potrzebna rada-sprawa dotyczy Kredki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 12, 2004 21:46 potrzebna rada-sprawa dotyczy Kredki

mam pytanie dziś zauważyliśmy , tak nam sie wydaje( albo mamy już paranoję), że Kredka ma czerwone obwódki wokół oczu, a zwłaszcza lewego...właściwie chodzi o dolną część powieki... czy to coś oznacza ? czy powinnam lecieć do weta ? czy tylko mi się wydaje ? ...mój Kochany twierdzi ,że jest zaczerwienienie...co to może oznaczać ? błagam pomóżcie , bo ja teraz na wszystko zwracam uwagę z potrójną czujnością
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Czw sie 12, 2004 21:52

w tej chwili mamy weta na forum
spytaj zalatanego powinien sie bardziej orietowac

Merlin

 
Posty: 1303
Od: Czw lip 29, 2004 21:28

Post » Czw sie 12, 2004 21:56 Re: potrzebna rada-sparawa dotyczy Kredki

ochra pisze:mam pytanie dziś zauważyliśmy , tak nam sie wydaje( albo mamy już paranoję), że Kredka ma czerwone obwódki wokół oczu, a zwłaszcza lewego...właściwie chodzi o dolną część powieki... czy to coś oznacza ? czy powinnam lecieć do weta ? czy tylko mi się wydaje ? ...mój Kochany twierdzi ,że jest zaczerwienienie...co to może oznaczać ? błagam pomóżcie , bo ja teraz na wszystko zwracam uwagę z potrójną czujnością


moze sie przejdx do weta
moze to poczatek katarukociego - tego wirusa atakujacego oczy
mysle ze lepiej jednak zasiegnac rady lekarza zwlaszcza ze sytuacja b yla taka jaka byla i co innego gdyby nie bylo takiego ryzyka to wtedy mozna byłoby sie az tak nie niepokoic

karunia

 
Posty: 2224
Od: Pon kwi 26, 2004 22:10
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Czw sie 12, 2004 21:58

Hmm.. jesteś pewna że wcześniej nie miała takiego oczka? a ma coś poza tym? np opuchnięte lub załzawione?
Mogłabyś spróbować obejrzeć jej spojówki. Musisz spróbować odchylić jej lekko dolną powiekę, wtedy kociaczkowi zasunie się trzecia powieka, normalnie powinna być ona biała z lekko widocznym unaczynieniem, jeżeli jest napuchnięta, obrzmiała lub zaczerwieniona to z pewnością nie jest to normalne..
A jak koteczka się zachowuje? bawi się? je normalnie i pije?
..wiesz w momencie kiedy istnieje zagrożenie chorobą na którą cierpiał mały pierożek, na pewno nie zaszkodzi jeśli kontrolnie pokażesz ją wetowi :roll:
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Czw sie 12, 2004 22:38

Proponuję pokazać oczko lekarzowi.
Wiesz to może być zapalenie spojówek ale ktoś powinien to obejrzeć "fachowym okiem"
Najlepiej idż do tego lekarza u którego byłaś z Pierożkiem lepiej w tej sytuacji dmuchać“ na zimne.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 13, 2004 12:20

właśnie wróciłyśmy od weta...Kredka narazie to okaz zdrowia , oczka mogą być lekko zaczerwienione , bo taka może reakcja na szczepionkę, nie ma tam narazie nic niepokojącego...wet powiedział, że jeśli pojawią się jakieś oznaki choroby Pierożkowej to za jakieś ok 10 dni , ponieważ do 2 tyg. rozwija się wirus, poza tym uspokoił mnie na wypadek innyh zmian , które mogą się pojawić a ich przyczyna może być związana ze szczepionką, kazał nadal obserwować Kreduszkę i ma nadzieję,że będzie dobrze choć wiadomo ryzyko istnieje ponieważ nie jestem w stanie tak wydezynfekować mieszkania jak można to zrobić w zwierzęcej przychodni (a oni i tak mają zniszczone ręcę od chemii i nigdy 100% pewności), musimi czekać...zalecił też by wstrzymać się narazie z dokoceniem, o następnym kociaku możemy pomyśleć za 2 - 3 miesiące i najlepiej o starszaku ... odkładamy więc narazie poszukiwania braciszka dla naszej malutkiej
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Pt sie 13, 2004 12:34

Nasz Puszek ktory jako kociak mial jakas alergie - co jakis czas wlasnie miewal takie zaczerwienione obwodki wokol oczu - co bylo dobrze widoczne bo kocurek jest bialy. Najczesciej po dniu lub nawet po kilku godzinach - to znikalo :)
Oczywiscie wazny jest stan sluzowek - jesli wygladaja ok - to po prostu trzeba obserwowac - ale nie ma powodu panikowac.
Palicie w obcnosci kocurka? Bo czesto dym papierosowy moze tez powodowac taki objaw.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt sie 13, 2004 16:24

Palicie w obcnosci kocurka? Bo czesto dym papierosowy moze tez powodowac taki objaw.[/quote]

jesteśmy na odwyku :D już jakiś czas , ale nigdy nie paliło się u nas w domu to dotyczy także gości :D
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Pt sie 13, 2004 16:26

No tak - zrobilam z Waszej kotki - kocurka :)
Sorry wielkie :)

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 479 gości