SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 14, 2017 19:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bardzo cenię sobie Wasze rady, ponieważ wcześniej miałam pieski i wiem, że żywienie kota a psa to zupełnie dwa inne światy. Dbam o mojego kocurka jak każdy z Was o swoje kotki. ale trochę się pogubiłam. Nie wiem już w końcu,jak to jest z karmą suchą i mokrą. Jeśli dobrze zrozumiałam karmę suchą należy traktować jedynie jako dodatek. W związku z tym zastanawiam się i napiszę o tym szczerze. Nie jestem osobą, dla której obojętne są ceny karm. Wiem, że najlepsze są te z góry listy podanej na 1 stronie tego tematu. Właśnie pomyślałam, że jeśli kupuję bardzo dobrą mokrą karmę, jaka doradziliście, jak GranataPet i też zakupię zamiennie MAC,s to jeśli sucha karma ma być tylko dodatkiem, czy rzeczywiście dobrze robię upierając się na Orijen. I mówię uczciwie, nie myślę o tym w sposób "aaa, skoro już kupuję dobre mokre karmy to suchą mogę byle jaką", myślę pod kątem moich możliwości finansowych. Może parę osób pomyśli tu, wzięłaś kociaka to nie marudź i nie marudzę. Gdyby mi nie zależało na prawidłowym jego żywieniu, nie byłoby mnie na tym forum. Absolutnie nie zamierzam w żadnym wypadku rezygnować z podawania suchych karm bezzbożowych. Ale może jeśli sucha karma nie ma być podstawą kociej diety to może nie ma potrzeby abym sięgała do pułki Orijen, czy Acany.
Tak jeszcze przy okazji, wiem że sklep Krakvet nie jest szczególnie polecany, ale tam znalazłam 50% obniżkę karmy Orijen, podczas gdy w innych sklepach tej karmy nie ma. Tu na forum czytam, że Orijen i Acana mają jakieś zmiany i nie wiem, czy cena tej karmy w Krakvet tego nie dotyczy i czy nie będę narażona na zakup karmy, która być może ma powód, by być sprzedawaną w takiej cenie z 50% obniżką. Kupić, nie kupić? Zaufać sklepowi, czy też nie?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto lut 14, 2017 19:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mogę polecić z czystym sumieniem suchą karmę Purizon. Bezzbożówka naprawdę wartościowa, tańsza niż Orijen i Acana. Sporo osób z miau karmi tymi chrupami. Koty też zadowolone, bo karma smaczna.
Szkopuł w tym, że jest dostępna tylko w zooplusie. Ten sklep poznałam dopiero po adopcji obecnych kotów i bardzo sobie chwalę.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 14, 2017 20:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

U nas jest mieszanka suchej Feringi z Purizonem z tym, że my teraz kończymy wszystkie chrupki i przechodzimy na żywienie rano mokre + potem tylko mięcho z suplami, ale właśnie mam dylemat jak to zrobić,żeby nie zasadzić mega niedoborów i jednocześnie nie za dużo witamin.

Więc zapytam:
Jak myślicie:
Rano CatzFineFood, Granata Pet np.
to potem ile supli dać do 1kg mięsa, na Felini Complete jest napisane 5% zalecanej dawki, ale czy aby na pewno?
A może mięso suplementować samą tauryną, olejem łososiowym i algami bez felini?
ser_Kociątko
 

Post » Wto lut 14, 2017 20:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol są tańsze sklepy od Krakvetu.
Ja Orijen rybny worek 6,8 kg kupuję za niecałe 220zł.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto lut 14, 2017 20:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol, u mnie koty jedzą 2x dziennie mokre, a suche mają cały czas w miseczce. Głodne nie chodzą, nie tyją, zdrowe są. Z piciem wody nie mam problemu (najgorzej jest, jak kot dostaje suchą karmę, a nie chce pić). Każdy karmi tak, jak może i uważa. Wiadomo, że najlepsze byłyby myszy, ale... no właśnie :) Ważne, żeby kot nie dostawał paszy dla kur, udającej karmę dla kotów.

Alija, porównaj Purizon z Farminą N&D :)

ser_Kociątko - jeśli nie wiesz, jak dawkować suplementy, to albo doczytaj instrukcję na opakowaniu Felini Complete, albo poszukaj informacji na Barfnym Świecie. Tam znajdziesz najlepsze informacje. Ja bym nie dawała samej tauryny, oleju i alg, bo oprócz tego jeszcze wchodzą witaminy i minerały, które na początku samemu trudno zbilansować. Dużo przecież zależy od tego, jakie mięso dajesz. Na BŚ jest dostępny kalkulator, ale tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 15, 2017 0:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mi skład Purizona bardzo odpowiadał. Niestety kota miała po nim sensacje mimo powolnego wprowadzania, więc już do niego nie wracam, ale gdyby nie to, to karma dobra.

Co do sklepów spoza allegro, to ten odradzam:
http://www.zoocentrum24.pl/
Wyjaśnienia tylko prywatnie.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 15, 2017 7:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze: Ale może jeśli sucha karma nie ma być podstawą kociej diety to może nie ma potrzeby abym sięgała do pułki Orijen, czy Acany.


Ja karmię Porta 21 Sensible -bez zbóż, o ta: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/karma_porta/porta_karma/407523 ma przyjaźniejszą cenę. Za 10 kg worek płace 140-150 zł, na 2 koty starcza mi na jakieś 4 miesiące(czyli 37,50 zł/miesiąc) Tutaj, w polecanych ją wypatrzyłam, jedyne zastrzeżenie to takie, że tauryny ma mało- ale to sie da nadgonić, szczególnie jeżeli kot będzie jadł jeszcze inne rzeczy.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 6042
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Czw lut 16, 2017 19:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Zmodyfikowałam jadłospis kocurka, dziś doszła do mnie zamówiona przeze mnie mokra MAC's, bo jak radziliście nie będę podawać tylko jednego rodzaju karmy. Przykładowo:
poniedziałek:
- rano otwieram świeżą puszkę Granatapet i daję kociambrowi 50g przed pracą ok 7.15 (wkładam puszkę do lodówy),
- wracam z pracy ok 17 i daję kociambrowi ok 40g suchego Orijen,
- ok. 18 daję mu łyżeczkę oleju hunter bo uwielbia
- ok 19 - pasta odklaczającą (co dwa dni)
- ok 21 - 50 g mokrej Granatapet (którą ok 17.00 wyjęłam z lodówy, to powinna mieć temp pokojową)
wtorek:
- rano otwieram świeżą puszkę MAC's i daję kociambrowi 50g przed pracą ok 7.15 (wkładam puszkę do lodówy),
- wracam z pracy ok 17 daję kociambrowi ok 40g suchego Orijen,
- ok. 18 daję mu lyżeczkę oleju hunter
- o 21 - 50 g mokrej MAC's (którą ok 17 wyjęłam z lodówy, to powinna mieć temp pokojową),
środa:
- rano wyjmuję Granatapet z lodówy z poniedziałku, robię szybką kąpiel w ciepłej wodzie i podaję 50 g przed pracą
- wracam z pracy ok 17 daję kociambrowi ok 40g suchego Orijen,
- ok. 18 daję mu łyżkę oleju hunter
- ok 19 - pasta odklaczająca
- o 21 - 50 g resztę mokrej Granatapet
czwartek:
- rano wyjmuję MAC's z lodówki z wtorku, robię szybką kąpiel w ciepłej wodzie i podaję 50 g przed pracą
- wracam z pracy ok 17 daję kociambrowi ok 40g suchego Orijen,
- ok. 18 daję mu łyżeczkę oleju hunter
- o 21 - 50 g resztę mokrej MAC's
piątek:
otwieram nową puszkę Granatapet itd.....
Czy tak będzie dobrze? I czy nie za dużo tego jedzonka na jeden dzień dla niego będzie? 100g mokrej karmy i ok 40g suchej? I czy mogę tak z dnia na dzień naprzemiennie podawać Granatapet i MAC's?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lut 16, 2017 19:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Piszesz, że kot nie ma jeszcze roku, więc nadal rośnie. Powinien najadać się do woli. Suchą karmę powinien mieć w miseczce non stop. Rosnące koty same sobie regulują ilość jedzenia.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 16, 2017 21:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

No to w ramach porównania :) moje koteły (szt 3) dostają codziennie rano (około godz 7) 60g suchego Purizona, jak wracam z pracy (16-17) 200g Feringi/Anmonda Carny na zmianę) tak około godz 21 200-250g surowego mięska lub podrobów, czasem jogurcik lub 3 surowe żółtka z jaja, są zdrowe i aktywne, chyba jest OK :wink:
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.

asia.cat

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Sob lip 30, 2016 11:50
Lokalizacja: Wołomin

Post » Czw lut 16, 2017 22:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

3 koty na 9, 10 godzin mają 60 gr suchego? Myślę, że głodują. A też nie są dorosłe o ile dobrze pamiętam.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lut 16, 2017 22:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Moje maja suche cały czas dostępnego, mokre dostają 3 razy dziennie. Mozna powiedzieć, ze sa dorosłe, bo niedługo skończą 2 lata (aczkolwiek NEM i MCO dojrzewają długo), nie sa grube. Jedzenie maja cały czas dostępne, wiec sie nie opychają, skubią sucha kilka razy dziennie, w naturze koty rowniez zjadają kilka posiłków w ciagu dnia.
Hejterzy nienawidzą rzeczy, których nigdy nie zdobędą oraz ludzi, którym nigdy nie dorównają

Moniaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Od: Nie wrz 27, 2015 8:55
Lokalizacja: Legnica

Post » Czw lut 16, 2017 23:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

U mnie ten sam system. Mokre 3 razy dziennie, suche dostępne cały czas. Teraz moje koty też są już dorosłe i nadal mogą podjeść chrupki, kiedy chcą. Wcale się przez to nie objadają.
Kot, który jeszcze rośnie, musi mieć budulec dla organizmu. To dobra inwestycja na całe kocie życie. Nie wyobrażam sobie sztywnego odmierzania chrupek na aptekarskiej wadze. Kot tak jak człowiek, raz zje więcej, raz mniej i powinien mieć możliwość wyboru.
Powodem do ograniczeń są tylko względy zdrowotne.

Alija

 
Posty: 2189
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 17, 2017 17:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Sama już nie wiem. W naturalnym środowisku dzikie koty nie mają pod noskiem ciągle czegoś do jedzenia, nie znam się, ale wydaje mi się, że cały czas pełna miska suchego może nie być aż tak wskazana. Producenci karm chyba nie bez powodu podają dawkowanie w zależności od wagi kotka. Wcale nie mam na myśli w tym momencie faktu, że kotek może przytyć, ale chyba co za wiele to nie zdrowo. Być może wasze kotki same potrafią sobie wydzielać ilość karmy, ale mój mógłby na raz wsunąć wszystko co mu wsypię.
I dziś otworzyłam mokrą MAC's zjadł aż mu się uszy trzęsły, ale zauważyłam, że przypadkowo kupiłam z marchewką http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... zki/562925
Czy popełniłam błąd i lepiej na drugi raz bez takiego dodatku, jak marchewka?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt lut 17, 2017 17:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Każdy kot jest inny. Są koty łakomczuchy, którym trzeba ograniczać jedzenie i są też takie jak moja kota, która ma cały czas jedzenie pod nosem, która sama sobie porcje dawkuje, której miska nigdy nie była pusta i która nie ma na sobie ani grama zbędnego tłuszczu, mimo tego że jest po sterylizacji i jest kotem niewychodzącym.
Wydaje mi się jednak, że kot, który ma stały dostęp do jedzenia nie będzie głodny i nie będzie na jedzenie się rzucał najadając się na "zapas". Wszystko jednak zależy od kota i jego indywidualnych predyspozycji i nie oszukujmy się.... charakteru :)

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], qumka, Zeeni i 527 gości