Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 27, 2016 22:01 Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Cześć :)
Moim problemem są pchły, które opanowały cały dom. Pchły najpierw zauważyłam na moim kocie. Tego same dnia poszłam do weterynarza i dostałam fipronil. Weterynarz powiedział, że do 10 dni pchły powinny zniknąć z kotka. Jednak tak się nie stało, więc udałam się do innego weterynarza, który zastosował controline na pchły i powiedział ze do 3 dni powinny zniknąć. Zauważyłam, że pchły faktycznie zniknęły z kota, chociaż od ostatniej wizyty u weta mineło 10 dni a wczoraj znalazłam jedną pchłe.
Obecnie moim problemem są pchły w domu. Jest ich mnóstwo. DO tego mam duży dom (około 7 pokoi). Codziennie odkurzam i zmywam podłogi, ale potrafię codziennie znaleźć kilka w domu. Stosowałam Sabunol w jednym pokoju na próbę ale nie pomogło.
Wyczytałam, że dobry jest Flee ale nigdzie nie mogę go dostać. Widziałam jedynie na allegro. Gdzie mogę go kupić?
Zastanawiam się nad zakupem Muszki Pess. Poleciła mi go pani w zoologicznym. Jest to do otoczenia zwierząt, tylko zawiera permetrynę. Czy jeśli będę pryskać tym preparatem w pomieszczeniach gdzie aktualnie nie ma kota to może coś mu się stać?
Bardzo proszę o pomoc, Bo pchły gryzą i kotka i nas wszystkich w domu!

Nunum

 
Posty: 4
Od: Śro lip 27, 2016 21:20

Post » Śro lip 27, 2016 22:15 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Ja bym się z chemią wstrzymała. Dla ludzi też jest nieobojętna. Wypierz wszystko, co się da i spokojnie zaczekaj, kotek jest teraz trujący dla pcheł i wkrótce wszystkie na siebie wyzbiera, gdzie zginą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 27, 2016 22:21 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Mziel ma racje - cykl rozwojowy pchły to ok trzy tyg. Preparat, który kot ma w sobie ubezpłodnia pasożyty, Teraz wylęgają się te jeszcze sprzed zakropienia kota, ale one potomstwa już mieć nie będą. przeganiaj kota po wszystkich pomieszczeniach, aby je stopniowo zgarniał na siebie, gdzie się wytrują.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lip 28, 2016 9:03 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

piore wszystko, odkurzam i sprzatam. Chyba zrobilam bląd bo ograniczylam kotka do poruszaniu sie po 2 pokojach w domu bo nie chcialam zeby on roznosil te pchly...

Nunum

 
Posty: 4
Od: Śro lip 27, 2016 21:20

Post » Sob sie 06, 2016 22:37 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Ja odkąd miałam w domu szachrajki przyniesione przez dziką kotkę którą trzymałam na czas podawania leków piorę wszystko w 50 stopniach, jaja pcheł giną w 45 st. Po stwierdzeniu inwazji wyprałam pościel, większość ciuchów, cokolwiek gdzie mogłyby się gnieździć.
Wszystkie koty i kąty lałam Fiprexem albo analogicznymi specyfikami, aż się pozbyłam cholerstwa. Koty zgodnie z zaleceniem producenta, meble co tydzień. I gruntowne regularne mycie podłóg. Pomogło. Odpukać już od 3 lat mam spokój.
Ex TŻ starał się jeszcze polować na pchły rozgniatając je palcami, ale moim zdaniem to trochę sztuka dla sztuki ;) albo taka zabawa dla chłopców 30+
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Nie lis 05, 2017 12:08 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

witam potrzebuje pomocy jak pozbyć się pcheł w domu niestety zauważyłam dopiero teraz że kotek ma został już odpchlony ale niestety chyba to pchły strasznie gryzą syna po kostkach
proszę o pomoc w tej sprawie pozdrawiam i licze na szybką pomoc

irmina1981

 
Posty: 1
Od: Nie lis 05, 2017 12:00

Post » Śro lis 08, 2017 21:27 Re: Jak pozbyć się pcheł raz na zawsze?

Flee + coś do wcierania w kark
u mnie podziałało choć traciłam już nadzieję

melancholia4

 
Posty: 198
Od: Wto mar 15, 2011 21:06




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 260 gości