Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 26, 2016 9:18 Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Witam wszystkich:)
jestem tutaj nowa i mam kilka pytań odnośnie kotów rasy Maine Coon.
10 września jedziemy odebrać od hodowcy moją wymarzoną kotkę.Szykuję dla niej wyprawkę tzn chcę kupić porządny drapak bo Fibi będzie nie wychodząca.I chcę by po prostu miała po czym skakać i mieć gdzie się schronić.Chciałam was sie poradzić czy ten drapak będzie odpowiedni?(Link do aukcji na dole) zmieści się do domków jak już będzie dorosła?
Kolejna rzecz-hodowca podaje Fibi karmę Josera dla kociąt zastanawiam się na jaką potem ją przestawić,zastanawiałam się nad Taste of the wild.Do tego co jakiś czas surowe mięsko czy jakaś saszetka:)
Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi:)
http://allegro.pl/13t-drapak-dla-kota-kotow-145cm-legowisko-domek-i6087408709.html#

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Pt sie 26, 2016 10:12 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Mam maine coona - kotkę, a wcześniej miałam kocurka. Mogę Ci od razu powiedzieć, że ten drapak, do którego dałaś link, nie będzie dobry. Maine coony są duże i ciężkie. Nawet kocice. Potrzebują czegoś naprawdę solidnego. Moim zdaniem tylko drapaki Rufi spełniają wymogi dla maine coonów. Przetestowałam już kilka, i żadne poza rufim nie dały rady. Kolumny sizalowe muszą być grube. Podstawa musi być solidna i ciężka. Żadnego chybotania się. Tu masz ofertę drapaków Rufi w wersji dla maine coonów (choć nawet w wersji normalnej Rufi daje radę). Wiem, że drogie. Ale to Mercedes wśród drapaków. Wszystkie inne mogą się schować, i moim zdaniem kupowanie czego innego przy mainecoonie to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Rufi to wydatek jednorazowy, na lata:

http://drapaki.pl/pl/3-drapaki-dla-kotow

PS. Drapak Rufi jest tak stabilny, że staję na nim jak wieszam firanki. Nawet nie drgnie :-).
Ostatnio edytowano Pt sie 26, 2016 11:54 przez Bastet, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt sie 26, 2016 10:18 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Mega te ceny są:( nie stać mnie na ąz tak drogi drapak niestety.Na kota już tyle zbierałam a ceny są takie jak sam kiciuś:( bez jaj:(

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Pt sie 26, 2016 11:51 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Wiem, cena duża.. Zawsze możesz kupić wersję mniej rozbudowaną, a potem w miarę możliwości dokupić dalsze elementy. Te drapaki są jak klocki LEGO. Można je rozbudowywać.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt sie 26, 2016 12:00 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

http://leoland.pl/
Trochę tańsze niż Rufi, a też bardzo mocne i stabilne, znajoma poleca.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10928
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 26, 2016 14:57 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

ja dla norwega kupiłam na zooplusie taki: http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... itu/540225 po przykreceniu do sciany bardzo stabilny. Jednak miałkuny nie lubią się aż tak wysoko wspinać, są w porównaniu do norwegów bardziej 'przypodłogowe', więc inne, niższe drapaki od tego producenta będą nawet właściwsze, znajdziesz je tutaj: http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... l_paradise . Sama kupowałam kiedyś dla maine coona podobny drapak na allegro, rozleciał się po 2 dniach. Te drapaki z zooplusa mają grube solidne słupki, a ich cena nie powala aż tak, jak Rufi (moim skromnym zdaniem ich ceny są tak wywindowane ze względu na lukę na rynku jeśli chodzi o drapaki dla dużych kotów, takie kwoty to naprawdę przesada).
jesli nie planujesz dokocenia w przyszłości drugim maine coonem, te mniejsze drapaki np tuby (wieże) wystarczą dla jednego kota w zupełności, koty nie bawią się raczej na drapaku, prędzej na podłodze ;) drapak to miejsce do przeciągnięcia się po spaniu i do samego spania.
jeśli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy na drapak pozostaje Ci jeszcze rozwiązanie jakim jest samodzielne zrobienie drapaka ;) jednak wymaga to trochę czasu i umiejętności manualnych ;) kupuje się okrągłe słupki drewaniane i nawija na nie sznur sizalowy, w miarę możliwości dodaje się jakieś półeczki i gotowe ;) plus jest na pewno taki, że sama możesz wybrać kształt, jednak jeśli nie posiadasz wiertarki, i jakichś innych narzędzi, to wątpię, że wyjdzie to duzo taniej niż taki porządny drapak z zoo+.

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob sie 27, 2016 0:03 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Dziękuję za cenne rady. Chyba kupie z zooplusa taki. Wydaje się solidny
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki_dla_kota/drapaki_natural_paradise/drapaki/380329

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Sob sie 27, 2016 9:08 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Jesli tylko moge ci cos doradzic - kupno drapaka jest sporym wydatkiem, ale nie oplaca sie na nim oszczedzac. Ten drapak z allegro, ktory podlinkowalas na poczatku jest niestabilny i ma o wiele za cienkie slupki. Dla kociaka jest ok, ale dla doroslego Maine Coona bedzie malo atrakcyjny, a kiwajacych sie drapakow koty nie lubia.

Z serii, ktora wybralas (drapak jest fajny, ale zmierz rozmiary budki, moze okazac sie, ze jest za mala na doroslego Maine Coona), moge ci jeszcze bardzo polecic ten drapak:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki ... aki/409066.
Ma dwie ogromne zalety: solidny slup, po ktorym kot bedzie mogl wspinac sie jak po drzewie a ponadto mocuje sie go do sciany, wiec jest o wiele stabilniejszy, niz wolno stojace drapaki.
Ja mam dwa syberyjczyki i ten drapak: http://www.zooplus.de/shop/katzen/kratz ... 0cm/376325 (nie mocowalismy ostatniego legowiska, tego bezposrednio pod mocowaniem do sufitu)
Z tego, co widze mozna zamowic go przez niemieckiego zooplusa. Jest mega stabilny, solidny, nawet jak obydwa koty po nim skacza nie ma szansy, zeby sie zachwial. Legowiska sa mocowane na rzepy, wiec mozna je sciagnac i wyprac. Mamy go do roku, a nadal wyglada jak pierwszego dnia po zakupie. Koty traktuja slupki jak drzewa i wspinaja sie po nich na sama gore; summa summarum naprawde udany zakup na lata.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Sob sie 27, 2016 9:43 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Oglądałam zdjęcia kupujących tego drapaka z zoo+ którym jestem zainteresowana i w budce były spore kotki wiec powinien wejść ale zapytam jeszcze Sprzedającego o taką informację. Dziękuję raz jeszcze :)

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Sob sie 27, 2016 9:47 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Doti306 pisze:Dziękuję za cenne rady. Chyba kupie z zooplusa taki. Wydaje się solidny
http://www.zooplus.pl/shop/koty/drapaki_dla_kota/drapaki_natural_paradise/drapaki/380329

Co do tego drapaka, to: miałam drapak z tej serii (Natural Paradise) - kupiony właśnie w zooplusie. Wprawdzie bez budki, ale dokładnie z tej firmy. I, niestety, ale nie jest stabilny. Podstawa jest o wiele za mała i za lekka. Jest źle wyważony. Drapak przewracał się, gdy kotek na niego wskakiwał. Musiał więc stać cały czas oparty o ścianę (drapak, nie kotek :wink: ). A i tak się gibał przy kocich harcach. Może ten mocowany do sufitu można faktycznie jeszcze brać pod uwagę, ale ogólnie serii Natural Paradise nie polecam - przetestowane na dużych kotach.

I popieram zdanie Norku. Nie warto oszczędzać na drapaku. Lepiej kupić raz a dobrze. Dobry drapak służy przez lata. A przy złym zakupie szkoda tych 300 - 400 zlotych. Lepiej dołożyć drugie tyle i mieć coś solidnego. Dalej zachęcam do Rufiego, ewentualnie te z Leolandu, podpowiedziane przez Jarkę, też wydają się podobnie mocne.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob sie 27, 2016 10:54 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Ten drapak z zoo+ ma opcje montażu do ściany wiec jak będzie się chwial to się go przymocuje.

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Sob sie 27, 2016 11:00 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Tylko Rufi! Mam 2 maine coony, które ciągle po nim drapią, śpią, wskakują, a on niezniszczalny. Ma już 4 lata a wygląda jak nówka. Tak więc nie ma co zrażać się ceną. Fajne też jest w nim to, że poduchy zapinane na zamki i można prać pokrowce :-)
Obrazek

rastanja

 
Posty: 1637
Od: Czw maja 10, 2012 20:37
Lokalizacja: M-chód

Post » Sob sie 27, 2016 11:16 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Ten z zoo+ tez ma zdejmowane poduszki które można prać. Kupię ten z zoo+ http://m.zooplus.pl/shop/koty/drapaki_dla_kota/drapaki_natural_paradise/drapaki/380329 .I jak będę go miała jakiś czas napisze czy się sprawdził. Pozdrawiam

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

Post » Sob sie 27, 2016 11:44 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Przetestujesz - napisz opinię. Ale ten drapak, który wybrałaś, nie ma opcji montażu do ściany. Jest tylko napisane, że do niego pasuje legowisko Nature, które jest do przymocowania do ściany. Samego drapaka nie można do ściany przymocować. Pozdrowienia
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob sie 27, 2016 12:09 Re: Odpowiedni drapak dla Maine Coon'a

Faktycznie, opinie kupujących ten drapak są pozytywne. Mam nadzieje że będę zadowolona tzn mój kociak będzie zadowolony :)

Doti306

 
Posty: 36
Od: Sob sie 20, 2016 14:26

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MarcusAmany, RichardSpoon i 552 gości