Skazany na śmierć? Stan stabilny,cud DS :) kciuki za zdrowie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 14, 2016 22:33 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit,

ciotka59 pisze:
Fleur pisze:wet mówi, że daje mu max miesiąc, wyleczyć się nie da, ale można ulżyć w cierpieniu.

Wet ma jakieś propozycje?


powiedział, że mogą się podjąć tego, żeby coś zrobić. tylko to się wiąże z hospitalizacją, stresem, wydatkami. wybawieniem byłby DT.
wspominał o kroplówkach, powiedział, że chemia nie, bo chłoniak jest wirusowy i raczej opieka paliatywna wchodzi w grę. no ale nie mamy 100% pewności, że to chłoniak. jutro jeszcze dowiemy się, czy ma FIV i FelV.

wrzucam jeszcze raz opis USG, nie wiem, czy się wcześniej wyświetlił:
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT


Post » Czw wrz 15, 2016 22:39 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit,

Właśnie?
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt wrz 16, 2016 1:33 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit,

jeszcze żyje.
testy na FeLV wyszły negatywnie - zdecydowaliśmy się powalczyć o niego. chociaż nie nastawiam się na cuda...

DT na dożycie byłby dla niego wybawieniem, ale przypuszczam, że nikt nie zechce zabawić się w zbawiciela.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt wrz 16, 2016 2:16 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

Cuda się zdarzają i mam nadzieję, że tutaj też się zdarzy ... U mojego Pokerka (z podpisu) również była paskudna była diagnoza najpierw grzybiczego, potem krwotocznego, a na końcu - martwiczego zapalenia jelit. Po dwóch endoskopiach usłyszałam wyrok - nowotwór w żołądku i dwunastnicy ... przeżyje maksymalnie 4-5 tygodni ... To było 5 !!! lat temu ... Nowotworu jednak nie było ... pomimo, że IBD przeszło już w TRIADITIS, ale Pokerek żyje, ma kryzysy, pomiędzy którymi biega, ćwierka, bawi się i zaczepia kotki ... Prowadzi go "zdalnie" prof. R. Lechowski z SGGW ...
Trzymam kciuki, żeby Wam się udało ... :ok: :ok: :ok:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5570
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob wrz 17, 2016 17:17 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

katarzyna1207 pisze:Cuda się zdarzają i mam nadzieję, że tutaj też się zdarzy ... U mojego Pokerka (z podpisu) również była paskudna była diagnoza najpierw grzybiczego, potem krwotocznego, a na końcu - martwiczego zapalenia jelit. Po dwóch endoskopiach usłyszałam wyrok - nowotwór w żołądku i dwunastnicy ... przeżyje maksymalnie 4-5 tygodni ... To było 5 !!! lat temu ... Nowotworu jednak nie było ... pomimo, że IBD przeszło już w TRIADITIS, ale Pokerek żyje, ma kryzysy, pomiędzy którymi biega, ćwierka, bawi się i zaczepia kotki ... Prowadzi go "zdalnie" prof. R. Lechowski z SGGW ...
Trzymam kciuki, żeby Wam się udało ... :ok: :ok: :ok:


dzięki za kciuki, przydadzą się!
tu trzeba mieć też na względzie, że tu mamy bezdomniaka, więc w grę wchodzi podreperowanie na maksa i zwrócenie go w obieg cmentarny, no albo... wiadomo

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob wrz 17, 2016 18:29 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

:ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob wrz 17, 2016 21:29 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit,

Fleur pisze:jeszcze żyje.
testy na FeLV wyszły negatywnie - zdecydowaliśmy się powalczyć o niego. chociaż nie nastawiam się na cuda...

DT na dożycie byłby dla niego wybawieniem, ale przypuszczam, że nikt nie zechce zabawić się w zbawiciela.


Wiadomo juz jakie beda koszty leczenia?

Czesc kwoty przekazanej przez nasza fundacje DZG - Holandia prosze przeznaczyc na leczenie Trojkata. Trzymam kciuki, aby sie udalo. :ok: :ok: :ok: :ok:

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Sob wrz 17, 2016 21:37 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

Pogadałabym z wetem o sensowności porządnego przeleczenia metronidazolem, probiotykami i odrobaczenia (dodatkowo do uważnego rozważenia ze względu na stan trzustki - sterydoterapia w celu opanowania stanu zapalnego i wygaszenia go).
Czasem takie paskudne odczyny zapalne na tle autoagresji powstają jako reakcja na lamblie czy inne pasożyty lub zakażenie jelit drażniącymi bakteriami beztlenowymi.
Silny odczyn zapalny i obrzęk w dwunastnicy powodują utrudniony odpływ żółci i enzymów trzustkowych - co uszkadza wątrobę, trzustkę.

Niestety - przy skłonności do takich reakcji pewnie problem i tak powróci za jakoś czas.
Ale niekoniecznie lub być może nastąpi to za dłuższy czas.
Myślę że warto spróbować.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon wrz 19, 2016 10:20 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

Blue pisze:Pogadałabym z wetem o sensowności porządnego przeleczenia metronidazolem, probiotykami i odrobaczenia (dodatkowo do uważnego rozważenia ze względu na stan trzustki - sterydoterapia w celu opanowania stanu zapalnego i wygaszenia go).
Czasem takie paskudne odczyny zapalne na tle autoagresji powstają jako reakcja na lamblie czy inne pasożyty lub zakażenie jelit drażniącymi bakteriami beztlenowymi.
Silny odczyn zapalny i obrzęk w dwunastnicy powodują utrudniony odpływ żółci i enzymów trzustkowych - co uszkadza wątrobę, trzustkę.

Niestety - przy skłonności do takich reakcji pewnie problem i tak powróci za jakoś czas.
Ale niekoniecznie lub być może nastąpi to za dłuższy czas.
Myślę że warto spróbować.


dzięki za konsultację! z tego, co wiem, właśnie podobne leczenie jest już wprowadzone. zęby zrobione, były okropne. kciuki nadal potrzebne!

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto wrz 20, 2016 8:36 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

:ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 20, 2016 10:29 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt wrz 23, 2016 21:24 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

Czytałam na wątku głównym, że Trójkąt zaczął jeść :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt wrz 23, 2016 21:51 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

taaak, to była taka akcja, że dostałam telefon, że chyba usypiamy jednak - a po kilku minutach maila, że właśnie zjadł michę serc, potem drugą.
ma mieć jeszcze jedno USG.
kciuki, kciuki, kciuki!

brak w stadzie tego ciemnoszarego futerka.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie wrz 25, 2016 11:35 Re: Skazany na śmierć? Martwicze zapalenie trzustki i jelit

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, aga909, Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 531 gości