SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 08, 2017 16:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy przy karmieniu głównie suchym Applawsem kitten i mokrą Feringą powinnam jeszcze dodatkowo suplementować taurynę/jakiś inny składnik? Kot dostaje jeszcze surowe żółtko tak raz w tygodniu i czasami surowe mięcho

fillmeout

Avatar użytkownika
 
Posty: 63
Od: Nie maja 29, 2016 17:20

Post » Nie sty 08, 2017 20:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dobry wieczór, piszę do Państwa bo mówiąc potocznie ''zgłupiałam''. Mam 6 kotów, najstarsza kotka skończyła 6 lat, a najmłodsza 3 lata. Wszystkie są wysterylizowane, karmie ich Fitmin Cat Solution Weight Control, plus Animonda Carny, ale chciałabym dla nich czegoś lepszego, zdrowszego i może bezzbożowego. Rozmawiałam z weterynarzem i on kazał zwracać uwagę na tłuszcz w składzie, żeby nie przekraczał tych 12 procent, a większość karm, których skład oglądałam mają tłuszcz na poziomie 20 i więcej procent i zgłupiałam... proszę o jakąś wskazówkę jaką karmę wybrać, z góry dziękuję za pomoc.

wkropkibordo

 
Posty: 3
Od: Nie sty 08, 2017 20:03

Post » Pon sty 09, 2017 1:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Eee... Aby na pewno upierał się, żeby było mało tłuszczu? Zasadniczo kot pobiera energię przede wszystkim z białek, ale w drugiej kolejności z tłuszczy. Węglowodany są mu zbędne, to ich powinno być bardzo mało, jak najmniej.
Granata Pet (mokra karma) w 100 g suchej masy zawiera 33,5 g tłuszczu i dzięki temu jest lepsza od Acany (sucha karma), która ma tłuszczów coś ponad 20 g (oczywiście to nie jedyny powód, dla którego Granatę można uznać za lepszą. Oczywiście ma też wady, na przykład nie ćwiczy mięśni szczęki, bo jest mokra i dlatego może być z kolei uznana za gorszą od Acany, ale tu nie o tym).
Tak więc tłuszcze są w karmie pożądane.
Ostatnio edytowano Pon sty 09, 2017 18:44 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sty 09, 2017 9:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Właśnie tłuszczu powinno być minimum 20%. To węglowodanów powinno być jak najmniej.
Ostatnio edytowano Pon sty 09, 2017 12:17 przez Dark Angel, łącznie edytowano 1 raz

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 09, 2017 10:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Może to ja strzeliłam taką gapę, słuchałam o węglowodanach a, żeby nie zapomnieć zapisałam na kartce o tłuszczach. Możliwe, tym bardziej cieszę się, że się z Wami skontaktowałam. Pięknie dziękuję za pomoc, a Wasz numer jeden jeżeli chodzi o suchą karmę??? Ja myślę o Purizonie i pewnie spróbuję GranataPet (dzięki za rekomendację) w mokrej wersji, bo z AnimondąCarny coś się wydarzyło, moja najstarsza Celina, która rzadko je suchą karmę, w większości mokrą kręci nosem na Animonde. Serdecznie pozdrawiam...

wkropkibordo

 
Posty: 3
Od: Nie sty 08, 2017 20:03

Post » Pon sty 09, 2017 10:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Zapomniałabym, czy mokra karma może mieć ''za dużo'' mięsa???, jak swego czasu karmiłam koty Bozitą 93 procentową, to weterynarz mówił, że to za dużo dla sterylizowanej, starszej kotki, na takie stałe żywienie, jak się na to zapatrujecie... pytam bo już mam mętlik w głowie, a chciałabym jak najlepiej dla swoich rozmruczonych...

wkropkibordo

 
Posty: 3
Od: Nie sty 08, 2017 20:03

Post » Pon sty 09, 2017 11:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

wistra pisze:
Anna61 pisze:
wistra pisze:To natural taste z doliny noteci. Barszo fajnie wyglada i pachnie, wyprowadzilam na tym 8 kociat z biegunki po trefnej partii animondy carny.

Wistra, ja wcześniej zamawiałam animondy carny kitten puszki 400g, a w grudniu zamówione zostały te puszki animondy carny Adult 800g, http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... 800/285989
koty nie chcą tego jeść, mają rozwolnienie jak zjedzą.
Masakra, nawet pies nie chce tego. :(


Dokladnie tak. Moje puszki dodatkowo wybuchaly przy otwieraniu.
Dlatego pozegnalam sie z Carny raz na zawsze.
Zaraz sprobuje znalezc nr partii, ktory u mnie dawal takie jazdy

Mam: DE 08125000313
Ale jestem przekonana, ze to samo moze sie dziac z innymi partiami


wcześniej tez wybuchały viewtopic.php?f=1&t=66189&start=15

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sty 09, 2017 12:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Napisałam do zooplusa i odpisali

Drogi Miłośniku zwierząt,

Dziękujemy za Twoją wiadomość!

Zajmiemy się nią tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wiadomość otrzymasz w najbliższym czasie.

Serdeczne pozdrowienia

Serwis Obsługi Klienta zooplus.pl


także czekam na odp.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 09, 2017 18:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Anna61 pisze:Napisałam do zooplusa i odpisali

Drogi Miłośniku zwierząt,

Dziękujemy za Twoją wiadomość!

Zajmiemy się nią tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Wiadomość otrzymasz w najbliższym czasie.

Serdeczne pozdrowienia

Serwis Obsługi Klienta zooplus.pl


także czekam na odp.

Dostałam odpowiedź i zooplus uznał reklamację. :ok:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto sty 10, 2017 7:49 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

wkropkibordo pisze:Zapomniałabym, czy mokra karma może mieć ''za dużo'' mięsa???, jak swego czasu karmiłam koty Bozitą 93 procentową, to weterynarz mówił, że to za dużo dla sterylizowanej, starszej kotki, na takie stałe żywienie, jak się na to zapatrujecie... pytam bo już mam mętlik w głowie, a chciałabym jak najlepiej dla swoich rozmruczonych...


ciekawy watek o zawartości mięsa w puszkach Bozita 93
viewtopic.php?f=1&t=94519&start=15

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 10, 2017 9:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

wkropkibordo, nie strzeliłaś żadnej gafy dobrze zapisałaś to co Ci powiedział wet. Weci nie mają pojęcia o czym mówią jeśli chodzi o żywienie a mają się za ekspertów. Większość wetów zaproponuje kotu po kastracji, starszemu i otyłemu karmę z niska zawartością tłuszczu bo takie praktyki stosują koncerny aby obniżyć koszty (węgle są tanie) a to jedyne źródło informacji dla większości wetów.
Niskie białko i niski tłuszcz = dużo więcej węglowodanów od których koty właśnie tyją. Kot się zapycha a nie najada. puste kalorie, cukier...
Karma powinna zawierać dużo białka i dużo tłuszczu a co za tym idzie mało węgli, wtedy kot zjada mniej karmy, jest dłużej syty i nie obciąża układu pokarmowego zbędnym balastem którego jako mięsożerca nie wykorzysta tylko przerobi na zawartość kuwety.
Jak wet mówi że kotu który jest 100% mięsożercą (je w naturze TYLKO mięso) wysokomięsna karma szkodzi - no to nie wiem co napisać...

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Wto sty 10, 2017 9:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Jestem zdania, że weci polecają zbożowe karmy w dobrej wierze. Dwie wetki, które znam, karmią tak swoje koty a przecież nie chcą im szkodzić. Co więcej, karmią TYLKO SUCHYM :strach: , niszcząc własnym kotom nerki :evil:
Ostatnio edytowano Sob sty 14, 2017 22:53 przez Alija, łącznie edytowano 1 raz

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 14, 2017 22:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ja coraz poważniej rozważam przejście na BARF. Nie wiem jak tego dokonam, bo moje dziewczyny nie chcą nawet spojrzeć na surowe mięso... Czuję, że długa i wyboista droga przed nami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Nie sty 15, 2017 11:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziewczyny, prośba o radę, na szybko :) Zaprzyjaźniona fundacja szuka karmy dla koci, staruszki z ogromnymi biegunkami i chora trzustka i wątrobą. Royala i kottovita nie chce już jeść, podobno hypo i sensi pomagały. suchego nie je. Co mogę jej ewentuanie kupić?

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Nie sty 15, 2017 11:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mojej trzustkowej staruszce pomagała TOTW wersja z rybą

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 521 gości