Kot z psem pod jednym dachem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 17, 2016 19:31 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Hah w sumie pod kołdrą chłopaka śpi Kropka to u mnie może spać Kama :D
Greta ( ruda ) nie lubi na rękach :( ale np jak sobie leży i się na nią wręcz położę i tule to leży w miną która mówi sama za siebie ale nie wstanie i nie ucieknie póki ja się nie ruszę. Więc jak już musi to tuli, jak nie musi to ucieka :D Agresywna nie jest,to jest typowy kot kanapowiec którego tak jakby nie było. Kropka się w nią wdała i jak ktoś do mnie przychodzi to często po dwóch godzinach jest " o masz kota " a ja no ... nawet dwa :)
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Śro sie 17, 2016 19:48 Re: Kot z psem pod jednym dachem

ta nie jest zła :) ale ma kukurydzę a ta nie jest potrzebna psu ;)
http://www.zooplus.pl/shop/psy/szczenie ... ior/574857
polecam tą:
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ior/457310

a tak w ogóle to nie musisz patrzeć na to czy to jest junior czy też nie ;) dobre karmy są po prostu dobre :)
ser_Kociątko
 

Post » Śro sie 17, 2016 20:44 Re: Kot z psem pod jednym dachem

:D :201461 :201461 dla obu kotek :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sie 18, 2016 7:05 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Baltimoore pisze:
A po Patmol, na której wątek zaglądam, nie spodziewałabym się takiego grubiaństwa :strach:


a na czym polegało moje grubiaństwo? 8O
że zapytałam o imię czy o szelki?

Na pewno da się nauczyć mieszańca labradora pięknego chodzenia na luźnej smyczy i nie-skakania na ludzi, ale to ciężka praca jest i duże wyzwanie, zarówno dla zdrowej osoby jak i niepełnosprawnej.
Na pewno łatwiej uczyć psa w obroży niż na szelkach chodzenia na luźnej smyczy.

Mój pies chodzi w szelkach, bo ma małą głowę w stosunku do szyi (bardzo dużo sierści ma na szyi) i z obroży po prostu wyjmuje głowę. No i chodzę z nim na pasie biodrowym często, a wtedy w szelkach wygodnie i pies idzie z przodu.

Koniczynka, moim zdaniem, pisze rozsądnie. Nad pewnymi sprawami warto się zastanowić zanim się weźmie psa. Jeśli wszystko już przemyślane to co jest złego w wypowiedziach Koniczynki? One są po prostu racjonalne.

Mama Kamy będzie wysterylizowana po odbiorze szczeniaka? Urodziła tylko jednego?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27195
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 18, 2016 14:01 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Urodziła więcej ale przeżyły tylko dwa. Nie wiem czy będzie sterylizowana.

Zanim padła decyzja o piesku minęło dobre 4 miesiące zastanawiania się i przemyśleń,więc bardzo proszę nie traktować mnie jak rozpieszczonego bachora który zdecydował się z dnia na dzień na pieska a później go wyrzuci.

Decyzja zapadła i na prawdę nie widzę powodów dla których nie mogłabym mieć psa.

Co do szelek - decyzja też zapadła ;) Od razu będzie się uczyć chodzenia na szelkach.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Czw sie 18, 2016 16:37 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Jeszcze mam pytanie ... bo próbuje policzyć ile g jedzonka powinien szczeniak dostawać i na opakowaniu karmy dla szczeniaków jest tabelka ale masa ciała jest podana jako *masa dorosłego psa więc tabelka też się zaczyna dopiero od 25kg , jak to ugryźć ? Mam podawać tyle g ile jest przeznaczone dla 25kg psa ? ( Bo tyle około będzie miała jako dorosły pies )


Obrazek
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Czw sie 18, 2016 16:45 Re: Kot z psem pod jednym dachem

A u góry tabelki masz wiek. I już wiesz ile karmy dajesz w wieku poniżej 2 miesięcy, ile jak będzie starszy i ile jako dorosły.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sie 18, 2016 16:49 Re: Kot z psem pod jednym dachem

No właśnie tak myślałam ale waga mnie zmyliła bo na innej tabelce - innego rodzaju karmy zaczynało się od 2 kg ;)
Czyli 220g w ciagu dnia przez pierwsze dwa miesiące ?

A jeszcze przy okazji ile g dla kotów ?
Gdzieś się natknęłam na informację że kot 7-8 miesięcy 200g a kot torosły 180 - 225g w ciągu doby
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Czw sie 18, 2016 18:49 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Moje koty same sobie regulują wielkość posiłków :wink: więc nie doradzę.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw sie 18, 2016 19:18 Re: Kot z psem pod jednym dachem

daria_pyszewska pisze:
daria_pyszewska pisze:Głównie ja będę z nim wychodzić , 3 lata temu przez wypadek samochodowy z sportowca zamieniłam się w kalekę co skutkuje depresją i piesek ma mnie wyciągnąć właśnie z domu bo teraz nie wychodzę wcale. Po drugie im więcej spacerów tym lepiej dla mojej rehabilitacji.

Daria, szczeniak dużej rasy to kiepski pomysł w Twoim wypadku. Trzeba było zaadoptować dorosłą ułożoną sunię.



Czemu " w moim przypadku " ? To,że jestem kaleką nie oznacza,że nie potrafię wychodzić na długie spacery i sobie poradzić. W naszym kraju co 3-4 osoba jest osobą niepełnosprawną po,której tak jak w moim przypadku nic nie widać :) Dam sobie radę. Mam narzeczonego do pomocy w razie co.[/quote]

Właśnie nie jesteś kaleką, tylko osobą niepełnosprawną. Przezwyciężyłaś tak wiele i tyle od życia wywalczyłaś, że opieka nad szczeniakiem - nawet jeśli miałby być duży - to raczej mały Pikuś. I faktycznie taka opieka może pomóc powrócić Ci do pionu psychicznego.
Bo to jednak cały czas musi być spina, cały czas gotowość. Nie będzie miejsca ani czasu na zniechęcenie, na marazm.

A koty psa sobię wychowają......Śliczne te futra, łącznie z tym najmniejszym, co to dopiero będzie psem :1luvu: :1luvu:

Trzymam za Was wszystkich ogromne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: Trzymaj tak nadal wspaniała dziewczyno !

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15112
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 18, 2016 20:58 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Zastanowiłabym się nad wyższym stołem a legowisko umieściła pod nim - taki zaciszny kącik (poszukaj w ogłoszeniach, bo szczenie może ogryźć nogi - szkoda kupować). Dla kotów pomyślałabym o półkach, może nawet obitych pluszem lub z legowiskami na nich (dobry patent mam na drapaku - do drewna przyczepiony jest rzep i ładnie trzyma legowisko na miejscu) , albo hamak na ścianę , są w zooplusie (tylko nie każdy kot u mnie lubi). To po to by zawsze mogły 'odpocząć' od szczeniaka.
Mam koty i psa i to się spokojnie sprawdza. Naucz swojego aportu, zawsze w razie czego wybiegasz w krótszym czasie i bez wysiłku :lol: Jak już szczeniak to polecam uczyć komend/ pożądanego zachowania od początku, nie czekać aż do nich 'dorośnie' i pobłażać, bo to niestety rzadko się sprawdza. Rozmawiałam ostatnio z miłym panem, który nie może zaprosić do siebie wnuczki, bo labladorka 'gryzie' i skacze. Teraz będzie trudno.. Komendy fajnie się uczy w zabawie. W razie złego zachowania dobrą komendą jest 'na miejsce' - przerywasz je, a karą jest brak zabawy. Jest dużo materiałów choćby na Yutube.. Nauka może być świetną zabawą.
A tak ogólnie to powodzenia :ok:
EDIT: A tu fajna próbka https://www.youtube.com/watch?v=35TzucRfxMA
pwpw
 

Post » Pt sie 19, 2016 12:53 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Dziękuje :) Piesek do mnie przyjedzie za miesiąc między 5 tym a 20 stym września ( będzie miał wtedy 8 - 10 tygodni ) , od razu będę go uczyć wszystkiego.
Co do stołu to się zastanowię , popatrzę na OLX może ktoś akurat ma, ostatnio moja mama miała do wydania bardzo fajny stół i od niej nie wzięłam "bo przecież mam,biednym może się przydać" a teraz żałuję,że go nie wzięłam.
Koty w drugim pokoju mają fotel,krzesło,pufę,biurko .. od koloru do wyboru , na balkonie stoi cztero piętrowy drapak to też nie korzystają. Idealne miejsca do spania to podłoga u mnie albo fotel u nich :)

pwpw - jak szybko dopuściłeś/aś koty do psa? od razu?

izka52 - po wypadku lekarze powiedzieli,że nigdy nie wstanę na nogi,że nic ze mnie nie będzie a ja się zawzięłam i dokonałam cudu wstając i chodząc nawet bez pomocy balkoniku czy kul(nawet w TVN zrobili ze mnie cudotwórcę :D) więc wyjście z psem na spacer i wychowanie to pikuś jak dla mnie.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Pt sie 19, 2016 13:06 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Jeszcze na ścianę zastanawiam się nad tym
http://allegro.pl/makspol-drapak-schody ... 76930.html
ale do dopiero lisstopad - grudzień :)

Jeśli chodzi o stolik to w wrześniu właśnie jadę po ten :
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89932183/
Mam nadzieję,że bedzie dobry bo nogi ma metalowe.
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

Post » Pt sie 19, 2016 14:15 Re: Kot z psem pod jednym dachem

daria_pyszewska pisze:izka52 - po wypadku lekarze powiedzieli,że nigdy nie wstanę na nogi,że nic ze mnie nie będzie a ja się zawzięłam i dokonałam cudu wstając i chodząc nawet bez pomocy balkoniku czy kul(nawet w TVN zrobili ze mnie cudotwórcę :D) więc wyjście z psem na spacer i wychowanie to pikuś jak dla mnie.


o ty paskudo.....ja do Ciebie z sercem, a Ty jeszcze starą babę postarzasz :mrgreen: - to żart oczywiście.
Znałam wcześniej Twoją historię, ale nie skojarzylam z nickiem na miau, więc wujek google mi przypomniał. Stąd też moje słowa, które napisałam, bo napisałam serio, że przy tym co zrobilaś dla siebie - wychowanie szczeniaka to będzie pikuś. A może pieska nazwiesz Pikuś ? choć to baba ma być przecież........

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15112
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 19, 2016 14:28 Re: Kot z psem pod jednym dachem

Imienia nie mogę już zmienić bo dwie godziny spędziłam na szyciu legowiska z imieniem haha :D
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł głaskać tygrysa.
Victor Hugo

daria_pyszewska

Avatar użytkownika
 
Posty: 117
Od: Nie sty 17, 2016 20:09

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Magic92, WllkeiLap i 212 gości