Niechciane, przewlekle chore. Dzień po dniu...Pusia ['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 27, 2017 12:30 Re: Dom kotów specjalnej troski. Kciuki potrzebne i to mocne

KULAK pisze:Zatem milion mocnych :ok: :ok: :ok: :ok:

Już nie potrzebne kciuki, osoba nawet nie raczyła przyjechać w umówione miejsce w Łodzi, ja czekając pół godziny z mężem i kotem w samochodzie zadzwoniłam to nawet nie odebrała telefonu.
Prosiłam wcześniej, że gdyby się rozmyśliła to niech chociaż napisze sms abym nie czekała na mrozie.
Najgorsze jest jednak nie to, że nie przyjechała, ale to, że mój mąż już nie będzie mi pomagał i mam zająć się sobą w pierwszej kolejności a nie użerać się z ludźmi. Są od tego instytucje takie jak schroniska czy fundacje, a jak mi serce całkiem wysiądzie to nie chce zostać z tym stadem na głowie.
Rozumiem, po 10 latach mojego borykania się pomocą kotom i ludźmi, powiedział swoje zdanie i muszę mu przyznać niestety rację, że miarka się przebrała i to nie przez koty tylko przez takich właśnie ludzi.
Szkoda mu też było tej żałośnie miauczącej kotki w kontenerku, a i mi się płakać chciało gdy patrzyłam na nią.
Dodam, że to nie pierwszy taki przypadek gdy ktoś się umawia, ale pierwszy gdy pojechałam z kotem na umówione spotkanie.

Chodzi o tą dorosłą koteczkę z wrzodem na oczku i uszkodzeniem rogówki viewtopic.php?f=1&t=177132

Obrazek

Obrazek

Surykatka ogląda tv

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 27, 2017 12:50 Re: Dom kotów specjalnej troski.

Ich strata :evil:

Kotka jest piękna.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 27, 2017 13:13 Re: Dom kotów specjalnej troski.

mb pisze:Ich strata :evil:

Kotka jest piękna.

Widać to była bardzo nieodpowiedzialna osoba i strach tylko, jak weźmie innego kota do niezabezpieczonego balkonu na 4 pietrze,(w mojej umowie miał być wpis z datą wykonania takiego zabezpieczenia) a dodam, że już osoba ma jednego kota.

Wyobrażasz sobie Marysiu, że ja jadąc do Ciebie z moimi tymczasami a Ciebie nie ma w domu?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 27, 2017 14:26 Re: Dom kotów specjalnej troski.

Nie wyobrażam sobie, ale okazuje się, że jednak w przypadku innych ludzi jest to możliwe :evil:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 27, 2017 16:18 Re: Dom kotów specjalnej troski. Kciuki potrzebne i to mocne

Bez komentarza ... :evil: :evil:

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Pt sty 27, 2017 17:45 Re: Dom kotów specjalnej troski.

mb pisze:Nie wyobrażam sobie, ale okazuje się, że jednak w przypadku innych ludzi jest to możliwe :evil:


Dokładnie. :wink:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 27, 2017 21:45 Re: Dom kotów specjalnej troski.

KULAK pisze:Bez komentarza ... :evil: :evil:

Taka widać już moja ''karma''. :wink:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt sty 27, 2017 22:04 Re: Dom kotów specjalnej troski.

Aniu :201428 :201428 ... zaraz tam "taka karma" ... OSOBA jest beznadziejna i dobrze, że Kotusia do NIEJ nie trafiła. Znajdzie się prawdziwy, dobry domek, a OSOBA niech się wypcha. Mam tylko nadzieję, że takie traktowanie innych do NIEJ wróci i poczuje, jak to jest ... Dla wszystkich Twoich Kocich Dzieci :201461 :201461 :201461

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Sob sty 28, 2017 8:35 Re: Dom kotów specjalnej troski.

Dzisiaj już 3 lata bez Ciebie Jasinku i nigdy nie przestanę Cię kochać. ['] :cry: :cry: :cry:

viewtopic.php?f=46&t=152219&start=315#p10082354
Obrazek

Jasinek 10-15 lat ['] 28 stycznia 2014roku :cry:
Obrazek

Być człowiekiem nie znaczy „być ludzkim”.
O tym, jak postępują niektórzy "pseudo-ludzie" świadczy historia kota Jasia – ofiary brutalnego traktowania przez „człowieka”.
Nie byłoby w tym nic niespodziewanego, jako że wiadomo, ile jest błąkających się futrzaków, zwłaszcza w okresie urlopowym, kiedy to mali ulubieńcy stają się wielkim problemem w organizowaniu wakacji.
Szokujący jest fakt, w jakim stanie znajdował się kot.
Nie ma ogonka, ogromne place bez sierści, zaropiałe oczy.
Każdy dotyk sprawia mu ból, ledwo trzyma się na nogach.
Trudno się dziwić, skoro dorosły, pięcioletni kocur waży 80 dkg!!!
Bezdomne zwierzęta często padają ofiarami wypadków.
Jednak nic nie wyjaśnia faktu, że na ciele kota trudno było znaleźć miejsce, gdzie nie raniłby go śrut.
Tego już wypadek sprawić nie mógł - to ewidentnie dzieło ludzkiej ręki.
- Kto zrobił temu zwierzakowi taką krzywdę?
Jaką bestią trzeba być, żeby zdobyć się na takie okrucieństwo?
Kot musiał się błąkać wiele dni chory i bezbronny po ulicach.
Nikt nie chciał mu pomóc, wręcz przeciwnie, „irytował” przechodniów swoją płaczliwą prośbą o pomoc.
Potem już nie płakał, po prostu powoli umierał...


Obrazek

na kolankach u mnie :cry:
Obrazek

Kolusia poznaje nowego kolegę, zobaczcie jak jej futro lśni
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Kochać kogoś i Go stracić, to jak kupić szczęście i łzami zapłacić...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcie............................jego umęczone ciałko['] parszywe życie.................

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 28, 2017 12:41 Re: Dom kotów specjalnej troski, 3 lata bez biednego Jasinka

[*]

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Sob sty 28, 2017 13:02 Re: Dom kotów specjalnej troski, 3 lata bez biednego Jasinka

[*]
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Sob sty 28, 2017 16:57 Re: Dom kotów specjalnej troski.

KULAK pisze:Aniu :201428 :201428 ... zaraz tam "taka karma" ... OSOBA jest beznadziejna i dobrze, że Kotusia do NIEJ nie trafiła. Znajdzie się prawdziwy, dobry domek, a OSOBA niech się wypcha. Mam tylko nadzieję, że takie traktowanie innych do NIEJ wróci i poczuje, jak to jest ... Dla wszystkich Twoich Kocich Dzieci :201461 :201461 :201461

Wiem o tym wiem, ale przeraża mnie ta sporo ilość zwierząt u mnie i wieczne zamartwianie się o ich stan zdrowia, o to czy jutro będą miały co jeść i gdzie się załatwić.
Tutaj gdzie mieszkam jestem sama i nie mogę liczyć na nikogo, żadnej pomocy z zewnątrz te koty nie mają.
Radzono mi aby założyć fundację czy podpiąć się, ale tak jak napisałam wyżej, jestem sama i nie dałabym rady zająć się kotami, sobą, poważnie chorym mężem, bazarkowaniem czy szukaniem funduszy.
Pomagam zwierzętom realnie od 10 lat......i nie chciałabym aby ktoś sobie pomyślał, że pomoc tym moim biednym zwierzętom to studnia bez dna, bo te zwierzęta nie są niczemu winne, że przyszły na świat niekochane, biedne i bezdomne itd, a odwrócenie oczu od problemu to nie w moim stylu pomimo wszystko.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 28, 2017 17:21 Re: Dom kotów specjalnej troski, 3 lata bez biednego Jasinka

Wiem Aniu, wiem, nie raz już mówiłam, jak wielkie uznanie budzi we mnie Twoje podejście do zwierząt :201494 :201494 ; masz rację, te wszystkie kocie biedulki niczemu nie są winne ... jednak byłby koszmarem, gdyby kociaki, które ratujesz, wydzierasz choróbskom, czasami śmierci, trafiły do niedobrych domków, do ludzi, którzy nie doceniliby Twojego wysiłku i zaangażowania ...

KULAK

 
Posty: 297
Od: Wto sie 09, 2016 22:17

Post » Sob sty 28, 2017 20:28 Re: Dom kotów specjalnej troski, 3 lata bez biednego Jasinka

KULAK pisze:Wiem Aniu, wiem, nie raz już mówiłam, jak wielkie uznanie budzi we mnie Twoje podejście do zwierząt :201494 :201494 ; masz rację, te wszystkie kocie biedulki niczemu nie są winne ... jednak byłby koszmarem, gdyby kociaki, które ratujesz, wydzierasz choróbskom, czasami śmierci, trafiły do niedobrych domków, do ludzi, którzy nie doceniliby Twojego wysiłku i zaangażowania ...

Ula, gdybym wydawała każdemu kto tylko chce kota, to bym nie miała takiego stada u siebie.
Staram się wydawać koty do dobrych domów, tylko że pewnych rzeczy nie przewidzę co do zachowań ludzkich :evil: i wtedy koty (na szczęście dla nich) wracają. :D
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 29, 2017 2:04 Re: Dom kotów specjalnej troski, 3 lata bez biednego Jasinka

Jasinek :placz:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 521 gości