SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 15, 2017 11:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Anna61 pisze:
wistra pisze:
Anna61 pisze:
wistra pisze:To natural taste z doliny noteci. Barszo fajnie wyglada i pachnie, wyprowadzilam na tym 8 kociat z biegunki po trefnej partii animondy carny.

Wistra, ja wcześniej zamawiałam animondy carny kitten puszki 400g, a w grudniu zamówione zostały te puszki animondy carny Adult 800g, http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... 800/285989
koty nie chcą tego jeść, mają rozwolnienie jak zjedzą.
Masakra, nawet pies nie chce tego. :(


Dokladnie tak. Moje puszki dodatkowo wybuchaly przy otwieraniu.
Dlatego pozegnalam sie z Carny raz na zawsze.
Zaraz sprobuje znalezc nr partii, ktory u mnie dawal takie jazdy

Mam: DE 08125000313
Ale jestem przekonana, ze to samo moze sie dziac z innymi partiami


To jest ta sama partia wistra i też wybucha wieczko jak otwieram.

Obrazek Obrazek

Na cito musiałam zamówić co innego bo ponad 20 kotów zostało bez mokrej karmy, a tej jeszcze mam bodajże 8 puszek.
Dzisiaj gotuję im kurczaka a jutro może dotrze mokra smilla.

Wiesz może czy mogę te puszki reklamować? Tylko, że to już po terminie zwrotu jest.

To dziwne, też mam Carny Adult 800g z tym nr partii. Kot je ją od miesiąca. Może minimalnie mniej mu pasuje niż Carny Kitten, ale nie grymasi :). Problemów żołądkowych też żadnych nie ma. No i nie zaobserwowałem wybuchu, otwiera się raczej normalnie, jak dokładnie taki wybuch się objawia?

Walduś

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Czw cze 30, 2016 8:44
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 15, 2017 14:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Otwierasz wieczko a karma laduje na Tobie i wszystkim dookola.
Ewentualnie jak otworzysz, to slychac, jak mieso "pracuje", jakby sie gotowalo/bulgotalo.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 15, 2017 14:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:Mojej trzustkowej staruszce pomagała TOTW wersja z rybą

ok,dzięki. Będę szukać

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

Post » Śro sty 18, 2017 15:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Po tej sytuacji z Animondą podaję teraz puszki Mac's i Feringa, problem w tym, że moje koty chcą jeść tylko rybne smaki. Czy mogę je tak karmić, czy też ryba w każdym posiłku im zaszkodzi. Dodatkowo jedzą Purizon i Totw, Purizon też w każdym smaku ma rybę... Nie wiem co robić.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob sty 21, 2017 0:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19347
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob sty 21, 2017 21:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

rudalia pisze:Po tej sytuacji z Animondą podaję teraz puszki Mac's i Feringa, problem w tym, że moje koty chcą jeść tylko rybne smaki. Czy mogę je tak karmić, czy też ryba w każdym posiłku im zaszkodzi. Dodatkowo jedzą Purizon i Totw, Purizon też w każdym smaku ma rybę... Nie wiem co robić.


Generalnie jest tak, że ryba nie powinna być jedynym źródłem białka na dłuższą metę. A TOTW który rodzaj jedzą? I czy podajesz Feringę 2 smaki? Bo tam nawet puszki rybne są z dodatkiem czegoś innego, np. pstrąg i kurczak, łosoś i indyk (gdzie kurczaka i indyka w składzie jest więcej, niż ryb), a to już nie najgorzej :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Sob sty 21, 2017 23:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Totw ten bez ryby, ale z niego zrezygnujemy bo żaden z kotów nie lubi. Chyba zmienię go na Joserę bezzbożową, sam Purizon za drogo wychodzi niestety.

Z Feringi podaję różne smaki, ale wszystkie bez ryby są głównie polizane i zawsze więcej wyrzucam niż zjadają, podczas gdy te dwa rybne smaki są zjadane z ogromnym entuzjazmem. Chętniej jedzony jest tylko Mac's z łososiem, ale Mac's ma tylko jeden rybny smak. Pozostałych nie chcą, karma leży w miskach aż obeschnie i muszę wyrzucać.
Pociesza mnie fakt, że te puszki to nie czysta ryba tylko zawsze coś z dodatkiem ryby więc może moje koty mogą się tak odżywiać. Czy jednak nie bardzo?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Nie sty 22, 2017 11:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A z suchych próbowałaś dawać zieloną Portę 21? Ma dobry skład (lepszy niż Josera), a cenowo wychodzi zdecydowanie korzystniej, niż ToTW.

Odnośnie Feringi to powiem tak: skoro niczego innego nie chcą jeść, to nie za bardzo masz wyjście :wink: Twoje koty zawsze lubiły tylko rybne smaki? Może to jakaś przejściowa faza? No a jeśli nie, to myślę, że i tak jest dobrze, Feringa to bardzo dobra jakościowo karma i tak jak mówisz, nawet w tych rybnych puszkach większość stanowi inne mięso - kurczak albo indyk :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Nie sty 22, 2017 20:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Wybaczcie post pod postem, ale właśnie obczaiłam sobie na zooplusie tę karmę MACs, bo właściwie wcześniej nigdy tego nie zrobiłam. Skład wygląda całkiem ok. Pytanie do bardziej doświadczonych: jak oceniacie tę karmę w porównaniu z Feringą?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Nie sty 22, 2017 23:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

mandala20 pisze:A z suchych próbowałaś dawać zieloną Portę 21? Ma dobry skład (lepszy niż Josera), a cenowo wychodzi zdecydowanie korzystniej, niż ToTW.

Portę dawałam parę kotów temu, nie pamiętam czy była chętnie jedzona, czy raczej tak sobie. Wydaje mi się, że tak sobie, bo szybko z niej zrezygnowałam. Może spróbuję na próbę wziąć 2 kg i zobaczę.
Z tą Joserą wpakowałam się przy okazji najnowszego kotka, małego biedaka który zeszłą zimę spędził na ulicy, kiepsko sobie radził i w międzyczasie stracił oko. Zanim do mnie trafił był dokarmiany Joserą Culinesse, po tym wszystko inne było nie do zaakceptowania. Na szczęście i tak udało mi się nakłonić go do Josery Marinesse a potem i tej bezzbożowej, ale on robi straszne problemy. Trochę mu pobłażam ale po nim bardzo widać rozczarowanie, do tego był strasznie wyniszczony i ledwo co doszedł do siebie. Niemniej podejmę próbę z Portą.

mandala20 pisze:Twoje koty zawsze lubiły tylko rybne smaki? Może to jakaś przejściowa faza?

Właściwie to nie wiem. Dopiero przy Mac's większość chce jeść mielonki, wcześniej w ogóle wybrzydzały przy mokrym, do tego stopnia, że nie zaobserwowałam jakichś większych preferencji smakowych.
Skoro to nie będzie dla nich szkodliwe to w takim razie wezmę im te rybne smaki, niech się cieszą i jedzą aż im się znudzi :D
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pon sty 23, 2017 18:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Chciałam zapytać czy ktos wie, czy w Rossmannie są puszki pasztety/mielonka Winstona po 400g?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 23, 2017 18:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nie jestem pewna, ale są tylko tacki i saszetki. Puszek nie widziałam

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 23, 2017 18:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:Nie jestem pewna, ale są tylko tacki i saszetki. Puszek nie widziałam

Puszki też są ale kawałki w sosie lub małe puszki pasztety 200g dla bebisiów i seniorów bodajże, ale to za drogo niestety przy moim stadzie.
Kiedyś te w tackach kupowałam, bo jak była promocja z 99gr na 79 to brałam po 100 sztuk :wink: a teraz jedna zdrożała 1,09 i w ogóle się nie opłaci.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 23, 2017 18:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To ja jestem gapa, dałabym głowę, że Winston nie produkuje puszek :oops:

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 23, 2017 18:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Alija pisze:To ja jestem gapa, dałabym głowę, że Winston nie produkuje puszek :oops:

http://ccs.infospace.com/ClickHandler.a ... main-title
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jacek1982, włóczka i 262 gości