MIĘSO dla kotka ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 13, 2004 8:40 MIĘSO dla kotka ?

mam pytanie odnośnie mięsa, jak musi być przygotowane, zebym mogła bezpiecznie podać dla kota. dotąd bawiłam się w obgotowywanie piersi kurczaka, z serduszek wycinam skrzypy i żyłki i obgotowuję ale czytałam na forum, ze zamrażacie mięso. czy po rozmrożeniu mogę podać bez gotowania? Jakie mięso najlepiej podawać? Czy popełniłam błąd dając czasem kotowi surową pierś? No i jeszcze jedno. Niedługo adoptuję trzymiesięcznego kociaka? czy też mogę jej podawać surowe mięso? POMOCY. Proszę o radę

goniamp

 
Posty: 38
Od: Wto sie 03, 2004 12:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Pt sie 13, 2004 8:44

Przemrozone, drobno pokrojone. I najlepiej troszke poprzerastane - dla kota lepsze niz calkiem chude :wink:
Piers z kurczaka, indyka, wolowina, podroby. Nie dawac wieprzowiny!

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt sie 13, 2004 8:50

Ja bym małemu po rozmrożeniu obgotowała. Pierś z kurczaka można sparzyć wrzątkiem.Serduszka gotuję i nic z nich nie wycinam ale moje koty są dorosłe. Co prawda muszę bardzo uważać na Ptysia bo ma 15 lat i po surowym wymiotuje, chociaż wczoraj też mu się nie przyjął gotowany kurczak. Maluch sąsiadów /tymczasowo u nie/ nie wiedział co zrobić z surową wołowinką i próbował się nią bawić natomiast gotowanego kurczaka zajadał aż mu się uszka trzęsły. Myślę, że przy maluchu lepiej zachowć ostrożność żeby się czymś nie struł. Obgotowane zawsze jest pewniejsze. Mój Czika uwielbia natomiast grasiczkę cielęcą i tą dostaje surową, gotowanej nie chce. Co kot to inny charakterek i smaczek. Zyczę dużego apetytu wojemu kotkowi :catmilk:

Lucynka

 
Posty: 3376
Od: Czw sie 05, 2004 21:21
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Pt sie 13, 2004 8:52

Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Pt sie 13, 2004 8:55

Z nieznaych mi przyczyn mój kot wymiotuje wszystkimi podrobami z wyjątkiem wątróbki wołowej (ugotowanymi również). Więc dostaje wołowinę , surową przemrożoną, przeważnie gulaszową albo cos w tym guście i kurczaka - woli gotowanego od surowego 8O wiec jej gotuje- zwykle udka albo coś co w okolicznym sklepie nazywa sie gulasz drobiowy - białe mięso ale z tłuszczem. Nie wykrawam niczego poza kostkami i chrząstkami.

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 13, 2004 13:14 Re: MIĘSO dla kotka ?

Podaję przemrożone, na surowo. Nic nie wycinam - moje koty jedzą zmielonego w całości kurczaka, razem ze skórą, kośćmi i tłuszczem, do tego wołowina i serca drobiowe/wołowe. W żyłkach i innych "odpadkach" jest bardzo wiele potrzebnych substancji odżywczych i budulcowych, a niedawno dowiedziałam się, że tłuszcz drobiowy doskonale wpływa na sierść.

olgaII

 
Posty: 698
Od: Wto kwi 20, 2004 14:30
Lokalizacja: mazowieckie

Post » Pt sie 13, 2004 19:35

JA też nic nie wycinam, niech Celestynek trenuje ząbki :wink: Przemrożoną podaję tylko wołowinkę, bo ostatnio byłam u weta i powiedział, że tylko to można podawać na surowo. Drób zawsze trzeba sparzyć wrzątkiem lub ugotować. Wołowinkę daję różną: czasem gulaszowe, czasem serce, wątrobę, drób tak samo, choć najczęściej podroby. I kawałki kroję dość duże, bo jak Celestynek (ma 4 miesiące) miał drobniutko pokrojone to łykał w całości i później wymiotował., więc znalazłam taki sposób na dziada :twisted: i jest od razu lepiej, chociaż jedzenie zajmuje mu trochę więcej czasu :wink:

maga77

 
Posty: 4862
Od: Czw kwi 15, 2004 9:46
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sie 14, 2004 3:07

Indyk ponad wszystko....:)
Raddemenes
_________________
Obrazek

Raddemenes

 
Posty: 1725
Od: Śro lis 19, 2003 23:40
Lokalizacja: "Z krainy czarów"

Post » Pt cze 14, 2013 21:55 Re:

Mięsko jak najbardziej :) Co do wieprzowiny, daję kotom, ale gotowaną - tak nie za często. A surowe albo przemrozić, albo sparzyć.
kicikicimiauhau
 

Post » Pt cze 14, 2013 22:50 Re: MIĘSO dla kotka ?

Wątek wygrzebany sprzed stuleci :D

kicikicimiauhau pisze: A surowe albo przemrozić, albo sparzyć.


To mit! :D Podobnie jak ten, że sucha karma czyści zęby albo że koty wysysają oddech niemowlętom :D

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Sob cze 15, 2013 7:36 Re: MIĘSO dla kotka ?

Nasi podopieczni jedzą wołowinę tzw II bez żadnych wycinań i oczyszczań. Świetne jest serce wołowe ale trudno je dostać. Kupuję więcej, porcjuję i wrzucam do zamrażalnika - w razie potrzeby rozmrażam i podaję takie rozmrożone.
Kurczaka, rybę czy indyka dobrze jest sparzyć wrzątkiem.

Pamiętaj - kocie jedzenie podaje się w temperaturze pokojowej.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob cze 15, 2013 8:11 Re: MIĘSO dla kotka ?

Wątek stary i problem nieaktualny, ale warto chyba napisać, że jak gotowane to bez przypraw.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, indianeczka, magnificent tree, nfd, ryniek, Zeeni i 500 gości