Strajk głodowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 21, 2016 11:08 Strajk głodowy

Witam

Od ok. tygodnia moja rodzina ma kota. Nie jestem jego właścicielem. Jest to kot który jest już nawet duży, pewnie ma ok. rok życia za sobą. Kot "przybył" sam. Popytaliśmy bardzo dużo sąsiadów czy to może ich, ale bezskutecznie, to go przygarnęliśmy.

Kot nieagresywny, nie dziki, raczej spokojny. Nie gryzie, nie drapie, mruczy.

Wszystko fajnie było, ale od piątku nic nie je ani nie pije. Karmiony był przez ten tydzień "losowym" jedzeniem typu mleko, szynka, mała pokrojona kiełbasa, dwukrotnie "whiskasem".

Od dwóch dni nic nie je ani nie pije. Mleko lub np. szynkę to powącha i odchodzi.

Skieruję się oczywiście do weterynarza, ale czy już czas?

Może macie jakieś rady dlaczego kot nie chce jeść.

Dwa dni to już bardzo długo?

Wenoxer

 
Posty: 1
Od: Nie sie 21, 2016 11:01

Post » Nie sie 21, 2016 12:10 Re: Strajk głodowy

bo, może kot był karmiony przyzwoitą karmą kocią, albo jakąs karmą kocią i nie chce jeść ludzkiego jedzenia? (moja Zuza na parówki, szyneczkę czy kotleciki nie chce patrzeć. Leoś, który niedawno bytował na wolności, jadł co popadnie chętnie się na paróweczki połasi)
zacznij podawać mokre dobrej jakości karmy, nie whiskas. Suche, niemarketowe.
jeśli faktycznie nic nie je przez te dwa dni to bardzo długo.
Najważniejsze jest picie. Jak nie chce mleka (koty nie trawia krowiego mleka, wiec ewentualnie takie bez laktozy) to woda. A najlepiej mokre 2w1 je i nawadnia się.

Ja bym zaczeła myśleć o zmuszaniu/karmieniu strzykawką. Ale najpierw proponuje nałożyć na palec mokre jak nie zainteresuje się zapachem i dac do polizania. Ostatecznie ubrudzić nosek (wtedy sie oblize).

AleksandraZebrowata

Avatar użytkownika
 
Posty: 322
Od: Czw cze 30, 2016 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sie 21, 2016 12:12 Re: Strajk głodowy

BO TO NIE JEST JEDZENIE ODPOWIEDNIE DLA KOTA !
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Nie sie 21, 2016 12:13 Re: Strajk głodowy

Dwa dni to bardzo dużo dla kota dlatego powinnac pójść z nim do weta jak najszybciej. To może byc coś na prawdę poważnego. Braku łaknienia u kota nigdy się nie lekceważy. To zawsze jest problem zdrowotny.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Nie sie 21, 2016 12:24 Re: Strajk głodowy

Jedną z przyczyn może być nieodpowiednie żywienie (kot powinien dostawać karmę specjalnie dla kotów, a nie "ludzkie" jedzenie). Ale może też być poważnie chory. Pognałabym do weta w trybie natychmiastowym.

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 22, 2016 21:00 Re: Strajk głodowy

i jak koteczek?
zmieniłeś mu żywienie? byłeś u weta? zjadł cos?

AleksandraZebrowata

Avatar użytkownika
 
Posty: 322
Od: Czw cze 30, 2016 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 23, 2016 19:07 Re: Strajk głodowy

Nie wiem, czy się dowiemy...

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Majestic-12 [Bot], ryniek i 495 gości