KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 09, 2017 18:46 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Info o Wezywiuszu.
Oczka bardzo ładne, steryd pomógł. Ponoć lewe oczko miał tak duże ( ciśnienie) że dr.Hyla zastanawiała się nad usunięciem. Ale teraz jest ok.
Miał Usg, nic się nie pogorszylo od ostatniego razu.
Śmiała się z tego koncertu u nas :). Powiedziała że chyba sama przyjedzie posłuchać :).
BARDZO WAŻNE :
Wezywiusz ma być jedynym kotem w domu. Niestety inny kot może podziałać na niego b.steresujaco i będzie dramat. Może też podziałać w drugą stronę i kot rezydent może tego nie wytrzymać. Chodzi o koty z Fipem
Ok 25/30.03 ma mieć badanie krwi,bo ma za dużo fosforu. Jest też recepta na krople. W nowym domu powinien mieć jeszcze kropienie 2 tyg. Można na początku podawać mu Kalmacid (?), na uspokojenie. Pozatym od ostatniego razu przytyl :). To chyba tyle na jego temat. Andżelika jak coś zapomniałam to dopisz.
Ostatnio edytowano Czw lut 09, 2017 20:46 przez Tajron, łącznie edytowano 1 raz

Tajron

Avatar użytkownika
 
Posty: 2011
Od: Pon paź 20, 2014 19:36

Post » Czw lut 09, 2017 18:56 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Info z mega szybkiego dyżuru :).
W boksach dobrze. Czarna Dzicz z boksu nr.2 zabija wzrokiem, wsadzilam jej kontenerek może przez noc wejdzie i jutro w schronie dali by jej zastrzyk. Nikosia rozrabia i Działka 1 też. Mega bałagan w boksach robią :). Cytryn bez jedzenia. Na zdrowej :
Malinka nie spuszczala mnie z oczu. Nasypalam jej troszkę Wiskasa, to się oblizywala i troszkę chrupnela. W wolierze dobrze. Jakby jutro z 3 ki chłopaki wyszli to można do klatki dać dziczke z boksu. Beatko dasz radę zadzwonić do panów? Poza tym na 3 ce ok.Ciapka siedzi skulona i chyba nas już nie lubi. Siku w kuwecie było.
Karola na regale masz puszeczke otwartą. Korka nie było.

Tajron

Avatar użytkownika
 
Posty: 2011
Od: Pon paź 20, 2014 19:36

Post » Czw lut 09, 2017 18:58 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

puder dla Nicponia w KCH. Jak to nie pomoże proszę o info, zabiorę go do weta.

merryjanee

 
Posty: 263
Od: Pt gru 14, 2012 22:54

Post » Czw lut 09, 2017 19:08 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

merryjanee pisze:puder dla Nicponia w KCH. Jak to nie pomoże proszę o info, zabiorę go do weta.

Psiknekam mu na ranke, fajnie zadziałało i od razu wysuszylo się. Oby tylko nie drapal.

Angela zabierz tą dziczke na zastrzyk. Nie wiem kto wymyślił żeby koty dzikiemu dac zastrzyk :mrgreen:
Nie jestem w stanie tego zrobić, i nawet nie ryzykuje. Dzisiaj mnie uzarla :twisted: i tak biegala po boksie ze jakby mogła to by do kirazy boksu siłą wlazla

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lut 09, 2017 19:14 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

którą dziczkę? Jak ja ją w takim razie zapakuje??

merryjanee

 
Posty: 263
Od: Pt gru 14, 2012 22:54

Post » Czw lut 09, 2017 19:25 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Ja jej dałam kontenerek do boksu, może wejdzie. Nawet jedzenia nie zjadła, to w mokrym też pewnie nie zje tabletki.

Tajron

Avatar użytkownika
 
Posty: 2011
Od: Pon paź 20, 2014 19:36

Post » Czw lut 09, 2017 19:40 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Tajron pisze:Ja jej dałam kontenerek do boksu, może wejdzie. Nawet jedzenia nie zjadła, to w mokrym też pewnie nie zje tabletki.

Czyli syropek nie zjadla :( musimy ja trzymać minimum 7dni. Jak ranka będzie ładna po tygodniu, niech idzie. Bo nam jeszcze zejdzie ze stresu.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lut 10, 2017 8:54 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

merryjanee pisze:puder dla Nicponia w KCH. Jak to nie pomoże proszę o info, zabiorę go do weta.


Nicpon nie musi jechać do weta, już był przy okazji.
Po pudrze się dobrze goi tylko musi nosić ubranko ze nie mógł rozdrapać rany.

Michcia (Karola)

Avatar użytkownika
 
Posty: 800
Od: Pt paź 23, 2015 8:19

Post » Pt lut 10, 2017 13:07 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Michcia (Karola) pisze:
merryjanee pisze:puder dla Nicponia w KCH. Jak to nie pomoże proszę o info, zabiorę go do weta.


Nicpon nie musi jechać do weta, już był przy okazji.
Po pudrze się dobrze goi tylko musi nosić ubranko ze nie mógł rozdrapać rany.


okej.
Cytryna też miał dzisiaj usuwaną zmianę na grzbiecie - tam też była martwica.
Trzeba będzie obserwowac czy się tym interesuje i w razie czego również jemu sprawić kołnierz.

merryjanee

 
Posty: 263
Od: Pt gru 14, 2012 22:54

Post » Pt lut 10, 2017 14:49 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

dwa kocurki z działek odzyskały wolność :) Kotkę panowie zabrali na zastrzyk,a po powrocie zajęła miejsce po jednym z kocurków.Drugą klatkę umyłam i złożyłam. Ciapka zdjęła kubraczek,ale nie zakładałam jej już.Ranka wygląda dobrze. Druga kotka po sterylce pełen luz,bawi się piłeczkami,az wywaliła całą kuwetę i wodę.
Wezuwiusz fajnie bawi się wędką,chętny do głaskania i ogólnie OK.

Kiraza ma powiększony boks.
Anielka po tej narkozie chyba myśli,że jest psem 8O bo szczeka prawie tak jak Reksio.Apetyt ma.leki podałam.
Na dole przygotowałam boks dla Cytryna.Może nich chłopak posiedzi ze dwa dni.
Nuka z Nikosią siostrzana miłość.

Nicpoń-ranka super,suchutka i widać,że się w końcu goi. Narcyz spokojny ,ale raczej nie chory.

Woliera: koty dostały lekarstwo(wszystkie trzy) ,karta założona.Przemyłam Manusanem,u Kalego duza poprawa,zaczyna zarastać.Najbardziej oponował Zbynio,pieron mały :)

balbina38

 
Posty: 3575
Od: Sob lis 15, 2008 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lut 10, 2017 22:50 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Info z dyżuru.
Cytryn wrócił :). Na noc został w boksie. Sądzę że rano można go puścić. Ma sprytne ubranko, niech w nim chodzi, może do wieczora wytrzyma :). Ma tabletki Synulox 1 tab dwa razy dziennie. Można do pysia dać, można z karma. Ma też syropek 11i 12 lutego.
Działki dobrze. Numer 1 już zdrowa, numer 2 dużo lepiej.
Nikosia szaleje z poslankiem. Też duża poprawa u niej. Anielka mialkoli, gada po swojemu :). Też ma się lepiej, chociaż jeszcze kicha z krwią, ale jest już lepiej. Kiraza czeka tylko aż się ją z boksu wypuści :).
Zostało tylko troszkę mokrej karmy.
Na zdrowej
W wolierze wesoło. Wydaje mi się że Kali ma pod broda odrazu lyse i po lewej stronie na lopatce. Nicpon ok.Malinka schowała się dziś za koszyk. Myślałam że jej nie ma.
Na 3 ce spokojnie. Wezywiusz bardzo się otworzył na nas, już się nie boi. Wychodzi z koszyka i po jedzeniu spokojnie się myje :).

Tajron

Avatar użytkownika
 
Posty: 2011
Od: Pon paź 20, 2014 19:36

Post » Pt lut 10, 2017 23:05 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Tajron pisze:Info z dyżuru.
Cytryn wrócił :). Na noc został w boksie. Sądzę że rano można go puścić. Ma sprytne ubranko, niech w nim chodzi, może do wieczora wytrzyma :). Ma tabletki Synulox 1 tab dwa razy dziennie. Można do pysia dać, można z karma. Ma też syropek 11i 12 lutego.
Działki dobrze. Numer 1 już zdrowa, numer 2 dużo lepiej.
Nikosia szaleje z poslankiem. Też duża poprawa u niej. Anielka mialkoli, gada po swojemu :). Też ma się lepiej, chociaż jeszcze kicha z krwią, ale jest już lepiej. Kiraza czeka tylko aż się ją z boksu wypuści :).
Zostało tylko troszkę mokrej karmy.
Na zdrowej
W wolierze wesoło. Wydaje mi się że Kali ma pod broda odrazu lyse i po lewej stronie na lopatce. Nicpon ok.Malinka schowała się dziś za koszyk. Myślałam że jej nie ma.
Na 3 ce spokojnie. Wezywiusz bardzo się otworzył na nas, już się nie boi. Wychodzi z koszyka i po jedzeniu spokojnie się myje :).


Kali też dostaje orungal?
Cytryn ubranko miał robione na zamówienie dzisiaj :D Mam nadzieję, że wytrzyma ale niestety chyba trzeba uruchomić produkcję kocich ubranek i kołnierzy ze skarpet..

merryjanee

 
Posty: 263
Od: Pt gru 14, 2012 22:54

Post » Pt lut 10, 2017 23:29 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Kali też dostaje. Wszystkie grzybki chyba(?). Dajemy rano, a ja ostatnio tylko wieczory to nie wiem. Ubranko sklecone, ale się trzymało :).

Tajron

Avatar użytkownika
 
Posty: 2011
Od: Pon paź 20, 2014 19:36

Post » Sob lut 11, 2017 0:02 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Informuję wszystkich zainteresowanych że po dyskusji i postach oraz komentarzach niewygodnych dla Pani Prezes zostałam niczym za komuny, w trakcie dyskusji i dodawania komentarza usunięta z grupy fb Koci Wolontariusze Nadziei na Dom.

W stowarzyszeniu decyzję podejmują wszyscy członkowie a nie prezes samowolnie.

Nie wiem kto jest adminem grupy ale usuwanie osoby w trakcie dyskusji jest niedopuszczalne.
Jest to jawna cenzura wobec osób niewygodnych i dążenie do otaczania się tylko swoimi klakierami.
Ponieważ odebrano mi możliwość obrony oraz wyrażenia opinii na temat zaniedbań i tym samym zostawiono dostęp do dyskusji tylko osobom wybranym przez Ewe Wesoły - prezesa, nie właściciela i możnowładce Stowarzyszenia NND informuje że ww pani nie jest właścicielka, jedynym dysponentem Stowarzyszenia, Kociej Chatki etc.
Działająca w ramach Stowarzyszenia Nadzieja na Dom Kocia Chatka dzięki zaangażowaniu wolontariuszy poświęcających swój czas i oferujących miłość i oddanie kotom pokrzywdzonym przez los i ludzi ratuje rocznie bardzo dużo kotow, socjalizyjac je, pracując z nimi i przywracając im wiarę w ludzi i lepsze życie.
Nasze miejsce jest i posiada warunki sprzyjające kotom, warunki w których koty po przebytej traumie wracają do zdrowia i równowagi psychicznej.
Znajdują weryfikowane i kochajace nowe Domy Stałe które utrzymują z nami kontakt i dziela się informacjami, problemami i radością z nowych kocich członków rodziny.
Kocia Chatka i jej wolontariusze to miejsce które nigdy nie p powinno znikać z mapy świata.
Informuje że ten post jest zescreenowany.

Edit.
Mam też screeny z całej dyskusji na grupie na fb.
Zanim mnie partyzancko usunięto.

Michcia (Karola)

Avatar użytkownika
 
Posty: 800
Od: Pt paź 23, 2015 8:19

Post » Sob lut 11, 2017 9:36 Re: KOCIA CHATKA - odsłona nr 37

Stan kotów na dzień 11.02.2017
Zdrowa
Woliera
Kali
Hesia
Zbyniu

Luzem
Nicpoń
Malinka
Narcyz

Kw
Boksy wieczorem wypisze jakie nr
boks 1-2 - Kiraza
boks 4 - Anielka
boks 3 - Nikosia
boks 6 - Działka
boks 5 - Działeczka
boksy 7-6 nieczynne
Luzem
Cytryn

Trójka
Woliera
Wezywiusz

"luzem" po zabiegach sterylki
kotka ciapka klatka bliżej drzwi
czarna kotka klatka koło regału
czarna kotka dziczka klatka koło okna

Agata zerknij na spis
Ostatnio edytowano Nie lut 12, 2017 17:18 przez CatAngel, łącznie edytowano 3 razy

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magic99, Wojtek i 492 gości