciałam jej zrobić badania krwi, dlatego jeść potem nie dostała. Ale podobno to normalne, tak mówi wet, że treści pokarmowe mogą tak długo być w jelitach.
Ale kotka ma jakiś problem z wypróżnianiem. Sikanie się ustabilizowało (bo na początku też był problem) ale z qupą wciąż są problemy. Ostatnio nie załatwiła się przez 2 doby. Okropnie się denerwowałam, dawałam parafinę, leciałam do apteki po Laktulozę, bo akurat w domu nie miałam. Zadzwoniłam do weta i na rano byliśmy umówieni w lecznicy gdyby dalej się nie załatwiła. Ale w nocy, ufff, poszło.
Teraz znowu nie wiem, kiedy będzie następna kupa, ona jest u mnie 9-ty dzień, a dopiero 3 x się załatwiła. Dzisiaj znowu rozmawiałam z wetem, zaleca dawać 2x dziennie Laktulozę + parafinę. I mówi, że jeszcze może to być efekt bezdomności, nie wiadomo co jadła, że może praca jelit się unormuje. Ale jeżeli nie, to trzeba będzie coś działać, bo takie długotrwałe objawy mogą grozić uszkodzeniem okrężnicy
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 547 gości