Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 27, 2016 5:24 Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Witajcie!!!
Na wstępie zaznaczam iż jestem tu praktycznie pierwszy raz i na kotach się nie bardzo znam.
A więc do rzeczy:
Moja dziewczyna wzięła od swojej siostry 2 miesięczną kotkę (ma ją już jakieś 2-3 tygodnie u siebie). Kotka jest prze prze kochana bardzo się przytula, jest mega grzeczna, ciągle tylko za ludźmi chodzi. Niestety kotkce przytrafiło się coś w ciul strasznego...:( Dostała niedowładu tylnych łapek 2-3 dni temu:( Zaczęło się to od tego że kotka zaczęła tak dziwnie chodzić tak graczmato jakby chodziła na szczudłach. No a wczoraj po nocy już całkiem przestała chodzić tylko włóczy łapki za sobą;( Robi siku pod siebie gdyż nie jest w stanie dotrzeć do kuwety. Kotka jednak nie jest sparaliżowana bo rusza tymi łapkami, jak położę ją na boczku albo pleckach to nimi rusza, czuć jakieś napięcie, ale nie potrafi na nich ustać, tzn ustoi chwileczkę ale zaraz się przewraca a o chodzeniu na nich nie ma mowy. Bardzo mi jej szkoda i chciałbym jakoś pomóc jej oraz mojej dziewczynie. Ona rozważa opcję uśpienia bo wydaje jej się że to uraz kręgosłupa i tak już zostanie na zawsze a że kotka jest malutka to nie chce aby się przez całe życie tak męczył. Ja jednak jestem dobrej myśli bo widzę że kotka ma chęci do życia. Czołga się do człowieka, chce wyjść na niego, przytula się. Pomóżcie błagam bo dziewczyna chce ją dziś jechać uśpić po południu żeby się nie męczyła:( Jak myślicie to faktycznie może być uraz kręgosłupa? Niby nie widać żeby ją coś bolało chociaż czasem coś miałknie jak się ją źle złapie.

Jebaniutki

 
Posty: 4
Od: Pon lip 18, 2016 12:32

Post » Śro lip 27, 2016 7:27 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Proponuję jak najszybszą wizytę u dobrego weterynarza.
Mogą to być następstwa niedoboru witamin, składników mineralnych u szybko rosnącego młodego kota,

Czym kotka jest karmiona ?
czy była odrobaczona?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Śro lip 27, 2016 7:54 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Karmiona wszystkim ze stołu wraz z mlekiem + mokra karma z biedronki. Niestety nie była odrobaczana.
Dobre wieści:) Ponoć zrobił kupkę. Tak więc zostają tylko te nóżki bo potrzeby fizjologiczne normalnie załatwia, je normalnie i pije. Dziewczyna właśnie poszła do apteki po jakieś witaminy ogólne żeby mu ciut dodać do mleczka a ja jak wyjdę z pracy to jadę do zoologa po jakieś specjalne dla kotków witaminy i karmę. Jak nie pomoże to jutro pewno do weterynarza ale na leczenie.

Jebaniutki

 
Posty: 4
Od: Pon lip 18, 2016 12:32

Post » Śro lip 27, 2016 9:37 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Je to co domownicy + mleko + karma z biedronki.
Niestety nie była odrobaczana.
Wczoraj dostała rutinoscorbin a dziś dziewczyna poszła po wit b6 i troszkę jej damy póki co a ja po pracy jadę kupić jakąś karmę wzmacniającą i jakieś specjalne witaminy dla kotów. Ale jestem już dobrej myśli bo kupkę robi i siku więc raczej paraliżu jako takiego nie ma niby a tego najbardziej się bałem. Ponoć dziś lepiej wygląda.

Jebaniutki

 
Posty: 4
Od: Pon lip 18, 2016 12:32

Post » Śro lip 27, 2016 11:32 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Naprawdę jedyny pomysł, jaki przyszedł do głowy Twojej dziewczynie, to zabić kota?
Bez żadnej diagnozy?
Akurat na uraz kręgosłupa to w ogóle nie wygląda, objawy narastały stopniowo i czucie w łapkach jest.
Idźcie do dobrego weterynarza, neurologa.

ropucha

 
Posty: 851
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Śro lip 27, 2016 14:45 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Nie dawaj kotu tego, "co jedzą domownicy"! :evil:
Koty nie jedzą tego, "co domownicy"! :evil:
I raczej nie piją mleka.
Macie malutkiego kotka, który został rozdzielony z matką miesiąc za wcześnie. Trzeba zadbać o jak najlepsze pożywienie, żeby zastąpić kici pokarm i opiekę mamy. Bardzo wskazany zakup dobrej, ale powtarzam: DOBREJ karmy dla kociąt.
Nie z marketu! Kup u weterynarza, bo tak będzie szybciej, a potem rozejrzyj się w sklepach internetowych.
Powtarzam: to ma być dobra karma. Nie whiskas i tego typu karmy sprzedawane w marketach!

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Śro lip 27, 2016 16:25 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Prędko do lekarza! Co to za pomysł z tym uśpieniem!?
I kupujcie leki specjalne dla kota przepisane przez weterynarza! Nie leczcie jej bez diagnozy ludzkimi lekami!

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Śro lip 27, 2016 21:15 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Ludzie, co wy macie w głowach???!!!! Jeśli kotu coś się poważnego dzieje to w pierwszej kolejności leci się z nim do weterynarza a nie czeka kilka dni i patrzy jak się zwierzak męczy. Karma, witaminy i choć co dopiero po konsultacji z wetem a podawanie zwierzakowi "ludzkich" leków według własnego widzi mi się woła o pomstę do nieba!!!!

melancholia4

 
Posty: 198
Od: Wto mar 15, 2011 21:06

Post » Śro lip 27, 2016 22:19 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Wakacje, wakacje
Myslicie, ze nick "jebaniutki" jest... Ekhm... Przypadkowy?
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 27, 2016 22:38 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

wistra pisze:Wakacje, wakacje
Myslicie, ze nick "jebaniutki" jest... Ekhm... Przypadkowy?

Na pewno. :twisted:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 27, 2016 22:59 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

wistra pisze:Wakacje, wakacje
Myslicie, ze nick "jebaniutki" jest... Ekhm... Przypadkowy?


O tym samym pomyślałam.
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21541
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Czw lip 28, 2016 6:01 Re: Niedowład tylnych łapek u kotka pomóżcie proszę

Nawet gdyby to był troll, to jeśli ktos tu zajrzy, bo ma podobny problem- napiszę, ze podobną sytuacje miałam kilka lat temu u mojego tymczasa, coraz bardziej chodził " szczudłowato" potem zaczął strasznie płakać przy każdym ruchu, usg, ani prześwietlenie nic nie wykazało i wet na czuja obstawił ropień pourazowy gdzieś w okolicach kręgosłupa ( mógł spaść skądś, w czasie mojej nieobecności w domu. Dostał lincospectin( 8 dni) i tolfę(3 dni)
Od razu po godzinie odżył. Po tygodniu był zdrowy!
Takie malce często włażą wysoko i spadają, więc i tu mogło dojść do takiego wypadku, tak czy inaczej wet natychmiast!!! kociak strasznie cierpi, a będzie coraz gorzej bez podania leków!
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka2009, magnificent tree, ryniek i 515 gości