Jaka karma dla dziesięciolatka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 28, 2016 12:12 Jaka karma dla dziesięciolatka?

Cześć,
Ostatnio mój Bonzo odmawia jedzenia Bozity z kartoników, którą sobie cenił do tej pory mocno. Na jaką inną karmę mokrą w podobnej cenie można spróbować go przerzucić? Na sucho je Hill'sa. Karmienie BARF mnie nie za bardzo pociąga, co więc polecacie? :)
Franuś, Franek- 23 sierpnia 2010r.
['] Śpij spokojnie koteńku...

hoooky

 
Posty: 183
Od: Śro mar 14, 2007 1:18
Lokalizacja: warszawa

Post » Czw lip 28, 2016 17:06 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

Moje staruszki na sucho jedzą Purizon, niestety mokra karma to cały czas loteria.

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw lip 28, 2016 17:52 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

Mojemu 17-letniemu wybredkowi ostatnio bardzo zasmakowała Animonda vom Feinsten Senior ;)
Wciągnął dwa megapakiety z zooplusa zanim zastrajkował, a to bardzo duży sukces, bo normalnie mu się nudziło po kilku posiłkach najdalej (zazwyczaj tylko pierwszy jest pyszny).

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 28, 2016 22:53 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

Mój 11-letni niejadek jada tylko gotowanego kuraka i Gourmeta - Wołowina i kurczak w sosie pomidorowym (wiem, że to niezbyt dobry wybór no ale co mam zrobić :roll: ), czasem Almo nature - Tuńczyk i sardynki (ale to jest dość drogie). Rzadko daje się nabrać na Miamora Ragoute Royal- kawałki w sosie.
Pozostałe bez problemu jedzą Animondę vom Feinsten (wśród nich jest 10-letnia Nikitka), a on musi mieć tego swojego Gourmeta. Suche je bez problemu - teraz wszystkie jedzą TOTW (zamiennie kupuję Purizon)
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21540
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Sob lip 30, 2016 8:58 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

OKI pisze:Mojemu 17-letniemu wybredkowi ostatnio bardzo zasmakowała Animonda vom Feinsten Senior ;)
Wciągnął dwa megapakiety z zooplusa zanim zastrajkował, a to bardzo duży sukces, bo normalnie mu się nudziło po kilku posiłkach najdalej (zazwyczaj tylko pierwszy jest pyszny).


Dzięki! Wczoraj kupiłam próbki, zażera jak zły! :D

A jeszcze jedno pytanie: czy powinnam kupować karmę dla seniorów? Ona się różni od zwykłej?
Franuś, Franek- 23 sierpnia 2010r.
['] Śpij spokojnie koteńku...

hoooky

 
Posty: 183
Od: Śro mar 14, 2007 1:18
Lokalizacja: warszawa

Post » Sob lip 30, 2016 13:03 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

hoooky pisze:
OKI pisze:Mojemu 17-letniemu wybredkowi ostatnio bardzo zasmakowała Animonda vom Feinsten Senior ;)
Wciągnął dwa megapakiety z zooplusa zanim zastrajkował, a to bardzo duży sukces, bo normalnie mu się nudziło po kilku posiłkach najdalej (zazwyczaj tylko pierwszy jest pyszny).


Dzięki! Wczoraj kupiłam próbki, zażera jak zły! :D

Cieszę się, że mu podeszło :D

hoooky pisze:A jeszcze jedno pytanie: czy powinnam kupować karmę dla seniorów? Ona się różni od zwykłej?

U mnie wszystkie zdrowe koty jedzą to samo - w zdecydowanej większości karmy bez zbóż suche i mokre.
Tylko te chore mają specjalne diety, które i tak w przypadku chorych kotów sprowadzają się do tego, że jedzą to, co chcą.
A ja się cieszę, że w ogóle cokolwiek jedzą :roll:
I one błyskawicznie uczą się, że wolno im wybrzydzać :twisted:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 16, 2016 10:07 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

Słuchajcie moje Miłe, a jak wyliczyć ile on powinien jeść? Bo miałam przez którąś forumkę lata temu pięknie wyliczoną ilość Bozity w gramach + ilość suchego Orijena w gramach. Nie wiem jak to zrobiła, bo na karmie nie ma kalorii...

Bonzo oszalał na punkcie Animonda vom Feinsten Senior. Co godzinę próbuje mnie prowadzić do kuchni. Czy jedna tacka 100g dziennie + ok. 40g suchego (obecnie Puriny, bo mieliśmy dołek finansowy, ale zazwyczaj Hills) dla kota lat 10, 4.6 kg jest ok? Do tego dostaje jeszcze ze 2 razy w tygodniu albo pierś indyka albo wołowinę przemrożoną, zależy co jemy.
Franuś, Franek- 23 sierpnia 2010r.
['] Śpij spokojnie koteńku...

hoooky

 
Posty: 183
Od: Śro mar 14, 2007 1:18
Lokalizacja: warszawa

Post » Wto sie 16, 2016 19:40 Re: Jaka karma dla dziesięciolatka?

Hills jest drogi i nieadekwatny do jakości... zamiast Hillsa w podobnej cenie masz Purizon dużo dużo lepszy :)

ale taka dawka jest ok. ;)
ser_Kociątko
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 378 gości