kotka po amputacji przedniej łapy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 28, 2017 18:32 Re: kotka po amputacji przedniej łapy

Kot z ADHD to jest z pewnością wyzwanie :)
Lusia to jest mój pierwszy kot (do tej pory psy, równolegle w domu królik, w stajni konie), więc biorąc ją ze schroniska byłam pełna obaw, nie planowałam niepełnosprawnego kota, ale nie mogłam już z niej zrezygnować. Bałam się, czy nie będzie miała problemów z poruszaniem się, itd. Nic bardziej mylnego, faktycznie w wolniejszych chodach widać, że utyka, jednak w miarę nabierania tempa to już zasuwa jak rakieta z turbodoładowaniem ;) Wskakiwanie i zeskakiwanie to nie jest żaden problem, po poprawce amputacji zwłaszcza. Wcześniej urażała się w kikut i sprawiało jej to ból. Teraz kocica jest jak nowa :)

szopenowaasia

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Śro lis 02, 2016 8:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto mar 28, 2017 18:41 Re: kotka po amputacji przedniej łapy

Kicia jest śliczna :1luvu: Czy ona ma czarny nosek?
Pamiętaj tylko żeby pilnować jej wagi, by nie przytyła. Przy braku jednej łapki może się to mocno odbijać na kręgosłupie i tej łapce, która jest.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13128
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro mar 29, 2017 7:17 Re: kotka po amputacji przedniej łapy

Tak, ma czarny nosek i czarne poduszeczki na białych łapkach :)
O wadze wiem, weterynarz powiedziała mi, że to właściwie jedyna rzecz na którą muszę mieć specjalne baczenie w związku z brakiem łapki właśnie. Przestrzegam zaleceń na karmach i nie daję więcej. Staram się być twarda ;) Dodatkowo dużo się bawimy. Na dniach będę ją szczepić przeciwko wściekliźnie to ją zważę. A właśnie, czy w związku z tym, że kotka będzie jeździć z nami na działkę i pewnie czasem spacerować, to czy oprócz wścieklizny jakaś jeszcze inna szczepionka?

szopenowaasia

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Śro lis 02, 2016 8:10
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro mar 29, 2017 7:32 Re: kotka po amputacji przedniej łapy

Ale masz piękną kotkę :))

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Śro mar 29, 2017 12:21 Re: kotka po amputacji przedniej łapy

Śliczna :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 545 gości