SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 14, 2017 9:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari pisze:boguska_t nie pomyliły Ci się jednostki? Taka ilość DL-metioniny jest wręcz śladowa, prawie nie ma szans wywierać wpływu na zdrowie kota.
A może na stronie internetowej jest błąd? (czasem tak bywa, że machną się raz i wszystkie ich dane są źle wpisane/przeliczone) Skąd czerpałaś info?

rudalia myślę, że w jednostkach jest jakiś błąd. Ale gdyby nie było, to karmy wypisane przez boguskę miałyby ok. 300 razy MNIEJ DL-metioniny od Purizonu.


Ilości spisywałam z opakowań :) Wcześniej pisałam, że wiele firm dodaję ją jako wabik ;) Niestety nie wiem jaki wpływ na zakwaszenie moczu ma ilość metioniny w Purizonie bo nie potrafię tego przeliczyć. Tabletka na zakwaszenie moczu podawana przy struwitach np Urinomet ma 250mg ale w tabletce, nie rozpisują tego na kilogramy. Tabletka ma hmm 1g? Methiocid ma 500mg w kapsułce i ten lek działa skuteczniej.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto mar 14, 2017 10:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

W dziennej 50 gramowej porcji Purizona będzie 200 mg DL-metioniny

Rustie

 
Posty: 2395
Od: Wto paź 21, 2003 6:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 14, 2017 13:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To bardzo dużo, tyle podaje się w lekach. Chyba coś tu jest nie tak. Podawanie takiej dawki dla zdrowego kota może być wręcz szkodliwe.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto mar 14, 2017 14:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Przedawkowanie metioniny prowadzi do braku apetytu, sinicy, methemoglobinemii i niedokrwistości z tworzeniem ciałek Heinza. Dodatkowe ogólne zakwaszenie organizmu przez tą substancje prowadzi do kwasicy metabolicznej, utraty potasu i demineralizacji kości, a także sprzyja tworzeniu się kamieni szczawianu wapnia.
Tak się zastanawiam bo metioninę dodaje się także do karmy gdy ma ona w składzie dużo jonów wapnia, magnezu, sodu i potasu czyli to co alkalizuje kwasowość moczu. Czyli z tego wynika, że Purizon ma spore wartości tych jonów. Tu przydałby się jakiś biochemik :) aby to ogarnąć.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Wto mar 14, 2017 14:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska_t pisze:Podawanie takiej dawki dla zdrowego kota może być wręcz szkodliwe.

Podawanie suchej karmy samo w sobie też ;)

Napisałam do producenta. Najwyżej będziemy mieć całkiem znośną karmę leczniczą dla suchożernych kotów ze struwitami :ok:

A to co wyczytałam sama:
Przyswajalna jest L-mentionina
D-mentionina jest w całości wydalana

W Purizonie jest DL, czyli pół na pół.
Czyli przy pełnej porcji suchego mamy 100 mg L-mentioniny, 20% tego co w Methiocid. W praktyce pewnie mniej, bo część "ucieka" w produkcji i transporcie. Część się wiąże z jonami.
Przy problemach z drogami moczowymi i tak przemyca się mokre, więc kot nie zjada pełnej dawki z opakowania.

Jeśli nie ma niskiego pH/szczawianów i nie dorwie się do worka z karmą, by żreć bez opamiętania - przeżyje :)

PS. Nie jestem biochemikiem, więc proszę tych wypocin nie traktować jak wyrocznię.

Rustie

 
Posty: 2395
Od: Wto paź 21, 2003 6:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 14, 2017 15:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dziękuję za wyjaśnienia. Już nie mogłam się w tym połapać, w końcu wydawało mi się, że Purizon ma 4 a Brit 13 mg (bo u Purizona zera były po kropce). Co prawda nawet Purizon blednie przy łososiowym Fitmin Purity gdzie dl-metioniny jest prawie dwa razy więcej. To już chyba prawie kwalifikuje się jako karma lecznicza, nie bytowa.

Sądzę, że definitywnie zrezygnuję z Purizona, wolę zakwaszać koty indywidualnie niż podawać im lekarstwo jako zestaw obowiązkowy w karmie, tym bardziej, że jeden z moich futrzaków ma i tak niskie ph.
Te 13mg w Brit i 14 w Carnilove nie powinno zaszkodzić, więc możliwe, że będą musiały polubić te chrupki jako dodatek do czegoś smacznego. Tylko do czego w takim razie?? :cry:
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Śro mar 15, 2017 0:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Problem z metioniną jest taki, że jej nadmiar może prowadzić do hiperhomocysteinemii. I to oprócz zbytniego zakwaszenia moczu jest moim zdaniem jednym z największych zagrożeń.
http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/0503 ... owska.html
Szukam informacji, jaka jest bezpieczna dawka dobowa dla kota oraz jaka jest bezpieczna dawka dobowa kwasu foliowego (a tak, można go przedawkować: https://www.doz.pl/zdrowie/h1209-Witami ... as_foliowy). Nawet na podforum nerkowców nikt mi nie odpisał. A szkoda, bo mam prawie czystą DL-metioninę i chciałabym ją dodawać do mokrego żarcia. Tylko nie wiem, w jakich dawkach. Bo jak widać sam fakt, że producent ją wpakował do karmy nie jest jednoznaczne z tym, że zrobił to odpowiedzialnie.
Maksymalna dawka w karmach typu Urinary jaką widziałam to 7000 mg/kg. Ale czy to jest bezpieczne?

Rustie pisze:Napisałam do producenta. Najwyżej będziemy mieć całkiem znośną karmę leczniczą dla suchożernych kotów ze struwitami :ok:

Dlatego ja się nad nią zastanawiałam w przypadku kota ze struwitami u mnie. Ale jednocześnie ma sporo alkalizujących mocz jonów, więc wybrałam inną, dedykowaną.

boguska_t pisze:Wcześniej pisałam, że wiele firm dodaję ją jako wabik ;)

Fakt, w tym wypadku będzie to moim zdaniem wabik :)

Funghi pisze:Potwierdzam, w Brit Care Lilly jest 13 mg na 1 kg DL-metioniny. Mam akurat paczkę przed sobą.

Chyba raczej jest 13 mg DL-metioniny na 1 kg karmy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 15, 2017 10:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Stomachari pisze:Problem z metioniną jest taki, że jej nadmiar może prowadzić do hiperhomocysteinemii. I to oprócz zbytniego zakwaszenia moczu jest moim zdaniem jednym z największych zagrożeń.
http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/0503 ... owska.html
Szukam informacji, jaka jest bezpieczna dawka dobowa dla kota oraz jaka jest bezpieczna dawka dobowa kwasu foliowego (a tak, można go przedawkować: https://www.doz.pl/zdrowie/h1209-Witami ... as_foliowy). Nawet na podforum nerkowców nikt mi nie odpisał. A szkoda, bo mam prawie czystą DL-metioninę i chciałabym ją dodawać do mokrego żarcia. Tylko nie wiem, w jakich dawkach. Bo jak widać sam fakt, że producent ją wpakował do karmy nie jest jednoznaczne z tym, że zrobił to odpowiedzialnie.
Maksymalna dawka w karmach typu Urinary jaką widziałam to 7000 mg/kg. Ale czy to jest bezpieczne?

Rustie pisze:Napisałam do producenta. Najwyżej będziemy mieć całkiem znośną karmę leczniczą dla suchożernych kotów ze struwitami :ok:

Dlatego ja się nad nią zastanawiałam w przypadku kota ze struwitami u mnie. Ale jednocześnie ma sporo alkalizujących mocz jonów, więc wybrałam inną, dedykowaną.

boguska_t pisze:Wcześniej pisałam, że wiele firm dodaję ją jako wabik ;)

Fakt, w tym wypadku będzie to moim zdaniem wabik :)

Funghi pisze:Potwierdzam, w Brit Care Lilly jest 13 mg na 1 kg DL-metioniny. Mam akurat paczkę przed sobą.

Chyba raczej jest 13 mg DL-metioniny na 1 kg karmy.


Tak, przepraszam za złą składnie zdania. Juz poprawiam.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Śro mar 15, 2017 12:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Witam Czy mogl by mi ktos poleci szaszetki w sosie dobrej jakosci o konsystencji gulaszu

piter7

 
Posty: 60
Od: Wto sie 03, 2010 19:15

Post » Śro mar 15, 2017 18:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

piter7 pisze:Witam Czy mogl by mi ktos poleci szaszetki w sosie dobrej jakosci o konsystencji gulaszu

Ile jesteś w stanie zapłacić za saszetkę?

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 16, 2017 16:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dark Angel pisze:
piter7 pisze:Witam Czy mogl by mi ktos poleci szaszetki w sosie dobrej jakosci o konsystencji gulaszu

Ile jesteś w stanie zapłacić za saszetkę?

Tak kolo 4,50 za sztuke

piter7

 
Posty: 60
Od: Wto sie 03, 2010 19:15

Post » Czw mar 16, 2017 17:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Do głowy przychodzi mi tylko Dolina noteci premium kawałki mięska w sosie ale to karma uzupełniająca.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Czw mar 16, 2017 21:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

boguska, ale to nie jest filetówka:

https://www.dolina-noteci.pl/index.php/ ... x85-g.html

Dodatki:
Witamina A – 2250 IU, Witamina D3 – 150 IU, Witamina E – 20 mg, Tauryna – 500 mg, E6/Cynk – 25 mg, E1/Żelazo – 10 mg, E5/Mangan – 2,8 mg, E4/Miedź – 1,5 mg, E2/Jod – 0,28 mg, E8/Selen – 0,04 mg; dodatki technologiczne/kg: E499/Guma kasja – 70 mg.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 17, 2017 17:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To jest mięso z filetu ale w formie kawałków nie skrawków. Karma ma za mało tłuszczu jak na bytową, tauryny. I powiem szczerze, że nie wiem jak to do końca jest z bilansem fosfor/wapń niby piszą, że wapń – 0,3%, fosfor – 0,25% ale skąd wapń w karmie jeśli to mięso w fileta a nie mięsa z kośćmi...
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pt mar 17, 2017 18:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Moje i tak tego nie chcą jeść :D
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 298 gości